ARTYKUŁ PARTNERA
ARTYKUŁ PARTNERA
15 Lip, 2017 - 08:00

Masz wpis w BIK lub zaciągnięty kredyt – skorzystaj z pożyczki pozabankowej

ARTYKUŁ PARTNERA

Istnieją rozwiązania, które pozwalają na wzięcie nowej pożyczki nawet osobom zadłużonym i z wpisem do rejestru dłużników. Jakie to rozwiązania?

Osoby, które miały problemy ze spłatą wcześniej zaciągniętych pożyczek i np. mają wpis w BIK czy nawet w związku z zadłużeniem mają założoną sprawę u komornika, boją się zaciągać kolejne pożyczki. Często nawet nie składają wniosku o pożyczkę, która jest im potrzebna, gdyż obawiają się odrzucenia po weryfikacji w rejestrze dłużników, np. w BIK. Istnieją jednak sposoby, by rozwiązać ten problem. Jakie?

Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych

Z reguły szukając miejsca, gdzie dostaniemy pożyczkę, swoje pierwsze kroki kierujemy do placówki bankowej. Jednak gdy ciąży nad nami inny kredyt czy pożyczka, nawet regularnie spłacane, może okazać się, że bank odrzuci wniosek kredytowy.

Podobnie wygląda sytuacja, gdy w wyniku niespłacania wcześniejszych zobowiązań nasze dane zostały umieszczone w rejestrze dłużników KRD czy Biurze Informacji Kredytowej (BIK).

Wyjątkiem może być udzielenie pożyczki konsolidacyjnej. Jednak w całości jest ona przeznaczana na spłatę innych zadłużeń i jest udzielana tylko do wysokości zobowiązań, które będą dzięki niej zamknięte. A takie rozwiązanie może wielu osobom nie odpowiadać z uwagi na to, że będą potrzebowały większej kwoty oprócz tej, jaka jest potrzebna na spłatę innego zadłużenia.

Do zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego wymagane jest jakieś zabezpieczenie, szczególnie przy wysokich zobowiązaniach klienta. Rozwiązaniem dla takich osób może być skorzystanie z możliwości, jakie dają finansowe instytucje pozabankowe. Większość takich firm w swojej ofercie ma między innymi pożyczki dla zadłużonych.

Jednym z najkorzystniejszych i najszybszych rozwiązań są pożyczki udzielane przez serwisy internetowe, gdyż wszystkie formalności można załatwić bez konieczności wychodzenia z domu – pożyczka może być zaciągnięta o dowolnej porze dnia i w dowolnym miejscu.

Sprawdź najlepsze popularne oferty na pożyczki dla zadłużonych w CentrumPożyczek24h.

Dodatkowo taką pożyczkę możemy wykorzystać na co chcemy i kiedy chcemy – nie trzeba podawać we wniosku celu, na jaki będą przeznaczone pieniądze uzyskane od pożyczkodawcy. Przykładowo, część kwoty można przeznaczyć na spłatę innych zadłużeń, a pozostałe pieniądze spożytkować np. na zakup nowej garderoby czy sprzętu RTV.

Wybierając firmę, w której weźmiemy pożyczkę, warto zwrócić uwagę na to, jakie opłaty pobierane są za udzielenie pożyczki oraz dokładnie sprawdzić warunki umowy, aby uniknąć niespodziewanych wysokich opłat np. za przedłużenie pożyczki.

W jaki sposób klient weryfikowany jest przez pożyczkodawcę?

Firmy udzielające pożyczek dla osób zadłużonych, przy rozpatrywaniu wniosku nie biorą pod uwagę informacji z BIK oraz innych instytucji rejestrujących dłużników, takich jak KRD czy ERIF. Osoba ubiegająca się o kredyt może być sprawdzona, ale jedynie w celu oceny ryzyka, a nie odmowy udzielenia pożyczki. Dla pozytywnego rozpatrzenia wniosku nie ma również znaczenia to, że na osobie starającej się o pożyczkę ciąży obciążenie komornicze.

Do zaciągnięcia chwilówki z reguły wymagane jest posiadanie dowodu osobistego. Niektóre firmy mogą prosić o dodatkową weryfikację na podstawie zaświadczenia o zatrudnieniu. Jednak jest to coraz rzadziej spotykane. O zaświadczenie mogą zapytać raczej pracownicy biur stacjonarnych.

W firmach działających wyłącznie online klient jest proszony o wykonanie niewielkiego przelewu na konto wskazane w mailu informacyjnym. Najczęściej chodzi o kwotę rzędu 1 grosza. Jeśli firma wymaga wyższej kwoty przelewu weryfikacyjnego, powinno nas to zastanowić i skłonić do poczytania o niej opinii w internecie.