Michał Nielub
Michał Nielub
13 Lut, 2019 - 00:00

Mediolan: Tanie noclegi – TOP 11 propozycji

Michał Nielub

Historia, zabytki, turystyka, moda – w tych słowach można opisać Mediolan. Tanie noclegi są przydatne dla osób, które zamierzają odwiedzić to miasto.

Istnieje wiele powodów, by odwiedzić MediolanTanie noclegi z kolei znacząco nam to ułatwią. Szczególnie że ceny we Włoszech nie należą do najniższych, a zwłaszcza w dużych miastach. Dotyczy to również różnych form zakwaterowania, a tych w Mediolanie jest naprawdę sporo. Są to zarówno drogie hotele świadczące usługi na najwyższym poziomie, jak i kwatery prywatne utrzymane w przyzwoitym standardzie.

Wakacje we Włoszech są marzeniem wielu miłośników podróżowania. Niestety, dłuższy wypad często wiąże się z wysokimi cenami z tytułu zakwaterowania i nie każdy może (lub chce) pozwolić sobie na taki koszt. Zwłaszcza że ceny w tym kraju nie należą do najniższych.

Zasadą jest, że im większe i chętniej odwiedzane miasto, tym średni poziom cen noclegów jest wyższy. Do tego typu miejscowości należy Mediolan. Atrakcje turystyczne miasta kuszą turystów do zwiedzania, niemniej koszty zakwaterowania nieco studzą ten zapał.

Mediolan: tanie noclegi TOP 11

Historia, zabytki, kultura, moda – te słowa najlepiej opisują Mediolantanie noclegi zaś stanowią alternatywę dla drogich hoteli. Najtaniej można przenocować w prywatnych kwaterach lub apartamentach. Nie spodziewajmy się jednak cudów – prawdopodobnie i tak przyjdzie nam zapłacić powyżej 100 zł za jeden pokój.

1. Hotel Alba na każdą kieszeń

Adres: Mediolan, Viale Porpora 132, Città Studi

Dowiedz się więcej: Mediolan: Zabytki, które musisz zobaczyć

 2. F&M – tanie noclegi ze śniadaniem

Adres: Mediolan, 75 Via Archimede, P. Vittoria

>” href=”https://www.booking.com/hotel/it/star-hostel-affitta-camere.pl.html” target=”_blank” rel=”nofollow”>Zobacz hotel >>

Każdy kibic piłki nożnej doskonale wie, jaka drużyna rozgrywa swoje mecze na stadionie San Siro w Mediolanie. Tanie noclegi znajdziemy również i w tym miejscu. Znajduje się tam obiekt Star Hostel, w którym w cenie 164 zł za pokój otrzymamy miejsce dla dwóch osób, bezpłatny parking oraz dobrze skomunikowany obiekt.

Nieopodal hostelu zatrzymuje się autobus linii 57, którym w ciągu 20 minut można dotrzeć do centrum miasta. Istnieje również możliwość zameldowania się w pokoju koedukacyjnym – cena wynosi zaledwie 84 zł.

4. Friend’s House

Adres: Mediolan, via Casoretto 33, Città Studi

>” href=”https://www.booking.com/hotel/it/mio-hostel.pl.html?aid=318615;label=Polish_Poland_PL_PL_29561959945-ezezNEPRrdQJnu1gnlovNQS217243533066%3Apl%3Ata%3Ap1%3Ap2%3Aac%3Aap1t1%3Aneg%3Afi7155002717%3Atidsa-302083110424%3Alp9067392%3Ali%3Adec%3Adm;sid=defb74987023bb2fdd01989dc395d8e6;dest_id=-121726;dest_type=city;dist=0;group_adults=2;hapos=1;hpos=1;room1=A%2CA;sb_price_type=total;sr_order=popularity;srepoch=1549997055;srpvid=c19183bf65fe0305;type=total;ucfs=1&#hotelTmpl” target=”_blank” rel=”nofollow”>Zobacz hotel >>

Publiczne środki transportu znacząco ułatwiają zwiedzanie Mediolanu. Tanie noclegi z zasady znajdują się z dala od największych atrakcji. Dlatego warto szukać obiektów usytuowanych blisko np. metra. Tak jest w przypadku Mio Hostel, położonego w Citta Studi oraz niedaleko Politechniki.

Największym atutem hostelu jest fakt, że w 10 minut turyści mogą dotrzeć do stacji metra Lambrete. Cena jest również atrakcyjna – za około 187 zł otrzymamy pokój dwuosobowy, dostęp do bezpłatnego WiFi, bezpłatny parking, a także śniadanie.

6. Hotel Galla w miasteczku studenckim

Adres: Mediolan, Via Galla Placidia 5, Città Studi

>” href=”https://www.booking.com/hotel/it/jhani.pl.html?aid=356980;label=gog235jc-1DCAsocUIFamhhbmlIM1gDaLYBiAEBmAEeuAEHyAEN2AED6AEBiAIBqAID;sid=defb74987023bb2fdd01989dc395d8e6;dist=0&group_adults=2&keep_landing=1&sb_price_type=total&type=total&” target=”_blank” rel=”nofollow”>Zobacz hotel >>

W odległości 6 km od Galerii Sztuki Współczesnej znajduje się pensjonat B&B jhani. Obiekt udostępnia swoim gościom bezpłatne WiFi, pralnię oraz możliwość wypożyczenia rowerów. Zważywszy na lokalizację z dala od największych mediolańskich atrakcji, taka opcja jest bardzo atrakcyjna.

Koszt noclegu wynosi od 99 zł dla jednej osoby lub 198 zł dla dwóch osób. Co ważne – obsługa zapewnia codzienne sprzątanie, które nie jest objęte dodatkowymi opłatami.

8. Milano Vintage – najtaniej w historycznym centrum

Adres: Mediolan, via Soperga,19/a, Stazione Centrale

Mediolan: Muzea, które warto odwiedzić

9. Najtaniej z dala od centrum – Ostello California Hostel

Adres: Mediolan, Via Lambrate 18

>” href=”https://www.booking.com/hotel/it/affitta-camere-hostel-3.pl.html” target=”_blank” rel=”nofollow”>Zobacz hotel >>

Affittacamere Hostel 3 znajduje się w dzielnicy Dergano, w odległości ok. 4 km od Chinatown i ok. 6 km od historycznego centrum. W odróżnieniu jednak od wyżej wymienionych obiektów mamy tu do dyspozycji taras znajdujący się na dachu.

Co ciekawe, można skorzystać również z przechowalni bagażu, co może być udogodnieniem np. w trakcie ostatniego dnia pobytu. Największą wadą jest jednak fakt, że recepcja pracuje w określonych godzinach. Za jeden dwuosobowy pokój będziemy musieli zapłacić od 172 zł za dobę.

11. Nocleg w pobliżu lotniska

6 sposobów na tanie bilety lotnicze

Istnieje wiele powodów, by odwiedzić Mediolan. Tanie noclegi są doskonałym udogodnieniem dla turystów, którzy nie dysponują dużym budżetem. W atrakcyjnych cenach dostępne są hotele, hostele, a także prywatne kwatery.

Szukając budżetowych rozwiązań, warto skorzystać również z tzw. couchsurfingu. Jest to mechanizm polegający na korzystaniu z gościny osób skłonnych zapewnić nocleg nieznajomym. Dostępna jest platforma internetowa, dzięki której możemy się zarejestrować jako szukający noclegu lub go oferujący. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule: Jak zostać podróżnikiem bez pieniędzy – 7 wskazówek.

ZOBACZ RÓWNIEŻ