ARTYKUŁ PARTNERA
ARTYKUŁ PARTNERA
12 Cze, 2018 - 08:46
Kto wymienia waluty w Internecie?

Kto wymienia waluty w Internecie?

ARTYKUŁ PARTNERA

Z internetowych kantorów korzystają już miliony Polaków. W samym tylko Currency One, do którego należy Walutomat.pl i Internetowykantor.pl, zarejestrowało się 500 000 użytkowników. Kim są ludzie mający potrzeby walutowe?

Wymieniając euro, czy dolary w sieci, omijamy wysokie bankowe spready. W Internecie wynoszą one zaledwie kilka groszy, a w stacjonarnych placówkach nawet kilkadziesiąt. Jeszcze taniej jest na platformach społecznościowych wymiany walut, takich jak Walutomat.pl, gdzie internauci wymieniają walutę między sobą, a serwis tylko pobiera niewielką prowizję. Nie dziwi więc, że ta forma wymiany podbija serca i … kieszenie Polaków.

Wymiana walut w biznesie i życiu prywatnym

W sieci wymieniają osoby indywidualne i klienci biznesowi. To właśnie ci ostatni wykonują największe transakcje, liczone nawet w milionach złotych. Klienci biznesowi mogą nie tylko tanio wymienić walutę, potrzebną np. na zakupy zagraniczne, ale od razu, z poziomu serwisów wymiany wysłać ją tanim przelewem do kontrahenta, do zagranicznego banku.

To opcja dostępna m.in. na walutomat.pl. Dodatkowo na platformach społecznościowych użytkownicy sami ustalają kursy, więc de facto nie ma tam spreadu. System automatycznie dobiera najlepsze oferty do naszej transakcji, lub możemy poczekać, aż ktoś zdecyduje się na nasz kurs.

Wymiana walut dla kredytobiorców

W sieci wymieniają także kredytobiorcy. Osoby, które brały kredyty w CHF silnie odczuły wzrost kursu franka. Dużą ratę kredytu można jednak sporo obniżyć, jeśli zdecydują się właśnie na zakup waluty nie w swoim banku, ale w kantorze internetowym i z niego od razu przeleją CHF na indywidualne konto kredytowe.

Takie operacje dostępne są od 2011 r, kiedy to weszła specjalna ustawa dla frankowiczów. Aktualne kursy CHF można sprawdzić na stronie https://www.walutomat.pl/kursy-walut/chf-pln/.

Wymiana walut dla przebywających za granicą

Osoby, które pracują poza granicami kraju także korzystają z najtańszej formy wymiany waluty, a więc z wymian w sieci. Zwłaszcza, że w ten sposób mogą nie tylko tanio wymieniać GBP czy EUR, ale od razu szybko i tanio przesłać je na konto rodziny w kraju.

Ostatnią grupę osób najczęściej wymieniających walutę w sieci stanowią osoby wyjeżdżające za granicę. Zarówno te wyjeżdżające na wakacje, czy w celach biznesowych. Przy wymianie 1 000 euro są oni nawet w stanie zaoszczędzić do 200 zł w porównaniu do ofert wymiany w najdroższych placówkach stacjonarnych.

Osób o potrzebach walutowych jest więc znaczne grono. Warto zatem wybrać sprawdzony, cieszący się zaufaniem serwis wymiany walut, zarejestrować się, podać swoje dane osobowe i już można zacząć oszczędzać na wymianie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