ARTYKUŁ PARTNERA
ARTYKUŁ PARTNERA
02 Kwi, 2018 - 09:55

Lodówka No Frost, czyli chłodzenie bez szronu

ARTYKUŁ PARTNERA

Czy wiesz, jak działa lodówka No Frost? Dzięki niej zaoszczędzisz sporo czasu, gdyż rozmrażanie nie będzie już konieczne. Dodatkowo lodówka bezszronowa jest energooszczędna i łatwa w czyszczeniu. Dowiedz się, dlaczego jeszcze warto ją mieć w swojej kuchni.

Lodówka No Frost to bardzo wygodne rozwiązanie. Jej zakup jest, co prawda, nieco droższy niż kupno tradycyjnej chłodziarko-zamrażarki, ale opłaca się pod wieloma względami. Lodówka No Frost nie wytwarza bowiem w swoim wnętrzu szronu, dzięki czemu nie jest konieczne jej regularne rozmrażanie. To wygoda i oszczędność naszego czasu. Sprawdźmy, dlaczego warto kupić nowoczesną lodówkę bezszronową.

Lodówka No Frost – jak działa?

W przypadku lodówki bezszronowej nie jest konieczne jej okresowe rozmrażanie. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu specjalnego systemu cyrkulacji powietrza. Dzięki niemu lodówka No Frost utrzymuje stały poziom wilgoci w swoim wnętrzu, a system obiegu powietrza dba o usuwanie ciepłego powietrza i zastępowanie go tym schłodzonym.

Dzięki temu wnętrze urządzenia jest regularnie osuszane, co zapobiega powstawaniu w nim szronu oraz lodu. Zastosowanie takiego rozwiązania pozwala użytkownikowi zapomnieć o okresowym opróżnianiu lodówki oraz jej rozmrażaniu, co jest największą bolączką starszych modeli chłodziarko-zamrażarek.

Lodówka No Frost – oszczędność czasu i pieniędzy

Dzięki funkcji No Frost oszczędzamy czas potrzebny na przeprowadzenie odszraniania. Lodówka No Frost prezentuje się także estetyczniej, gdyż umieszczone w jej wnętrzu produkty spożywcze nie są oszronione, nie przyklejają się do siebie i łatwiej jest z nich na co dzień korzystać.

Funkcja No Frost pozytywnie wpływa także na pobór energii elektrycznej. Lodówki No Frost to bowiem urządzenia energooszczędne, posiadające klasę energetyczną od A+ (np. BEKO CNA340EC0X) do A+++ (lodówka No Frost LG GBB60SAFFB). Ich użytkowanie pozytywnie wpływa więc nie tylko na wygodę obsługi, ale także na oszczędność poboru prądu, co ma szczególne znaczenie w przypadku zawsze włączonej lodówki. Regularne osuszanie wnętrza urządzenia i brak osiadającego w nim szronu zmniejsza bowiem pobór energii elektrycznej oraz pozwala urządzeniu na optymalną pracę każdego dnia.

Lodówki bezszronowe są także łatwiejsze w czyszczeniu, gdyż zabrudzenia nie przywierają bezpośrednio do lodu i łatwiej je usunąć. Lodówka No Frost jest więc bardziej higieniczna od tradycyjnych lodówek, które wymagają rozmrażania. Warto w nią zainwestować, jeśli potrzebujemy energooszczędnego i praktycznie bezobsługowego urządzenia.

Funkcja No Frost – tylko w zamrażalniku czy Full No Frost?

Decydując się na zakup nowoczesnej lodówki No Frost, warto dokładnie zapoznać się ze specyfikacją techniczną interesujących nas modeli. W sprzedaży dostępne są bowiem urządzenia, które oferują funkcję No Frost tylko w zamrażalniku (wtedy szron będzie nadal obecny w chłodziarce), jak i lodówki Full No Frost, czyli modele całkowicie bezszronowe.

Najlepszym wyborem, jeśli zależy nam na wygodzie użytkowania urządzenia i braku konieczności jego rozmrażania, będzie wybór lodówki Full No Frost. Warto zwrócić jednak także uwagę na obecność w komorze chłodziarki specjalnych szuflad do przechowywania warzyw i mięsa. Funkcja No Frost może bowiem wysuszać delikatne produkty, dlatego wskazane jest ich przechowywanie w dostosowanych do tego celu szufladach. Takie wyposażenie oferuje m. in. lodówka No Frost w Neonet.pl model SAMSUNG RB41J7839S4.

ZOBACZ RÓWNIEŻ