ARTYKUŁ PARTNERA
ARTYKUŁ PARTNERA
29 Wrz, 2017 - 05:30
Lot samolotem – jak spakować kosmetyczkę do bagażu podręcznego?

Lot samolotem – jak spakować kosmetyczkę do bagażu podręcznego?

ARTYKUŁ PARTNERA

Spakowanie podręcznego bagażu do samolotu może sprawiać trudności. Szczególnie odpowiednie zorganizowanie kosmetyczki wymaga dokładnych wytycznych i warto przygotować się przed lotem, by na lotnisku nie spotkała nas nieprzyjemna niespodzianka. Jak skompletować zawartość kosmetyczki? Oto kilka praktycznych porad.

Worki strunowe i opakowania

Jeśli chodzi o bagaż podręczny wszystkie płynne kosmetyki muszą być zabezpieczone workami strunowymi. W praktyce wystarczy, że cała kosmetyczka podróżna będzie w formie takiego worka. Wymiary torebki powinny mieć ok. 20 cm x 20 cm.

Mając przezroczystą kosmetyczkę cała jej zawartość będzie widoczna co ułatwi i przyspieszy kontrolę. Łączna waga wszystkich płynnych produktów nie powinna przekroczyć objętości 1 litra, a poszczególne kosmetyki muszą być spakowane w pojemniki o maksymalnej pojemności 100 ml.

Wyjątkami mogą być tylko niezbędne leki w płynach. Ponieważ większość kosmetyków zazwyczaj mamy w większych opakowaniach będziesz musiała przygotować odpowiednie pojemniki przed wylotem – w niektórych drogeriach znajdziesz specjalne zestawy zawierające odpowiednie pojemniczki, jak i woreczki strunowe przeznaczone właśnie do bagaży podręcznych.

Lot samolotem – jak spakować kosmetyczkę do bagażu podręcznego? - bagaż

Miniatury kosmetyków i próbki

Dobrą praktyką jest zgromadzenie dużo wcześniej większej ilości miniatur kosmetyków i próbek – unikniesz wtedy problemu przelewania kosmetyków i kupowania specjalnych pojemników.

Same produkty do makijażu z reguły nie mają dużych opakowań, i tutaj nie będzie problemu, ale produkty takie jak żele pod prysznic, szampony i odżywki lepiej zakupić od razu w mniejszej formie lub właśnie zebrać odpowiednią ilość próbek. W przypadku np. drogich perfum również lepiej nie ryzykować – zabierz ze sobą wersję miniaturową lub dostępne przy niektórych zapachach, jak przy np. Coco Chanel Mademoiselle, wymienne wkłady o mniejszej objętości.

Lot samolotem – jak spakować kosmetyczkę do bagażu podręcznego? - pakowanie

Szczególnie, jeśli nie wyjeżdżasz na długo lub na miejscu destynacji będziesz przebywać np. w dobrze zaopatrzonym hotelu, możesz potrzebować mniej artykułów albo nawet wcale. Jeśli często podróżujesz – nie wyrzucaj pustych opakowań po kosmetykach – przechowuj je i wykorzystuj przy kolejnych lotach napełniając swoimi ulubionymi kosmetykami.

Metalowe przedmioty

Maszynki do golenia, cążki do paznokci czy pilnik do paznokci zazwyczaj nie powinny sprawić problemu na lotnisku (musisz tylko wyłożyć je do specjalnego koszyka przed bramką). Unikaj jednak zabierania ze sobą tego typu przedmiotów jeśli nie jest to konieczne – nigdy nie wiadomo czy kontrola lotniska nie uzna jednego z Twoich akcesoriów za niebezpieczne narzędzie i będziesz zmuszona do jego wyrzucenia.

Kieruj się rozsądkiem i porzuć pakowanie przedmiotów, które mogą zostać uznane za potencjalne zagrożenie. Przed podróżą najlepiej zorientować się na oficjalnej stronie konkretnego przewoźnika jakie produkty dopuszcza w bagażu podręcznym, a jakich nie. Samego pakowania nie zostawiaj też na ostatnią chwilę i z rozmysłem skompletuj swój bagaż. Wysokich lotów!