ARTYKUŁ PARTNERA
ARTYKUŁ PARTNERA
22 Mar, 2018 - 02:00

Kurs dietetyki online – przegląd najciekawszych szkoleń

ARTYKUŁ PARTNERA

Interesuje Cię kurs dietetyki online? Sprawdź, czym się różnią poszczególne oferty, ponieważ nie po każdym kursie zostaniesz od razu specjalistą! Niezależnie od tego czy dopiero chcesz rozpocząć swoją przygodę z dietetyką, czy też interesują Cię jedynie kursy doszkalające, warto wybrać szkolenie na wysokim poziomie.

Kursy dietetyki online cieszą się ogromną popularnością niezmiennie od kilku lat. Dobry dietetyk ma dzisiaj szanse na dobrze płatną pracę, a nawet na zaistnienie w mediach. Moda na szczupłą sylwetkę oraz zdrowe odżywianie sprawia, że nawet prowadzenie bloga dietetycznego może przynieść całkiem spore zyski, nie mówiąc już o własnym gabinecie, czy programie w telewizji.

Aby zacząć działalność jako dietetyk, najpierw należy zdobyć odpowiednią wiedzę w tej dziedzinie, a także certyfikat potwierdzający przygotowanie do wykonywania zawodu. Można w tym celu iść na studia lub skończyć kurs dietetyki. Właśnie taki kurs ukończyła w 2017 roku Anna Lewandowska, która chwaląc się w mediach społecznościowych uzyskanym certyfikatem, potwierdziła swoje kompetencje do prowadzenia dietetycznego bloga.

Jak zostać dietetykiem przez Internet?

Dla osób marzących o sławie Gillian McKeith lub przynajmniej Anny Lewandowskiej przedstawiamy najciekawsze kursy online z dietetyki, dzięki którym szybko można rozpocząć karierę w zawodzie.

1. Kurs dietetyki online – Akademia Dietetyki

Akademia Dietetyki to placówka oświatowa mająca akredytację Kuratora Oświaty w Łodzi, która ma prawo wydawać zaświadczenia na drukach MEN. Szkoła oferuje stacjonarne kursy dietetyki w wielu miastach w Polsce, a także kursy online.

Kurs dietetyki online w Akademii Dietetyki prowadzony jest na interaktywnej platformie e-learningowej, do której zasobów otrzymuje się całodobowy dostęp na okres 6 miesięcy, dlatego każdy uczestnik może sam dostosować do swoich możliwości tempo nauki.

Wiedza przekazywana jest w przyjemnej formie kilkuminutowych filmów edukacyjnych, a w jej utrwalaniu pomagają rozmaite ćwiczenia, testy i quizy interaktywne. W ramach platformy online dostępne są następujące kursy tematyczne:

 • Żywienie w sporcie,
 • Żywienie kobiet w ciąży i karmiących piersią,
 • Zasady żywienia dzieci.

Cena – każdy z powyższych kursów kosztuje 290 zł

Egzamin końcowy – odbywa się online (możliwe są poprawki)

Co daje ukończenie kursu?

Po ukończeniu kursu otrzymuje się:

 • dyplom specjalisty z zakresu żywienia (aby go otrzymać, należy zdać egzamin online),
 • certyfikaty ukończenia kursu dostępne w języku polskim i angielskim,
 • zaświadczenie MEN potwierdzające kwalifikacje do wykonywania zawodu.

Adres strony Akademii Dietetyki znajduje się tutaj.

Osoby chcące zgłębić wszystkie tajniki zawodu dietetyka, powinny raczej wybrać stacjonarny kurs dietetyki. Warszawa, Kraków, Gdańsk, Katowice, Łódź, Wrocław, Szczecin – to tylko niektóre miasta, w którym są takie kursy organizowane. Kursy online oferowane przez Akademię Dietetyki należy potraktować jako sposób na poszerzenie wiedzy o specjalistyczne zagadnienia.

2. Kursy online w Instytucie Dietetyki i Promocji Zdrowia

Jest to instytucja zajmująca się propagowaniem zdrowego żywienia w oparciu o Evidence-Based Medicine (medyczne badania naukowe i kliniczne), która prowadzi specjalistyczne poradnie żywieniowe, a także Niepubliczną Placówkę Kształcenia Ustawicznego, posiadającą wpis w Rejestrze Instytucji Szkoleniowych.

Placówka oferuje kurs dietetyki online oraz kurs stacjonarny. Jeśli chodzi o kursy online, dostępne są następujące specjalizacje:

 • Dietetyka I stopnia (kurs dietetyki podstawowy),
 • Dietetyka II stopnia (wymaga ukończenia kursu podstawowego),
 • Dietetyka zaawansowana (wymaga ukończenia kursu podstawowego),
 • Psychodietetyka.

