ARTYKUŁ PARTNERA
ARTYKUŁ PARTNERA
05 Mar, 2020 - 15:07
Leśne aranżacje w domowym zaciszu

Leśne aranżacje w domowym zaciszu

ARTYKUŁ PARTNERA

Lasy od zawsze fascynowały człowieka – tak jest również i dziś. Zachwyt niektórych budzi ich dzikie, pierwotne piękno. Inni doceniają panującą między drzewami ciszę oraz atmosferę spokoju. Jak wykorzystać leśne aranżacje we wnętrzach?

Dla miłośników nastrojowych miejsc ważne jest, że leśne ostępy nawet współcześnie nie utraciły swojego tajemniczego, nieco magicznego charakteru. To jednak dopiero sam początek powodów, dla których dekoracje z lasami są tak modne i popularne. Las to motyw pasujący do wielu pomieszczeń i stylistyk. Ozdoby, które go przedstawiają, dodają otoczeniu subtelnego i atrakcyjnego wyglądu.

Jeżeli więc marzy się Wam mieszkanie inspirowane przyrodą, fototapety z widokiem na las będą doskonałym wyborem. Poprosiliśmy eksperta z Redro.pl o kilka porad na temat tych szczególnych dekoracji.

Pogodne fototapety – las w świetle słońca

Pogodne fototapety - las w świetle słońca
źródło zdjęcia: redro.pl

Nie bez powodu lasy są tak chętnie wybierane jako miejsce weekendowych spacerów czy wycieczek rowerowych. W pogodny dzień wyglądają bowiem pięknie, zachwycając swoim urokiem oraz kolorami, podkreślonymi dodatkowo przez prześwitujące pomiędzy gałęziami drzew promienie słońca.

Właśnie ten widok odnajdziemy na wielu fototapetach przedstawiających las. Zapytaliśmy więc eksperta, skąd wynika fenomen popularności tego rodzaju wzorów.

Potrzeba doświadczania przyrody jest w nas głęboko zakorzeniona. Nie ma jednak nic dziwnego w tym, iż natura zachwyca nas szczególnie w sytuacjach, gdy prezentuje się najpiękniej. Fototapety przedstawiające las w świetle słońca są tego doskonałym przykładem. Posiadają bowiem wszystkie zalety dekoracji inspirowanych przyrodą, równocześnie urzekając swoją malowniczością.Popularność wzorów tego rodzaju wynika także z ich uniwersalnego charakteru. Fototapeta z lasem wspaniale prezentować się będzie zarówno na ścianie nowoczesnego salonu, jak i kameralnej sypialni. Ich pogodna estetyka może więc posłużyć nam do uatrakcyjnienia niemal każdego z domowych pomieszczeń, niezależnie od stylu w jakim jest urządzone.Wzory z lasami rewelacyjnie łączą się między innymi z wnętrzami w nurcie eko. Od strony wizualnej na kilka osobnych zdań zasługują z pewnością fototapety przedstawiające lasy zimą. Z mojego doświadczenia wiem, iż lepiej sprawdzają się one w nowocześniejszych, minimalistycznych aranżacjach. Nie oznacza to jednak, że są zastrzeżone wyłącznie dla tego rodzaju wnętrz.

Bajkowa fototapeta – las dla dzieci

Bajkowa fototapeta - las dla dzieci
źródło zdjęcia: redro.pl

Fototapety z lasami nie ograniczają się jednak tylko do wzorów wykorzystujących zdjęcia. Coraz większym uznaniem cieszą się bowiem dekoracje, których estetyka nawiązuje do różnego rodzaju
grafik oraz ilustracji.

W tej grupie odnajdziemy między innymi fototapety przeznaczone do pokoju dziecięcego. Co warto o nich wiedzieć, zanim postanowimy tego typu ozdobę umieścić w sypialni naszej pociechy?

Dekoracje przeznaczone dla dzieci powinny być utrzymane w żywych kolorach, posiadać pogodną, wesołą stylistykę oraz nawiązywać w jakiś sposób do motywów lubianych przez maluchy.Fototapety z lasami spełniają wszystkie z tych warunków. Dzięki nim pokój dziecięcy może nabrać oryginalnego charakteru, równocześnie trafiając w gust małego lokatora i gust rodziców. Lasy kojarzą się dzieciom pozytywnie z wielu powodów: są miejscem akcji licznych bajek oraz baśni, a także domem dla sympatycznych zwierząt.Jeżeli chcemy więc sprawić frajdę maluchowi, warto wybrać dekorację, która w jakiś sposób odwoływać się będzie do jego ulubionych motywów. Szukając odpowiedniej fototapety nie powinniśmy również przeoczyć kwestii wieku dziecka, od której powinna zależeć estetyka całego wnętrza.

Las iglasty – motyw idealny do wnętrz skandynawskich

Las iglasty - motyw idealny do wnętrz skandynawskich
źródło zdjęcia: redro.pl

Przeglądając różne fototapety z lasami, zauważyliśmy iż pośród wzorów bazujących na ilustracjach znajdziemy również dekoracje niekoniecznie przeznaczone do pokoju dziecięcego. Ekspert Redro.pl widzi całkiem ciekawe zastosowanie dla tego rodzaju ozdób.

Stonowana, spokojna i często oparta na pastelowych kolorach estetyka jest współcześnie niezwykle modna. Spotkamy się z nią chociażby w popularnym stylu skandynawskim. Ten minimalistyczny nurt bazuje między innymi na motywach zaczerpniętych z natury. Dlatego też fototapety z lasem będą stanowić idealne dopełnienie tego rodzaju aranżacji.Musimy jednak oczywiście zadbać o to, aby zachować spójność stylistyczną. Pragnąc więc uatrakcyjnić wnętrze skandynawskie powinniśmy ograniczyć się do wzorów o odpowiednim klimacie – na przykład tych przedstawiających lasy iglaste lub brzozowe. Ważne są także kolory obecne na dekoracji. Trzymajmy się przyjemnych dla oka i delikatnych barw pastelowych.

Zobacz również