Elzbieta Tchorowska
Elzbieta Tchorowska
12 Lis, 2018 - 18:55
Manicure japoński - na czym polega i gdzie go wykonać?

Manicure japoński – na czym polega i gdzie go wykonać?

Elzbieta Tchorowska

Manicure japoński to sposób na regenerację zniszczonych paznokci. Na czym polega i jak go wykonać? Zobacz, na jaki koszt u kosmetyczki musisz się szykować.

Wiele kobiet zmaga się z łamliwymi paznokciami i rozwarstwianiem się płytki paznokciowej. Przez te dolegliwości dłonie brzydko wyglądają i są bardziej podatne na różnego typu infekcje. Manicure japoński jest zabiegiem, który sprawi, że paznokcie odzyskają swój blask i nieskazitelny wygląd. Będą nie tylko zadbane, ale także naturalnie wyglądające i przypominające połyskiem wspaniałe perły.

Manicure japoński – historia

Zabieg ten znany jest w Japonii już 400 lat. Był bardzo popularny wśród arystokratek, które szukały sposobu na piękne, zdrowe i naturalnie wyglądające paznokcie. U nas najczęściej wykonuje się ten rodzaj manicure za pomocą zestawu przygotowanego przez japońską firmę P.Shine, która opracowała metodę współczesnego zabiegu i uznawana jest za najlepszego producenta kosmetyków do niego przeznaczonych.

Co ciekawe, zabieg jest o wiele popularniejszy w Europie niż w Azji, mimo iż zakupienie u producenta autentycznego zestawu tej firmy praktycznie graniczy z cudem. Decydując się jednak na zabieg manicure japońskiego, koniecznie musimy zwrócić uwagę, czy wszystkie elementy kosmetyczne są wykonane z właściwych materiałów, o których napiszemy kilka słów w dalszej części artykułu.

Dowiedz się więcej: Azjatyckie kosmetyki i pielęgnacja – co warto wiedzieć?

Dla kogo jest przeznaczony manicure japoński?

Ten rodzaj zabiegu polecany jest wszystkim osobom, które zmagają się z kruchymi i łamliwymi paznokciami. Dzięki witaminom zawartym w paście do manicure japońskiego płytka paznokcia przestanie się rozwarstwiać. To także świetny sposób na regenerację zniszczonych hybrydami i tipsami dłoni. Nawet zbyt częste lakierowanie paznokci sprawia, że są one zbytnio nadwyrężone i kruche. Wiele kobiet zmaga się też z żółtymi nalotami po stosowaniu nawet wysokiej jakości lakierów. Manicure japoński sprawia, że stają się one niewidoczne.

Dowiedz się więcej: Jak uratować zniszczone paznokcie?

Manicure japoński - sposób na piękne naturalne paznokcie

źródło zdjęcia: Getty Images / KEN226

Na czym polega japoński manicure?

Idea stosowania japońskiego manicure jest stosunkowo prosta. Zabieg polega na intensywnym wcieraniu kremu zawierającego wiele składników odżywczych bezpośrednio w płytkę paznokcia. Pasta do manicure japońskiego zawiera takie substancje jak:

Już praktycznie po pierwszym zabiegu widać niesamowity rezultat. Płytka wygląda zdrowo, jest błyszcząca i przypomina piękną, różową perłę. By manicure japoński został przeprowadzony zgodnie ze sztuką i przyniósł spodziewane efekty, ważne są nie tylko oryginalne i sprawdzone produkty, ale także sposób wykonywania zabiegu.

Co jest potrzebne?

Zestaw do manicuru japońskiego powinien zawierać następujące elementy:

  • pilniczek do skracania i matowienia paznokci,
  • plastikową szpatułkę do nakładania pasty i pudru oraz do odpychania skórek paznokci,
  • pastę P.Shine,
  • zieloną polerkę do wcierania pasty,
  • puder P.Shine,
  • różową polerkę do wcierania pudru.

Polerki wykonane są z naturalnych materiałów, które nie uszkadzają powierzchni paznokcia. Powstały ze skóry jelonka, a pilniczek do matowienia płytki ma ziarno idealnej wielkości, by nie naruszać naturalnej struktury paznokcia.

 

