ARTYKUŁ PARTNERA
ARTYKUŁ PARTNERA
31 Sty, 2018 - 02:00

Na co uważać wypożyczając samochód?

ARTYKUŁ PARTNERA

Dowiedz się, na co zwrócić uwagę przed wypożyczeniem samochodu. Co należy wiedzieć, aby nie dać się oszukać.

Wypożyczalnie wychodzą śmiało naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów proponując szereg bardzo trakcyjnych usług. Dziś bez wahania można stwierdzić, że wynajem aut to nie usługa dla wybranej elity, ale dla każdego przeciętnego Polaka, który ceni komfort, niezależność, a czasami także w rezultacie oszczędność.

Nie zawsze jednak bywa tak kolorowo. Niektóre wypożyczalnie chcą żerować na braku zainteresowania i rozumienia warunków wypożyczenia, ukrywając sprytnie kilka niemiłych niespodzianek. Sprawdźmy jakie podobne przypadki pojawiają się najczęściej.

Wiek i doświadczenie za kółkiem kierowcy

Niektóre wypożyczalnie nie zgadzają się na wynajem samochodów osobom poniżej przykładowo 24. roku życia lub tym, które mają za sobą zbyt krótką karierę kierowcy. Ma to na celu zabezpieczenie się przez brakiem doświadczenia i większym ryzykiem wypadków. Czasami jednak bywa tak, że młody wiek kierowcy może być przypłacony o wiele większą ceną wynajmu samochodu. Warto wcześniej zapytać o wszelkie warunki wynajmu.

Posiadanie karty kredytowej

Wiele wypożyczalni wymaga od swojego klienta posiadania karty kredytowej. W jakim celu? Podczas wynajmu pojazdu firmy blokują określoną kwotę pieniędzy, zabezpieczając się w ten sposób na wypadek uszkodzeń. Jest to kaucja, która pozostaje zwrócona w całości pod warunkiem, że oddamy auto całe i zdrowe.

Ubezpieczenie

Istnieją firmy wypożyczające auta, które w swojej ofercie posiadają możliwość wykupienia ubezpieczenia, które gwarantuje spokojną głowę i brak zmartwienia o powstałe szkody. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego i niewłaściwego, gdyby nie wykorzystywały one tej możliwości w sposób nieuczciwy.

Nagminnym bowiem jest niesprawiedliwe i niepotwierdzone doszukiwanie się szkód u osób, które nie zdecydowały się na wykupienie dodatkowego ubezpieczenia. Jeśli nie jesteśmy pewni uczciwości firmy, a zrezygnowaliśmy z ubezpieczenia, warto bardzo dokładnie obfotografować każdy element samochodu już na parkingu w wypożyczalni.

Dodatkowe kilometry

Pamiętajmy też, by sprawdzić, czy firmy nie mają w swojej ofercie wynajmu limitu kilometrów. Oznacza to, że jeśli po przekroczeniu pewnego pułapu, do każdego kilometra zostanie doliczona dodatkowa opłata, która znacznie może zmienić końcową cenę wynajmu.

Wybierając wypożyczalnię warto polegać na renomowanych firmach. Jedną z nich jest dolcar.auto.pl, prężnie działająca na rynku nie tylko warszawskim, ale także ogólnopolskim. To gwarancja spokojnego snu podczas korzystania z usług wypożyczalni.

ZOBACZ RÓWNIEŻ