Materiały szkoleniowe składają się głównie z prezentacji multimedialnych i e-booków, które są udostępniane online lub przesyłane uczestnikowi pocztą. W ramach kursu otrzymuje się także bezpłatny dostęp (ograniczony czasowo) do programu kcalmar służącego do komponowania jadłospisów. Każdy uczestnik ma także przydzielonego indywidualnego dietetyka prowadzącego.

Ukończenie każdego kursu wymaga zdania egzaminu (wystarczy 60% poprawnych odpowiedzi).

Co daje ukończenie kursu?

Każdy z kursów pozwala uzyskać zawód dietetyka potwierdzony następującymi dokumentami:

 • certyfikat ukończenia kursu w języku polskim i innym języku na życzenie,
 • dyplom ukończenia kursu.

Ceny kursów – wahają się od 390 do 700 zł.

Uwaga – uczestnicy mający status bezrobotnego mogą ubiegać się o zwrot kosztów szkolenia w Urzędzie Pracy.

Adres Instytutu Dietetyki i Promocji Zdrowia znajduje się tutaj.

3. Internetowy kurs dietetyki – Centrum Szkoleniowe P&M Management Group

Centrum Szkoleniowe P&M Management Group to firma szkoleniowa z Warszawy specjalizująca się w organizowaniu kursów zawodowych i szkoleń hobbistycznych w trybie stacjonarnym i e-learningowym. Jest to Niepubliczna Placówka Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego, uprawniona do wydawania zaświadczeń MEN.

Kurs dietetyki online to 80- godzinne szkolenie obejmujące 4 moduły tematyczne:

 • Moduł I – obejmuje taką tematykę, jak np. podstawy żywienia człowieka, składniki odżywcze, witaminy, gospodarka wodno-elektrolitowa, zagadnienia z zakresu przemiany materii, spalania kalorii, bilansu energetycznego.
 • Moduł II – zasady racjonalnego żywienia, piramida żywieniowa, planowanie posiłków.
 • Moduł III – kwalifikacja diet, popularne diety odchudzające, efekt jo-jo itp.
 • Moduł IV – postępowanie dietetyczne w przebiegu różnych chorób, żywienie osób otyłych, osób starszych, kobiet w ciąży i karmiących, a także osób uprawiających sport.

Dowiedz się więcej: Dieta w ciąży – żywienie przyszłej mamy krok po kroku >>

Na realizację kursu przewidziano 60 dni – podczas tego okresu kursanci otrzymują dostęp do materiałów szkoleniowych na platformie e-learningowej przez 24 godzin na dobę.

Brak jest egzaminu końcowego, jednak aby otrzymać zaświadczenie ukończenia kursu, należy zaliczyć wszystkie prace i testy kontrolne pojawiające się w trakcie szkolenia.

Cena kursu – 199 zł (cena standardowa, można znaleźć tańsze oferty np. stronach oferujących zakupy grupowe i kupony zniżkowe).

Co daje ukończenie kursu?

Oprócz wiedzy z zakresu dietetyki uczestnik kursu otrzymuje zaświadczenie jego ukończenia wydane na wzorze MEN oraz tytuł doradcy dietetycznego.

Adres strony P&M Management Group znajduje się tutaj.

4. Kurs dietetyki i suplementacji – Agencja Promocji Sportu For Fame

Agencja Promocji Sportu For Fame to Niepubliczna Placówka Kształcenia Ustawicznego z Ełku, posiadająca wpis do ewidencji niepublicznych szkół i placówek oświatowych, Rejestru Szkół i Placówek Oświatowych MEN, Rejestru Instytucji Szkoleniowych, a także akredytację Polskiej Federacji Sportu.

Placówka specjalizuje się w organizowaniu szkoleń i kursów online dla trenerów i instruktorów sportowych, ale w swojej ofercie ma również kursy z zakresu m.in. turystyki, ratownictwa, psychologii i właśnie dietetyki.

E-kurs instruktora dietetyki i suplementacji polega na udostępnieniu kursantom materiałów szkoleniowych i składa się z części ogólnej i specjalistycznej:

 • część ogólna pozwala na opanowanie zagadnień związanych z anatomią i biochemią,
 • część specjalistyczna obejmuje zagadnienia z zakresu: dietetyki i suplementacji, w szczególności pozwala poznać składniki odżywcze, okołodobowy rytm biologiczny organizmu, zasady zdrowego żywienia, zasady diety w treningu sportowym, zasady suplementacji itp.

Egzamin końcowy – kurs dietetyki online wymaga zdania egzaminu końcowego, składającego się z 10 pytań zamkniętych (należy poprawnie odpowiedzieć na co najmniej 7 pytań).

Cena kursu – 99 zł

Co daje ukończenie kursu?

Po ukończeniu kursu i zdaniu egzaminu uzyskuje się:

 • tytuł instruktora dietetyki i suplementacji (uprawnienia zawodowe zgodne z rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej),
 • legitymację instruktora (za dodatkową opłatą),
 • zaświadczenie ukończenia kursu na druku MEN,
 • certyfikat ukończenia kursy w języku polskim i angielskim.