Zabieg krok po kroku

  1. W pierwszej kolejności należy odsunąć skórki i nadać paznokciom pożądany kształt. Najlepiej wykorzystać w tym celu specjalnie dołączoną szpatułkę.
  2. Dokonujemy delikatnego matowienia paznokcia specjalnym pilniczkiem z zestawu. Dzięki temu usuniemy zbędny tłuszcz z powierzchni płytki i otworzymy kanaliki, na które będziemy nanosić pastę. Zdolności chłonięcia pasty zostaną wielokrotnie zwiększone, dzięki czemu zyskamy niesamowity blask i gładkość paznokcia. Ten etap zabiegu należy wykonać bardzo precyzyjnie. Zbyt dalekie zmatowienie może pogorszyć stan płytki paznokciowej. Niewystarczające zaś nie otworzy wystarczająco kanalików.
  3. Nakładamy pastę P.Shine i wcieramy ją w paznokcie za pomocą jednolitych, posuwistych ruchów. Pamiętajmy, żeby pocierać paznokieć tylko w jedną stronę. To właśnie na tym etapie nasze paznokcie zaczną wyglądać niczym różowe perły. Efekt ten jest widoczny już po pierwszym zabiegu.
  4. Nakładamy pyłek P. Shine i również wcieramy go w płytkę. Jego zadaniem jest wzmocnienie efektu pięknego połysku i zachowanie go na dłużej. Składniki mineralne zawarte w paście znajdą się pod pudrem, dzięki czemu będą wchłaniane nawet wtedy, gdy opłuczemy ręce wodą lub umyjemy je mydłem.

Opisany wyżej zabieg powinno się powtarzać nie częściej niż raz na 4 tygodnie. W przeciwnym wypadku paznokcie mogą stać się jeszcze bardziej kruche i łamliwe. Nadmiar witamin, polerowania i matowienia płytek także może im szkodzić i sprawić, że staną się zbyt cienkie.

Pamiętajmy, by przez 2 tygodnie po wykonaniu pierwszego manicure japońskiego nie malować paznokci i nie używać hybryd.

Nasze płytki paznokciowe nie tylko potrzebują czasu na regenerację, ale najzwyczajniej lakiery czy kleje nie będą trzymać się na tak wypolerowanej i natłuszczonej powierzchni. Manicure japoński przeznaczony jest dla osób, które chcą pokazywać swoje naturalne paznokcie i sprawić, by były silniejsze i trwalsze.

Po kolejnych zabiegach wstrzymajmy się przynajmniej 2 dni, dzięki czemu tłusta warstwa zniknie i będzie możliwe polakierowanie płytki.

Dowiedz się więcej: Pomysły na modne paznokcie: paznokcie żelowe i hybrydowe

Manicure japoński składa się z kilku etapów

źródło zdjęcia: Getty Images / kzenon

Gdzie można wykonać manicure japoński?

Sam zabieg trwa od 30 do 40 minut. Jest bardzo przyjemny i relaksujący. Manicure japoński można wykonać u praktycznie każdej kosmetyczki czy manicurzystki. Nie zawsze jednak w każdym gabinecie znajduje się osoba posiadająca odpowiednie doświadczenie oraz zestaw do wykonywania tego zabiegu. Stosowanie jakichkolwiek zamienników może być po prostu nieskuteczne i nie zapewni nam oczekiwanego efektu.

Przy dokonywaniu rezerwacji na zabieg, nie bójmy się zapytać o doświadczenie i stosowane kosmetyki. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że uzyskany efekt będzie niesamowity. Rezultat powinien być widoczny już po pierwszym razie. Dlatego, jeśli cokolwiek wzbudzi nasze podejrzenia, a paznokcie nie odzyskają swojego blasku i gładkości, warto na kolejny zabieg wybrać się do innego salonu kosmetycznego.

Dowiedz się więcej: Ładne paznokcie i zadbane dłonie – poradnik

 

Manicure japoński – cena zabiegu

Koszt wykonania tego typu manicure nie jest wygórowany. W Łodzi za zabieg zapłacimy około 50 złotych, we Wrocławiu około 70 złotych, a w stolicy nie więcej niż 80 złotych. Bardzo wiele zależy od samego salonu kosmetycznego – jego doświadczenia, lokalizacji i liczby klientów. Jeśli dobrze poszukamy, nawet w Warszawie znajdziemy osobę, która wykona manicure japoński za 40 złotych.

Tak niskie ceny mają związek z dość tanimi produktami, które sprzedaje producent P.Shine. Oryginalne, japońskie pudełko kosztuje niecałe 90 złotych. Całość możemy zakupić w jednym z wielu sklepów internetowych lub platform aukcyjnych za około 100 złotych.

Ilość dołączonej pasty i pudru wystarcza na wykonanie 50 zabiegów manicure. Stosując je raz w miesiącu, taki pakiet zapewni nam nieskazitelne paznokcie przez ok. 3 lata. Jest to więc jak najbardziej opłacalna inwestycja, a manicure japoński w domu może być o wiele korzystniejszy na dłuższą metę.

Dowiedz się więcej: Paznokcie żelowe – jak zrobić i usunąć, wady i zalety

Manicure japoński to sposób na piękne i zdrowe, a przede wszystkim naturalne paznokcie. Stanowią one naszą wizytówkę. Połamane i rozwarstwione nie wyglądają atrakcyjnie i sprawiają, że my sami też jesteśmy tak postrzegani. Jeśli szukaliśmy metody, która pozwoli nam cieszyć się nieskazitelną płytką od razu po zabiegu, to z pewnością japoński manicure jest rozwiązaniem dla nas.

ZOBACZ RÓWNIEŻ