ARTYKUŁ PARTNERA
ARTYKUŁ PARTNERA
23 Mar, 2018 - 02:00

Kurs HR online – najlepsze szkolenia online

ARTYKUŁ PARTNERA

Kurs HR online to łatwy sposób na zapoznanie się z tematyką zarządzania zasobami ludzkimi w firmie lub poszerzenie wiedzy o specjalistyczne zagadnienia. Zastanawiasz się na karierą jako specjalista HR, a może chcesz się doszkolić? Dowiedz się, które szkolenia online w branży HR są naprawdę godne uwagi.

Kurs HR online z założenia powinien przygotować jego uczestnika do skutecznego pozyskiwania pracowników oraz zarządzania zasobami ludzkimi w przedsiębiorstwie. W czasach niskiego bezrobocia specjaliści HR posiadający powyższe umiejętności są wyjątkowo pożądani przez firmy, co potwierdza choćby raport z 2017 roku (sprawdź tutaj) przygotowany przez znany portal pracuj.pl – specjaliści HR znaleźli się w nim w pierwszej piątce najbardziej poszukiwanych specjalistów.

Specjalista HR powinien mieć wyższe wykształcenie np. z psychologii, zarządzania czy socjologii. Jednak jak podkreślają osoby pracujące w tym zawodzie, dużo ważniejsze jest doświadczenie oraz odpowiednia wiedza z zakresu zarządzania personelem i rekrutacji. Wiedzę taką pozwalają pozyskać nie tylko studia wyższe i podyplomowe, ale także szkolenia online i specjalistyczne kursy.

Poniżej przedstawiamy jedne z najlepszych kursów online z certyfikatem, które przybliżą Wam zagadnienia z dziedziny HR i ułatwią rozwijanie kariery w tym trudnym zawodzie.

1. Kurs HR online w Studium Prawa Europejskiego

Studium Prawa Europejskiego jest warszawską placówką kształcenia ustawicznego, nad którą nadzór sprawuje Mazowiecki Kurator Oświaty. Szkoła specjalizuje się w kursach e-learningowych z zakresu m.in. edukacji, przedsiębiorczości i administracji.

Kurs Specjalista ds. HR to kurs bez limitu czasowego, czyli dający nieograniczony dostęp do materiałów szkoleniowych przez okres aż 3 miesięcy od dnia uiszczenia opłaty. Kurs przeznaczony jest dla osób z wykształceniem co najmniej średnim, a jego program odpowiada 50 godzinom kursu stacjonarnego.

Zakres tematyczny kursu ma na celu usystematyzować wiedzę z dziedziny HR i obejmuje takie zagadnienia, jak:

Cena kursu – 298 zł netto

Co nam da ukończenie kursu?

Internetowy kurs HR w Studium Prawa Europejskiego pozwala zdobyć podstawową wiedzę z zakresu HR. Po jego zakończeniu nie trzeba zdawać egzaminu, ponieważ do otrzymania zaświadczenia wystarczą zaliczenia quizów podczas szkolenia.

Po zakończeniu nauki kursanci otrzymują zaświadczenie o ukończeniu kursu na podstawie § 18 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. Poz. 1632).

Adres strony www z kursem znajduje się tutaj.

2. Kurs online Zarządzanie zasobami ludzkimi HR

Ten 180-godzinny kurs HR online proponowany jest przez Centrum Edukacyjno-Dydaktyczne Mentor Home. Jest to placówka dydaktyczna istniejąca od 2010 roku, która jest wpisana do rejestru RIS (Rejestru Instytucji Szkoleniowych) Ministerstwa Gospodarki i Pracy oraz Wojewódzkiego Urzędu Pracy, a tworzą ją absolwenci renomowanych uczelni wyższych w Polsce.

Kurs Zarządzanie zasobami ludzkimi HR przeznaczony jest zarówno dla osób planujących karierę w branży HR, jak również dla tych, którzy chcą jedynie poszerzyć swoją wiedzę np. pracowników działu kadr czy właścicieli firm.