Adres strony Agencji Promocji Sportu For Fame znajduje się tutaj.

5. Kursy z dietetyki online w Poradni Dietetycznie Poprawni

Dietetycznie Poprawni to Poradnia Zdrowego Odżywiania udzielająca odpłatnie porad online, a także prowadząca szkolenia z zakresu dietetyki. Jest ona wpisana do Rejestru Instytucji Szkoleniowych prowadzonego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, jest również członkiem międzynarodowej organizacji zrzeszającej instruktorów i firmy szkoleniowe W.C.T.A.

W ofercie znajduje się kilka kursów online z zakresu dietetyki np.:

 • Kurs Zostań Doradcą Dietetycznym,
 • Kurs Dietetyki Sportowej,
 • Kurs Dietetyki Klinicznej (diety w różnych jednostkach chorobowych),
 • Kurs Coaching Dietetyczny,
 • Kurs Prowadzenie Gabinetu Dietetycznego,
 • Kurs Ekspert Promocji Zdrowia i Edukacji Zdrowotnej,
 • Kurs Doradca Dietetyczny Poziom Master,
 • Kurs Dietoterapia i Profilaktyka Żywienia.

Kurs dietetyki online Zostań Doradcą Dietetycznym polega na opanowaniu wszystkich materiałów przesyłanych partiami co tydzień lub wszystkich jednocześnie oraz zdaniu egzaminu w formie testu. Wszystko odbywa się pod okiem indywidualnego instruktora dietetyka.

Zakres tematyczny kursu obejmuje takie zagadnienia jak: podstawy żywienia człowieka, przemiana materii, klasyfikacja i charakterystyka diet, żywność funkcjonalna, zasady układania jadłospisów, postępowanie dietetyczne w otyłości i cukrzycy, żywienie osób uprawiających sport, osób starszych, kobiet w ciąży, a także przy wybranych jednostkach chorobowych.

Cena kursu – 399,00 zł

Co daje ukończenie kursu?

Ukończenie kursu oraz zdanie egzaminu skutkuje otrzymaniem:

 • imiennego certyfikatu ukończenia kursu,
 • zaświadczenia ukończenia kursu na druku MEN (za dodatkową opłatą),
 • dyplomu ze zdjęciem w twardej oprawie (za dodatkową opłatą),
 • plastikowej legitymacji ze zdjęciem (za dodatkową opłatą).

Adres strony Dietetycznie Poprawni znajduje się tutaj.

6. Doszkalające kursy online z dietetyki Paleta Diet

Paleta Diet do firma oferująca profesjonalne doradztwo w zakresie dietetyki (gabinety w Jaworznie i Lędzinach), a także kursy doszkalające dla dietetyków. Są to specjalistyczne kursy o wąskiej tematyce, które pozwalają poszerzyć wiedzę i podnieść kwalifikacje dla aktywnych zawodowo dietetyków.

Ukończenie cyklu szkoleń pozwala uzyskać tytuł i certyfikat Master od Dietetics. Firmę prowadzą profesjonalni dietetycy po studiach wyższych, którzy tylko tę formę kształcenia uważają za właściwą do wykonywania zawodu dietetyka.

Przykładowe e-szkolenia:

 • Poradnictwo żywieniowe – warsztat praktyczny,
 • Praktyczne aspekty diagnostyczne chorób w poradnictwie dietetycznym,
 • Dietoterapia pacjentów chorych na cukrzycę, patogeneza schorzenia, epidemiologia oraz sposoby leczenia,
 • Zasady żywienia w profilaktyce i leczeniu chorób nowotworowych,
 • Praktyczne komponowanie jadłospisów wegetariańskich i wegańskich,
 • Certyfikowany asystent poradni dietetycznej.

Każdy pojedynczy kurs kosztuje około 160-180 zł i każdy z nich przyporządkowany jest do jednego z 6 obszarów tematycznych:

 1. Specjalista dietetyki klinicznej,
 2. Specjalista dietetyki pediatrycznej,
 3. Specjalista dietetyk ds. leczenia nadwagi i otyłości,
 4. Specjalista ds. leczenia zaburzeń endokrynnych,
 5. Specjalista edukator diabetologiczny,
 6. Specjalista ds. leczenia chorób cywilizacyjnych.

Adres strony Paleta Diet znajduje się tutaj.

Wybierając kurs dietetyki online, warto zwrócić uwagę na zakres tematyczny szkolenia, a także rodzaj świadectw i zaświadczeń potwierdzających kompetencje zawodowe. Osoby poważnie myślące o wykonywaniu zawodu dietetyka powinny wybierać kursy wieloetapowe, które pozwalają gruntownie zgłębić niezbędną do tego wiedzę.

Dobrym rozwiązaniem jest także ukończenie kursu podstawowego w trybie stacjonarnym, a potem uzupełnianie wiedzy przez korzystanie ze specjalistycznych szkoleń online.

ZOBACZ RÓWNIEŻ