Syntia Militowska
Syntia Militowska
29 Paź, 2017 - 03:00
Makijaż smoky eyes krok po kroku

Makijaż smoky eyes krok po kroku

Syntia Militowska

Makijaż smoky eyes nigdy nie wychodzi z mody, bowiem jest ponadczasowy. Zobacz, jak samodzielnie wykonać taki zjawiskowy make up.

Niegdyś był to jedynie makijaż wieczorowy, dziś smoky eyes można uznać za makijaż całodobowy. Swoją popularność zawdzięcza uniwersalności, która sprawia, że tan makijaż oczu jest idealny na każdą okazję. Doskonale podkreśla oko i nadaje wyrazistości każdej stylizacji. Zobacz, jak wykonać makijaż smoky eyes krok po kroku.

Klasyczny makijaż smoky eyes krok po kroku

Smoky eyes jest o wiele prostszy w wykonaniu, niż mogłoby się to wydawać. Wprawionym osobom jego zrobienie zajmuje tyle samo czasu co standardowy makijaż oczu. Ponadto jest uniwersalny – jeśli nie mamy pomysłu na makijaż wieczorowy czy też makijaż dzienny, smoky eyes sprawdzi się idealnie w każdej sytuacji.

Dowiedz się więcej: Najlepsza odżywka do rzęs – jak wybrać? >>

Delikatny makijaż smoky eyes w wersji dziennej

Makijaż smoky eyes krok po kroku - wersja dzienna

Klasyczny makijaż smoky eyes w wersji wieczorowej

Makijaż smoky eyes krok po kroku - wersja wieczorowa

Makijaż smoky eyes – potrzebne kosmetyki i akcesoria

 • Zalotka do rzęs (opcjonalnie),
 • Okrągły pędzelek do nakładania cieni,
 • Płaski pędzelek do smoky eyes,
 • Baza pod cienie do rzęs,
 • Czarny tusz do rzęs (koniecznie z grubą szczoteczką),
 • Czarny cień do powiek (matowy),
 • Szary lub ciemnofioletowy cień do powiek (matowy),
 • Biały lub jasny cień do powiek (matowy),
 • Połyskujący cień do powiek w kolorze srebrnym, perłowym nude lub écru (do wyboru),
 • Czarna kredka do oczu,
 • Rozświetlający korektor pod oczy.

Dowiedz się więcej: Jak prawidłowo dbać o rzęsy i brwi >>

Makijaż smoky eyes krok po kroku - podkreślone oczy

Smoky eyes – sposób wykonania

Zanim przystąpimy do jakiegokolwiek działania powinniśmy dokładnie oczyścić skórę twarzy i okolice wokół rzęs. Następnie nakładamy na twarz krem nawilżający i delikatnie wklepujemy go w skórę twarzy.

1. Przystępujemy do makijażu właściwego. Rozpoczynamy od nałożenia swoich ulubionych kosmetyków na skórę twarzy (puder w kremie, sypki puder, kosmetyki do konturowania twarzy). Jeśli nie jest to makijaż wieczorowy lub jeśli nie chcemy tego robić, to po prostu pomijamy ten krok.

2. Na powieki nakładamy bazę pod cienie do oczu. Pamiętajmy, że jest ona podstawią, jeśli chcemy stworzyć trwały makijaż smoky eyes.

3. Teraz przy użyciu czarnej kredki do oczu malujemy poziomą kreskę tuż nad linią rzęs.

4. Za pomocą płaskiego pędzelka do smoky eyes rozcieramy narysowaną linię idąc od wewnętrznego kącika oka, aż po kącik zewnętrzny.

5. Na płaskim pędzelku z pewnością znajdują się pozostałości wcześniej użytej kredki do oczu. Należy nim delikatnie podkreślić dolną linię rzęs przy pomocy samego pędzelka, bez użycia kredki.

6. Okrągłym pędzelkiem nakładamy czarny matowy cień na górną powiekę. Zaczynami od roztartej wcześniej kredki do oczu i delikatnie kierujemy się ku górze.

7. Aby zatrzeć powstałą granicę nakładamy szary lub inny, nieco jaśniejszy cień do powiek. Ważne, aby cień ten był matowy. Tworzymy delikatne przejście, kierując się ku górze.

8. Dolną powiekę również delikatnie podkreślamy przy pomocy czarnego, a później jaśniejszego cienia. Tutaj także tworzymy minimalne, subtelne przejście nie obciążając optycznie oka.

9. Następnie przy pomocy białego lub innego bardzo jasnego cienia rozjaśniamy wewnętrzny kącik oka nad górną powieką. Używamy do tego wybranych przez siebie cieni pamiętając, aby zrobić przejście kolorystyczne. Powinno być jasne przy wewnętrznym kąciku, a im dalej od niego – tym ciemniejsze.

10. Kiedy makijaż smoky eyes jest już prawie gotowy przy pomocy czarnej kredki możemy obrysować linię wodną oczu.

11. Na koniec pozostało nam tuszowanie rzęs. Tutaj powinniśmy zrobić to sprawnie, aczkolwiek z zachowaniem pewnej ostrożności po to, aby szczoteczka do rzęs nie pozostawiła po sobie śladu w najmniej pożądanym miejscu.

Jak widać makijaż smoky eyes choć wymaga odrobiny wprawy, to nie jest tak trudny jak mogłoby się początkowo wydawać. Estetycznie zrobiony smoky eyes może spokojnie zdobić oko przez cały dzień.

Dowiedz się więcej: Jak działa zalotka do rzęs >>

Makijaż smoky eyes krok po kroku - czarne oczy

ZOBACZ RÓWNIEŻ