Program kursu jest bardzo obszerny i obejmuje między innymi następujące zagadnienia:

 • modele zarządzania zasobami ludzkimi ZZL,
 • funkcje i zadania działu kadr,
 • zatrudnianie i selekcja pracowników,
 • budowanie strategii zatrudnienia,
 • rola headhuntera,
 • zagadnienia związane z Kodeksem pracy,
 • analiza aktów prawnych polskich i europejskich,
 • rozwiązywanie sporów zbiorowych itp.

Każdy uczestnik ma dostęp online do materiałów dydaktycznych, ale za dodatkową opłatą może je również otrzymać pocztą (w formie papierowej i DVD). W razie pytań można także liczyć na konsultacje merytoryczne.

Kurs kończy się egzaminem w formie testu jednokrotnego wyboru.

Cena kursu: 599 zł – cena regularna, 179 zł – cena promocyjna. Koszt kursu można odliczyć od podatku lub starać się o jego zwrot w Urzędzie Pracy.

Co nam da ukończenie kursu?

Oprócz tego, że kurs HR online pomaga poszerzyć wiedzę z zakresu zarządzania personelem, pozwala uzyskać certyfikat jego ukończenia i to zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Warunkiem jest pozytywne zaliczenie egzaminu.

Adres strony www z kursem znajduje się tutaj.

3. Zdalny kurs zarządzania personelem w ESKK

Platformę edukacyjną ESKK zna chyba każdy, ponieważ firma ta jest od lat ekspertem od nauczania na odległość (to największa tego typu instytucja edukacyjna w Europie!).

Choć dzisiaj w wyniku rozwoju technologii internetowych ESKK poszerzyła swoją ofertę o kursy online, to wciąż większość kursów polega na nauce z przesyłanych przez firmę zeszytów z materiałami dydaktycznymi. Właśnie tak wygląda Kurs zarządzania personelem i choć nie jest to typowy kurs HR online, to warto go rozważyć ze względu na wysoki poziom nauczania przez ESKK oraz renomę instytucji.

Dla kogo przeznaczony jest kurs i czego się z niego nauczymy?

Kurs jest odpowiedni dla osób chcących poznać od podstaw zagadnienia związane z zarządzaniem personelem, a także dla osób już pracujących w zawodzie, którzy chcą usystematyzować i poszerzyć swoją wiedzę. Program kursu obejmuje tematy związane z procesem rekrutacji, zarządzaniem pracownikami, rozwiązywaniem konfliktów w miejscu pracy, zarządzania czasem, radzenia sobie ze stresem itp.

Dowiedz się więcej: Zarządzanie czasem – poznaj najlepsze metody i techniki >>

Kurs zawiera 14 pakietów tematycznychkażdy z nich wymaga średnio miesiąca nauki, dlatego ukończenie kursu wymaga sporo czasu. Do wyboru są jednak 2 rodzaje kursu – kurs w tempie standardowym oraz kurs w tempie szybkim, w którym otrzymuje się 2 pakiety materiałów do nauki w ciągu miesiąca.

Przez cały czas szkolenia uczestnik ma zapewnioną opiekę nauczyciela. Podczas kursu należy wykonywać różne zadania i prace domowe, które można odsyłać do szkoły pocztą tradycyjną lub przez Internet, co sprawia, że szkolenie to można uznać za kurs HR online.

Cena kursu – zależy od tempa nauki, w wersji szybszej opłata za cały kurs wynosi około 1 100 zł (można wybrać opłaty miesięczne).

Adres strony www z kursem znajduje się tutaj

4. Różne kursy online z certyfikatem dla specjalistów HR

Szeroki wybór kursów z tematyki rekrutacji i zarządzania personelem znaleźć można na stronie Niepublicznego Centrum Kształcenia Ustawicznego Szkolenia oferującego e-learning dla wymagających. Każdy proponowany przez szkołę kurs HR online dotyczy wąskiego zagadnienia, a jego ukończenie pozwala otrzymać certyfikat na druku MEN.

