ARTYKUŁ PARTNERA
ARTYKUŁ PARTNERA
12 Lis, 2015 - 07:20
Pomysły na mikołajkowe prezenty dla współpracowników

Pomysły na mikołajkowe prezenty dla współpracowników

ARTYKUŁ PARTNERA

Prezenty świąteczne kupujemy dla coraz większej ilości osób, nie tylko najbliższej rodziny czy przyjaciół. W tradycję wielu przedsiębiorstw wpisały się prezenty dla współpracowników.

Coraz więcej firm dba o dobrą atmosferę, organizując biurowe Mikołajki. Pracownicy poszczególnych departamentów najczęściej losują jedną osobę, dla której przygotują świąteczny upominek. Gotowe prezenty dla współpracowników umieszczane są później pod firmową choinką i wręczane w wyznaczonym dniu.

W większych firmach niestety trudno poznać wszystkich kolegów i dobrać dla nich odpowiedni podarunek. Przygotowaliśmy krótki poradnik o pomysłowych prezentach, które pomogą nam wywołać uśmiech na twarzach współpracowników i za bardzo nie pofolgować ograniczonej biurowymi wymogami wyobraźni.

Tradycyjnie prezenty dla współpracowników

Tradycyjne prezenty to bezpieczny pomysł na upominek dla współpracownika. Jeśli znamy jego upodobania literackie lub muzyczne, bez problemu wybierzemy książkową nowość z półki poświęconej jego ulubionemu autorowi lub wybierzemy płytę z utworami lubianego wykonawcy. Nie znając zainteresowań wylosowanej osoby, można zdecydować się na najnowszy książkowy bestseller lub kupić kartę podarunkową.

Dowiedz się więcej: Pomysły na zabawy integracyjne na Wigilię firmową >>

Sprawdzą się również klasyczne świąteczne prezenty:

 • mikołajkowy stroik,
 • zbiór pięknych polskich kolęd,
 • świąteczne opakowanie najpyszniejszej czekolady lub bombonierki,
 • magiczne światełka do zawieszenia w domu lub przed nim na drzewku;
 • książkowy kalendarz, pozwalający na organizację noworocznych postanowień i planów,
 • pióro lub elegancki długopis.

Dowiedz się więcej: Pomysły na prezenty świąteczne dla pracowników >>

Upominek na wesoło

W kameralnych biurach, w których panuje prawdziwie rodzinna atmosfera, pozwolić sobie można na prezenty, których praktyczne walory zastąpią elementy mające rozśmieszyć współpracowników i wywołać prawdziwą radość na ich twarzach.

Oto garstka pomysłów:

 • grube wełniane szaliki przypominające te dziergane na drutach przez ukochane babcie,
 • swetry z czerwononosymi reniferami lub puchatymi bałwankami w stylu Marka Darcy’ego,
 • czapki z rogami reniferów lub śmiesznymi nadrukami,
 • zimowe elfowe kapcie.

Pracodawcy mogą również zorganizować sesję i podarować ekipie albumy pełne zdjęć poprzebieranych w mikołajowe stroje pracowników, które z pewnością pozostaną w pamięci na dłużej.

Dowiedz się więcej: Jak wybrać wyjątkowy prezent dla każdego? >>

Praktyczne prezenty dla współpracowników

W ofercie sklepów dostępnych jest wiele interesujących gadżetów ułatwiających życie pracownikom biurowym.

 • Twój kolega uwielbia kawę, ale w natłoku codziennych zajęć nigdy nie jest w stanie wypić jej do końca nim wraz z temperaturą utraci ona swoje walory smakowe? Podaruj mu specjalny podgrzewacz do kubków na USB.
 • Równie praktycznym upominkiem może okazać się sam kubek, szczególnie ten z napisem w luźny lub zabawny sposób nawiązującym do pełnionej przez współpracownika funkcji lub zajmowanego stanowiska albo zmienia kolor w zależności od temperatury napoju.
 • A może koleżance przyda się zestaw oryginalnych pinezek do przypinania karteczek na korkowej tablicy albo przybornik biurowy o interesującym kształcie?
 • Ciekawym gadżetem może być również specjalny zegar, który zaprogramować można tak, by odliczał dni pozostałe do początku urlopu, świąt lub godziny pozostałe do przesiedzenia w pracy.
 • Bliższym kolegom skarżącym się na bóle pleców można sprezentować leczniczą poduszkę lub voucher na masaż relaksacyjny.

Dowiedz się więcej: 20+ pomysłów na prezenty świąteczne dla każdego >>

Jak to zwykle bywa w przypadku prezentów, również tych wręczanych współpracownikom w dniu św. Mikołaja, o jakości upominku nie decyduje jego cena, ale kreatywność obdarowującego i próba wpasowania się w gust kolegi czy koleżanki z pracy. Zadbajmy o to, by nasze prezenty były niezapomniane i wywoływały przyjemne skojarzenia przez cały rok.

ZOBACZ RÓWNIEŻ