Michał Nielub
Michał Nielub
04 Lis, 2017 - 01:00

Meble hotelowe pud lupą, czyli jak rozpoznać dobry nocleg

Michał Nielub

Meble hotelowe są istotnym elementem miejsca, w którym będziemy nocować. Ich właściwa konstrukcja gwarantuje komfort i wypoczynek, zaś trwałość zapewnia użytkowanie na lata.

Meble hotelowe decydują w znacznym stopniu o tym, czy goście zdecydują odwiedzić konkretny obiekt za rok. Z punktu widzenia klienta stan i jakość wyposażenia są równie istotne, co położenie.

  • Jak wybierać pokój jeszcze w momencie poszukiwań na stronach internetowych?
  • Na co zwracać uwagę już po przyjeździe, by sprawdzić czy nie przepłaciliśmy za standard hotelu?

Meble hotelowe – jakie pełnią rolę?

Meble do hotelu pełnią bardzo zróżnicowane funkcje. Zależą one przede wszystkim od dominującej grupy odbiorców, jakich przedsiębiorstwo zamierza obsługiwać. Rodzaj klientów z kolei determinuje strukturę dostępnych pokoi oraz ich przeznaczenie, co jest kluczowe w kontekście wyboru mebli hotelowych.

Dowiedz się więcej o rodzajach mebli hotelowych i ich przeznaczeniu >>

Meble do hoteli a zadowolenie klienta

Jak zostało wspomniane na wstępie, jednym z głównym czynników determinujących zadowolenie klienta jest jego położenie. Jednak równie ważną rolę odgrywają meble hotelowe, wyposażenie obiektu, a także dostępne udogodnienia dla gości.

Meble do hotelu pełnią przede wszystkim funkcję estetyczną. Są wizytówką hotelu, zaś ich stan, jakość i oferowany komfort świadczą o profesjonalizmie i dają poczucie dbałości o gościa. Wpływają również na postrzegany standard wynajmowanego pokoju. Połączenie atrakcyjnej aranżacji wnętrz z wysokim komfortem użytkowania mebli są gwarancją pozytywnych wrażeń klienta.

Trendy hotelowe

Z punktu widzenia inwestora kluczowym zagadnieniem jest znajomość rynku oraz wiedza o tym, jakie trendy hotelowe obecnie dominują. Analizy rynku wskazują, że najczęściej wykorzystuje się styl vintage do aranżacji wnętrz. Łączenie starych form i kształtów mebli hotelowych z nowoczesnymi i często ręcznie robionymi detalami to główne wyznaczniki hotelu w stylu vintage.

Dowiedz się więcej: Styl retro w aranżacji wnętrz >>

Jak rozpoznać dobry nocleg jeszcze na zdjęciach

Szukając noclegu zdarza nam się korzystać z portali rezerwacyjnych. Załączone na nich zdjęcia powinny przedstawiać najnowsze fotografie wnętrz interesującego nas obiektu. Ma to umożliwić weryfikację stanu stolarki meblowej jeszcze przed przyjazdem.

Aranżacja przestrzeni hotelowej

Dodatkowo warto zwrócić uwagę na to, w jaki sposób zaaranżowana została przestrzeń. Nawet niewielkie pomieszczenia mogą zagwarantować nam komfort, o ile są zaaranżowane w przemyślany sposób.

Ustawienie mebli

Kluczową kwestią jest ustawienie mebli oraz innych elementów wyposażenia. Zawieszony telewizor nie powinien utrudniać przemieszczenia się np. z sypialni do łazienki.

Przestronne korytarze

Ważną kwestią jest również tworzenie korytarzy. To po nich poruszamy się podczas pobytu w hotelu. Niedrożne i utrudniające chodzenie ciągi źle odbijają się na naszym poczuciu komfortu.

Źle zaprojektowane pomieszczenie zamiast pozytywnych wrażeń i poczucia przestrzeni, dostarczy wyłącznie negatywnie skojarzenia.

Dowiedz się więcej: Najlepsze wyszukiwarki hoteli i noclegów na świecie >>

Meble hotelowe – jak poznać czy nocleg będzie udany?

To czy nocleg będzie udany, widać już na pierwszy rzut oka. Nic tak nie wpływa na poczucie komfortu i wypoczynku jak przestrzeń, ergonomiczna i estetyczna aranżacja wnętrz oraz wykonanie stolarki.

Stabilne łóżko i wygodny materac

Kluczowym miejscem jest łóżko. Powinno być przede wszystkim stabilne i nie wydawać z siebie niepożądanych dźwięków. Stabilny stelaż zapewnia dobry sen. To samo dotyczy materacy. Najwygodniejsze są najgrubsze. Warto również zwrócić uwagę na to, czy powierzchnia materaca dostosowuje się do naszego ciała.

W przypadku łoża małżeńskiego niedopuszczalna jest sytuacja, w której materac zapada się pod cięższą osobą, zaś pod lżejszą powstaje uwypuklenie wpływające negatywnie na odczuwany komfort.

Meble hotelowe pud lupą, czyli jak rozpoznać dobry nocleg - lobby

Meble hotelowe – istotne są detale

Z punktu widzenia właściciela obiektu hotelarskiego istotne jest dostarczenie gościnności. Stanowi to rdzeń każdego tzw. „produktu turystycznego”. O jego podejściu do klienta i do prowadzonej działalności będą świadczyć detale, których nie widać na pierwszy rzut oka, takie jak np. zawiasy w szafkach.

Najlepsze produkty tego typu produkowane są przez Hetticha oraz Bluma. Tylko one zapewniają wysoką jakość użytkową oraz trwałość. Jest to element, na którym najczęściej się oszczędza. Pokoje i apartamenty w wysokim standardzie powinny mieć zamontowane markowe okucia.

Nie bez znaczenia pozostaje stabilność stelaży. Szanujący się hotelarz nie będzie oszczędzać na tym wyposażeniu. Wysokiej jakości meble hotelowe nie mogą „pływać”, gdy z nich korzystamy. Źle skonstruowane łóżko będzie piszczeć i trzeszczeć, co wpłynie źle na jakość naszego snu. Z kolei chwiejące się krzesła będą uciążliwe i nie zapewnią przyjemności podczas np. porannego picia kawy.

Meble hotelowe z punktu widzenia hotelarza to jeden z kluczowych czynników świadczących o tym, że dba o swoich klientów. Oferowanie gościnności za opłatą to główny cel świadczenia usług noclegowych. O jakości wyposażenia świadczą również detale. Stosowanie markowych okuć meblowych świadczy o tym, że właściciel obiektu nie oszczędza na swoich gościach i chce im zapewnić jak najwyższy standard – zgodnie z ich oczekiwaniami.

ZOBACZ RÓWNIEŻ