ARTYKUŁ PARTNERA
ARTYKUŁ PARTNERA
22 Sty, 2019 - 11:48
Kupno nowego mieszkania z rynku pierwotnego - na co zwrócić uwagę

Kupno nowego mieszkania z rynku pierwotnego – na co zwrócić uwagę

ARTYKUŁ PARTNERA

Kupno mieszkania z rynku pierwotnego ma zdecydowanie więcej zalet. Przede wszystkim jest nowe oraz sami decydujemy jak je urządzimy. Wybieramy zadowalający nas metraż oraz rozkład. Dużym uproszczeniem oraz oszczędnością czasu jest zakup nieruchomości w systemie pod klucz. Firma deweloperska wybierze za ciebie materiały i firmy remontowe oraz zadba o dopilnowanie reszty obowiązków.

Kawalerka czy mieszkanie dwupokojowe?

Wybór metrażu i rozkładu mieszkania wcale do łatwych kwestii nie należy. Oczywiście wszystko zależy od liczby przyszłych lokatorów. Najtrudniejszy jest zazwyczaj wybór między kawalerką a lokalem dwupokojowym. Niestety często różnice w cenie są niewielkie, a lepszym rozwiązaniem jest kupno większej nieruchomości. Nawet jeśli teraz nie planujemy założenia rodziny, nigdy nie wiadomo, co może się wydarzyć, dlatego lepiej być przygotowanym na awaryjną sytuację.

Większe mieszkania dają komfort i nieograniczoną swobodę. Duże przestrzenie wpisują się również w najnowszy trend w projektowaniu wnętrz. Modne są nieruchomości w minimalistycznym i prostym stylu. Wracamy do tradycyjnych form.

W rozkładzie pomieszczeń niewiele się zmieniło. Wciąż dobrym rozwiązaniem jest połączenie salonu z jadalnią lub kuchnią. Warto pomyśleć także o wyspie kuchennej, która może być wolnym blatem roboczym, blatem ze zlewozmywakiem, czy blatem roboczym z kuchenką.

Jaka lokalizacja będzie najlepsza?

Lokalizacja naszego mieszkania to bardzo istotna problem. Na naszą decyzję na pewno wpływa wiele czynników, na przykład miejsce pracy, odległość do szkoły czy otoczenie.

Okazuje się, że coraz bardziej interesują nas mieszkania położone z dala od centrum, nawet kilka kilometrów. Rzeczywiście, człowiek lepiej odpoczywa z dala od szumu ulicznego. Jednak jeśli mamy małe dzieci lub sam codziennie rano dojeżdżamy do pracy, długie stanie w korkach i kiepski dojazd może być mocnym utrudnieniem w wykonywaniu codziennych czynności. Niektóre firmy deweloperskie oferują bardzo korzystnie położone mieszkania. Znajdują się dalej od centrum, ale są dobrze z nim skomunikowane, np. nowe mieszkania na sprzedaż w Bydgoszczy od dewelopera Red Co.

Oprócz dogodnego dojazdu do pracy, zwróćmy uwagę także na otoczenie. Najlepiej gdyby wokoło był park, las czy akwen. Otaczająca budynek natura to zawsze dobra alternatywa na zagospodarowanie wolnego czasu, na przykład wyjście na spacer, bieganie czy zabawa z dziećmi.

Jak wybrać dewelopera?

Wybór dewelopera to kluczowa kwestia. Najlepiej, gdyby ktoś znajomy polecił zaufaną firmę. Jeśli poszukujemy sami, sprawdźmy dokładnie wszystkie informacje. Warto również poszukać opinii oraz sprawdzić zrealizowane inwestycje.

Ważnym krokiem jest dokładne przeanalizowanie umowy, którą podpisujemy z deweloperem. Powinna zawierać jak najwięcej informacji dotyczących transakcji oraz nieruchomości, na przykład opis standardu, wykończenia, zagospodarowania przestrzeni itp.

Zawsze możemy skorzystać z pomocy inżyniera, aby fachowo ocenić jakość oddawanego mieszkania – czy nie ma żadnych poważnych usterek i wszystko zgadza się z opisem zawartym w umowie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