ARTYKUŁ PARTNERA
ARTYKUŁ PARTNERA
25 Lut, 2019 - 15:57
Zadbaj o swoje zdrowie intymne! Laserowe obkurczanie pochwy - zabieg Femilift

Zadbaj o swoje zdrowie intymne! Laserowe obkurczanie pochwy – zabieg Femilift

ARTYKUŁ PARTNERA

Problemy z kobiecymi miejscami intymnymi coraz rzadziej stanowią tabu, a medycyna przynosi coraz więcej rozwiązań, które mogą skutecznie pomóc chociażby w powrocie do odczuwania satysfakcji ze zbliżenia z ukochanym mężczyzną.

Czy wiesz, że zabieg Femilift, który jako nieliczna w Polsce proponuje warszawska Klinika Miracki, pomaga w obkurczeniu pochwy, co zmienia na lepsze nie tylko życie intymne, ale też niweluje lub zmniejsza problemy z wysiłkowym nietrzymaniem moczu?

Czerpanie przyjemności z życia seksualnego to niezwykle ważny element poczucia ogólnego dobrostanu. Brak satysfakcji i zadowolenia z seksu negatywnie wpływa na nastrój, poczucie własnej wartości, ale też na relację z partnerem. Co może być tego przyczyną? Zdarza się, że jest to wynikiem rozluźnionych mięśni pochwy, które z upływem czasu tracą swoją elastyczność.

Naturalnie tkanka mięśniowa jest w tych obszarach bardzo rozciągliwą strukturą, jest jednak nadwerężana np. przez porody, po których mięśnie nie zawsze potrafią samodzielnie wrócić do odpowiedniego stanu. Może zadziać się to także w efekcie przechodzenia przez okres około menopauzalny. Pochwa staje się wtedy luźniejsza, a intensywność intymnych doznań znacząco spada.

Nieraz pojawia się wtedy także wspomniany już problem wysiłkowego nietrzymania moczu, który negatywnie wpływa na jakość codziennego życia. W konsekwencji może pojawić się wręcz zahamowanie spontanicznych reakcji, czy wręcz obawa przed kaszlem lub intensywnym kichnięciem, które może zakończyć się bardzo wstydliwą sytuacją… Nie jest to niestety wcale rzadkie zjawisko,  może bowiem dotyczyć nawet 1/3 kobiet po 45. roku życia!

Kobieca satysfakcja

Na szczęście coraz częściej  medycyna odpowiada na tego typu potrzeby. Gałęzią, która zajmuje się właśnie dolegliwościami związanymi z rozluźnieniem mięśni pochwy, jest ginekologia estetyczna i terapia laserowa. Jak podkreślają eksperci z Kliniki Miracki w Warszawie, jednym ze skutecznych zabiegów jest Femilift.

Podczas jego wykonywania energia lasera kierowana jest do tkanki pochwy, a następnie rozdzielana na 81 mikroskopijnych pikseli, które przenikają głęboko w tkankę. Dokonują tam punktowych zmian, nie naruszając przy tym tkanek będących dookoła. Dzięki temu proces gojenia jest znacznie szybszy.

Efektem staje się właśnie obkurczenie mięśni pochwy oraz zwiększenie ilości włókien kolagenowych, a jak wiemy, to właśnie kolagen jest niezwykle istotnym składnikiem odpowiadającym m.in. za elastyczność i jędrność skóry. Co ważne, pozytywny efekt odnosi się także do błony śluzowej pochwy, co bezpośrednio wpływa na satysfakcję i komfort ze zbliżenia.

Zabieg przeznaczony jest dla kobiet w różnym wieku – od 25 lat i wzwyż. Zdarza się bowiem, że problemy z odczuwaniem rozluźnienia mięśni pochwy kobieta może odczuwać nawet po jednym porodzie. Nie ma więc znaczenia, czy masz 27 lat i urodziłaś właśnie pierwsze dziecko, czy masz lat 50 i przechodzisz przez okres menopauzalny. Każda kobieta jest inna i każda potrzebuje indywidualnego zadbania o jej potrzeby, także te związane z życiem intymnym.

Terapie laserowe dają taką możliwość także ze względu na małą inwazyjność oraz błyskawiczny czas zabiegu, po którym rekonwalescencja trwa zaledwie kilka dni. Jeden zabieg trwa około 15-30 minut i nieraz wystarcza do otrzymania zadowalających efektów. Oczywiście trzeba po jego przeprowadzeniu zachować uważność oraz delikatność w okolicach intymnych, pozwolić na wygojenie się objętych terapią obszarów oraz stosować się do innych wskazówek lekarza, ale nie są to czynności uciążliwe.

Z problemami intymnymi jest o tyle trudno sobie radzić, że nie widzimy ich u innych. Wydaje nam się, że jesteśmy sami z naszymi trudnościami, a nieraz nie mówimy o nich nawet lekarzowi. Warto jest zatem wiedzieć, że rozwiązania istnieją, a troska o potrzeby – także te dotykające sfery seksualności – jest niezwykle ważna i należy się każdej kobiecie!

Więcej informacji dotyczących zabiegu Femilift znajdziesz na stronie warszawskiej Kliniki Miracki.

ZOBACZ RÓWNIEŻ