W zależności od rodzaju szkolenia otrzymuje się nieograniczony dostęp do materiałów online przez określony czas np. 60 dni. Podczas kursu uczestnik ma również możliwość kontaktowania się z osobistym trenerem.

Najobszerniejszy tematycznie Kurs Specjalista ds. kadr trwa około 56 godzin i pozwala pozyskać wiedzę z następujących zagadnień:

 • stosunek pracy i rodzaje umów z pracownikami,
 • zasady prawa pracy,
 • obowiązki pracownika i pracodawcy,
 • ustanie stosunku pracy,
 • urlopy wypoczynkowe,
 • wynagrodzenie.

Inne kursy z dziedziny HR to m.in.:

 • Specjalista ds. płac,
 • Rekrutacja i selekcja pracowników,
 • Dokumentacja kadrowa,
 • Zatrudnianie pracowników w praktyce,
 • Urlopy wypoczynkowe w praktyce.

Cena każdego szkolenia online wynosi około 150-200 zł.

Adres strony www z kursami znajduje się tutaj

5. Studia podyplomowe HR prowadzone częściowo online

Dla osób chcących pozyskać rzeczywiście gruntowną wiedzę z zakresu HR, szkolenie internetowe może okazać się niewystarczające. Dla nich lepszym wyborem będą studia podyplomowe z tej dziedziny.

Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi proponuje takie studia na kierunku Zarządzanie zasobami ludzkimi, które trwają 2 semestry (210 godzin), a zajęcia w 40% prowadzone są w systemie e-learningowym (pozostałe prowadzone są podczas zjazdów na uczelni).

Dla kogo przeznaczone są studia i kiedy warto je ukończyć?

Studia podyplomowe przeznaczone są dla osób z wykształceniem wyższym, które albo już pracują w dziale personalnym i chcą poszerzyć swoją wiedzę, albo dopiero planują karierę w zawodzie specjalisty HR.

Program studiów oparty jest na najnowszych trendach dotyczących zarządzania personelem i rekrutacji w firmie. Studia dość dobrze przygotowują do wykonywania zawodu w dziale HR i pozwalają otrzymać ceniony na rynku pracy dyplom ukończenia studiów podyplomowych.

Koszt studiów – 4 000 zł (można płacić miesięcznie po 500 zł).

Strona www z opisem studiów znajduje się tutaj

A może jednak kurs HR stacjonarny?

Każdy wymieniony wyżej kurs HR online pozwala albo poznać podstawowe kwestie związane z szeroko rozumianym zarządzaniem zasobami ludzkimi, albo poszerzyć wiedzę o specjalistyczne zagadnienia. Warto pamiętać, że zwykle dużo więcej można nauczyć się podczas szkoleń stacjonarnych dla specjalistów HR, które odbywają się z reguły w większych miastach w Polsce.

One również są warte uwagi szczególnie dla osób już pracujących w zawodzie, ponieważ pozwalają poznać najbardziej aktualne problemy związane z HR. Dobre szkolenia HR organizuje np. Akademia Biznesu – kalendarium kursów na rok 2018 można zobaczyć tutaj. Godna uwagi jest również oferta znanego serwisu z ogłoszeniami o pracę GoWork (sprawdź tutaj).

Ciekawie zapowiada się też cykl konferencji HR na śniadanie (sprawdź tutaj), które będą organizowane w kilku największych miastach wojewódzkich. Każda taka konferencja HR odbywa się przy bogato zastawionym stole śniadaniowym i połączona jest z warsztatami praktycznymi. Udział w niej jest odpłatny i wymaga wcześniejszej rezerwacji miejsca.

ZOBACZ RÓWNIEŻ