Anna Wezgraj da Silva
Anna Wezgraj da Silva
30 Wrz, 2017 - 06:00
Komu krótkie włosy pasują najbardziej

Komu krótkie włosy pasują najbardziej

Anna Wezgraj da Silva

Krótkie włosy, choć tak bardzo stylowe, nie każdemu pasują. Podpowiadamy, komu w krótkich fryzurach będzie do twarzy, a kto zdecydowanie powinien unikać tego typu cięć.

Piękne i przyciągające uwagę przechodniów – tak można pokrótce opisać krótkie włosy, o ile zostały profesjonalnie przystrzyżone i pasują do wizerunku właścicielki. Niestety, nie każdej kobiecie dane jest obcinać włosy na krótko – wszystko zależy od kilku bardzo ważnych aspektów. Zanim więc zdecydujemy się na drastyczny krok obcięcia swoich długich włosów, sprawdźmy czy w ogóle to dobry pomysł.

Zalety krótkich włosów

Na wstępie warto zapoznać się z plusami posiadania krótkich włosów. Po pierwsze, dobrze dobrana krótka fryzurka ujmie kobiecie zbędnych lat, odświeży wygląd i co więcej – doda seksapilu i odrobiny ekstrawagancji. Nie bez powodu właścicielki krótkich włosów często określane są jako kobiety „z pazurem”.

Krótkie włosy to również wręcz niezliczone możliwości koloryzacyjne. Włosy szybko odrastają, tak czy inaczej trzeba więc je będzie podcinać, co z kolei sprzyja eksperymentom  – zarówno w zakresie nowych cięć, jak i kolorów. Można rzec, że krótkie uczesania to świetne rozwiązanie dla odważnych i pewnych siebie kobiet.

Dowiedz się więcej: Jak dbać o włosy każdego dnia – poradnik >>

Wady krótkich włosów

Warto również poznać niedogodności jakie wiążą się z posiadania krótkiej fryzury. W błędzie jest ten, kto myśli, że tego typu włosy są niewymagające i łatwe w układaniu. Nic bardziej mylnego. Krótkie fryzury wymagają sporo pracy – wszystko zależy oczywiście również od rodzaju naszych włosów i ich gęstości. Niemniej jednak trzeba być przygotowanym na ich codzienne układanie – szybkie związanie w kucyk czy zaplecenie luźnego warkocza nie będzie już możliwe (i to prawdopodobnie przez wiele miesięcy).

Aby zostać dumną posiadaczką krótkiej fryzury nie trzeba wiele, inaczej wygląda sprawa z jej utrzymaniem. Krótkie włosy wymagają regularnych wizyt u fryzjera – jest to konieczne, aby zachować pożądany kształt i zadbać o swój wizerunek. Nie zapominajmy również, że częste wizyty w salonie fryzjerskim to także zwiększone wydatki w domowym budżecie.

Dowiedz się więcej: Włosy do ramion – najpiękniejsze stylizacje i modne cięcia >>

Dla kogo krótkie włosy to dobry pomysł?

Niektóre kobiety decydują się na radykalne cięcie, gdyż chcą „zmienić coś w swoim życiu”, a najszybszym sposobem wydaje się być właśnie ścięcie włosów. Zmiana gwarantowana! Jednak czy efekt będzie pożądany? Oto kilka wskazówek, które pomogą w podjęciu ostatecznej decyzji.

Dowiedz się więcej: Najmodniejsze krótkie fryzury z grzywką >>

Kształt twarzy a fryzura

Zanim zdecydujemy się na cięcie, a właściwie jego rodzaj, warto sprawdzić kształt swojej twarzy. Nie do końca prawdą jest, że ciężko jest dobrać fryzury dla okrągłej twarzy. Wszystko zależy od cięcia, np. fryzura bob (zwłaszcza ten krótki) to niekoniecznie dobry pomysł w takim przypadku, gdyż dodatkowo pogrubi twarz.

Fryzura bob

Komu krótkie włosy pasują najbardziej - fryzura bob

Dobrym rozwiązaniem będzie tu natomiast fryzura typu pixie cut (bardzo krótkie włosy, najczęściej z grzywką) lub bowl cut (bardzo krótkie włosy w formie grzybka).

Fryzura pixie cut

Komu krótkie włosy pasują najbardziej - fryzura pixie cut

Fryzura bowl cut

Komu krótkie włosy pasują najbardziej - fryzura bowl cut

Innym pomysłem na stylizację dla pań o okrągłej twarzy będą różnego rodzaju krótkie fryzury z grzywką – koniecznie asymetryczne!

Dowiedz się więcej: Jak wzmocnić cienkie włosy >>

Fryzura asymetryczna

Komu krótkie włosy pasują najbardziej - fryzura asymetryczna

Z kolei panie, które zostały obdarzone przez naturę kształtną głową i regularnymi rysami twarzy, nie mają powodu do żadnych wątpliwości. Krótkie fryzurki na tzw. zapałkę są dla nich po prostu stworzone. Takie uczesania podkreślą szlachetne rysy i dodadzą właścicielkom niezwykłego uroku.

Fryzura na tzw. zapałkę

Komu krótkie włosy pasują najbardziej - fryzura "na zapałkę"

Figura też jest ważna

Myśląc o ścięciu włosów, warto przypatrzeć się sobie w lustrze. Barczyste ramiona i krępa budowa ciała nie idą w parze z krótkimi włosami. Z kolei drobne kobietki będą wyglądać olśniewająco w krótkich fryzurach.

Krótkie uczesania a mankamenty urody

Warto również pamiętać, że strzyżenie włosów może uwypuklić niedoskonałości urody.

  • Jeżeli naszym problemem jest trądzik – nie obcinajmy włosów zbyt krótko. Odsłonięta wówczas zostanie linia szyi i żuchwy, co uwypukli widoczność problemów skórnych.
  • Uważajmy również na posiadane wszelkiego rodzaju blizny i znamiona. Jeżeli są one dla nas problemem, z pewnością lepiej poczujemy się w dłuższych włosach, które zakryją problematyczne miejsca.

Podsumowując, nie istnieje jedna złota reguła na stwierdzenie, kto będzie wyglądał dobrze w krótkich włosach, a kto nie. Wszystko tak naprawdę zależy od naszej budowy ciała, kształtu twarzy i przede wszystkim rodzaju strzyżenia. Istnieje tak wiele modnych krótkich fryzur, że z pewnością każda kobieta wybierze odpowiednią dla siebie. Najważniejsze by fryzura podkreślała urodę, a nie uwypuklała jej niedoskonałości.

Komu krótkie włosy pasują najbardziej - najważniejsze zasady

ZOBACZ RÓWNIEŻ