ARTYKUŁ PARTNERA
ARTYKUŁ PARTNERA
04 Lis, 2019 - 16:56
Materac - najważniejszy w Twojej sypialni

Materac – najważniejszy w Twojej sypialni

ARTYKUŁ PARTNERA

Aranżując sypialnię zazwyczaj skupiamy się przede wszystkim na dekoracjach i aspektach wizualnych, które mają uatrakcyjniać całe pomieszczenie. Jednak zapominamy o tym, że żadna sypialnia nie spełni swojej podstawowej funkcji, jeśli nie znajdzie się w niej odpowiedni materac.

Jakie właściwości powinno mieć prawidłowo dobrane podłoże do snu? Na co przede wszystkim zwrócić uwagę? Wszelkie wątpliwości rozwiewamy w poniższym artykule.

Jaki materac warto wybrać?

Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę konkretne cechy materaca. Jedną z nich jest 7 stref twardości – oznacza to, że wkład podzielono na 7 obszarów różniących się między sobą twardością i wypornością. Każdy z 7 fragmentów materaca podpiera inną partię sylwetki, tj. głowę, barki, lędźwie, miednicę, uda, łydki oraz stopy. Dzięki temu całe ciało zyskuje solidne wparcie, dostosowane do jego indywidualnych potrzeb.

Inną ważną cechą jest antyalergiczność – odpowiednie rozwiązania, takie jak kanały wentylacyjne w piance czy taśma 3D w pokrowcu, będą hamować rozwój roztoczy i bakterii dbając tym samym o czyste, higieniczne środowisko snu. Zdejmowalny i pralny pokrowiec jest czymś, co znacznie usprawnia czyszczenie materaca, dlatego warto patrzeć tylko na takie modele, które go posiadają.

Nowoczesnym komponentem, który ma ogromny wpływ na komfort użytkowania, jest pianka Visco – inaczej termoelastyczna, która jest elementem współtworzącym wiele wkładów piankowych. Dzięki swoim właściwościom (reagowanie na ciepło i ciężar ciała) poprawia krążenie krwi oraz wspomaga regenerację całego ciała, pozwalając mu na całkowite odprężenie. Dodatkowo sprzyja utrzymywaniu ciepła, a ze względu na antyalergiczność oraz doskonałą przewiewność, niwelującą ryzyko powstania wilgoci i szkodliwych dla zdrowia mikroorganizmów, jest polecana również alergikom.

Modelami, które posiadają piankę Visco, są między innymi materace znanego na całym świecie producenta materacy Hilding Anders: Hilding Salsa oraz Hilding Rumba. Jednocześnie wyposażono je we wspomnianych 7 stref twardości, a także oflagowano mianem materacy medycznych – przeszły wiele testów, by stać się produktami prozdrowotnymi, dlatego spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób.

Hilding Salsa - medyczny materac termoelastyczny

Hilding Salsa – medyczny materac termoelastyczny

Co jeszcze warto wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniego materaca?

Aby dobrać odpowiedni materac do swoich potrzeb, należy indywidualnie dostosować go do własnej wagi oraz wzrostu. Producenci ułatwiają to zadanie stosując specjalne oznaczenia twardości podłoża, którymi można się sugerować podczas wyboru.

Ważnym aspektem takiej decyzji są przyzwyczajenia oraz preferencje dotyczące miękkości. Jeśli przywykłeś do snu na nawierzchni sprężynowej, nie rezygnuj z niej – zaopatrz się w taką, która posiada sprężyny Multipocket zapewniające wysoką elastyczność punktową, np. Hilding Makarena czy posiadający odpinany top Hilding Electro.

Warto zaznaczyć także to, że inne materace polecane są dla dzieci, a inne dla młodzieży czy dorosłych lub osób ze schorzeniami. W przypadku dzieci idealnie sprawdzą się modele wykonane z antyalergicznych i antybakteryjnych pianek, np. Hilding Dobranocka czy nieco twardszy Hilding Kołysanka.

W gusta młodzieży z kolei z pewnością trafi materac Hilding Breakdance, który nie tylko zadba o właściwy rozwój młodego organizmu, ale też za sprawą pokrowca o oryginalnym nadruku idealnie wkomponuje się w młodzieżowy wystrój pokoju. Większość powyżej wymienionych modeli odznacza się także dwustronnością, a zatem pozwalają na dowolne użytkowanie podłoża zarówno z jednej, jak i z drugiej strony, co znacząco przedłuża żywotność produktu.

Hilding Makarena - materac sprężynowy (Multipocket)

Hilding Makarena – materac sprężynowy (Multipocket)

Dlaczego wybór odpowiedniego materaca jest tak ważny?

To właśnie od materaca zależy zdrowie kręgosłupa i odpoczynek całego ciała, a także pełna regeneracja podczas snu. Zły wybór wiąże się z dyskomfortem w trakcie użytkowania, bólami o poranku oraz narażeniem się na schorzenia kręgosłupa. Przed finalnym zakupem dobrze jest udać się do sklepu stacjonarnego, aby sprawdzić twardość wybranego modelu – w ten sposób zyskasz pewność, że jest to materac idealny dla Ciebie.

Dobrze dobrany materac jest połową sukcesu, jeśli chodzi o urządzanie sypialni. Trzeba pamiętać o tym, że w łóżku spędzamy ok. 30% całego dnia, dlatego warto zadbać o to, by wychodzić z niego wypoczętym i z dobrym samopoczuciem. Podłoża indywidualnie dopasowane do Twojego ciała pozwolą Ci na pełen odpoczynek, będąc jednocześnie inwestycją na długie lata.

ZOBACZ RÓWNIEŻ