ARTYKUŁ PARTNERA
ARTYKUŁ PARTNERA
22 Sty, 2017 - 11:01
Krótki poradnik skąd wziąć pieniądze

Krótki poradnik skąd wziąć pieniądze

ARTYKUŁ PARTNERA

Dodatkowej gotówki potrzebujemy zawsze. Najtrudniejsze jest jednak jej zdobycie. Praca przynosi nam comiesięczny dochód, który pozwala na prowadzenie normalnego życia. Jednak skąd wziąć pieniądze, które będziemy mogli przeznaczyć na inny, przyjemniejszy cel?

W dzisiejszych czasach o problemy finansowe niestety nietrudno, co sprawia, że często stajemy przed dylematem skąd wziąć pieniądze na sfinansowanie naszych codziennych wydatków, potrzeb, marzeń czy zwykłych zachcianek. Prezentujemy zatem kilka pomysłów, które mamy nadzieję zainspirują Was do działania i zdobędziecie bonusowe środki finansowe do własnego użytku.

POMYSŁ NR 1 – kredyt

Kredyt to dobre rozwiązanie dla każdego, kto ma pozytywną zdolność kredytową, o którą tak naprawdę nietrudno. Jeśli posiadasz stałe źródło utrzymania, które co miesiąc zasila Twoje konto bankowe, nie masz zbyt wielu dodatkowych zobowiązań, a wydatki na utrzymanie są na normalnym poziomie, bank nie będzie miał powodu, aby odmówić Ci kredytu gotówkowego.

Ponadto, jeśli nie wiesz skąd wziąć pieniądze na konkretny cel, taki jak samochód, mieszkanie czy remont, banki oferują kredyty przygotowane z myślą o takim właśnie przeznaczeniu. Natomiast jeśli potrzebujesz mniejszej sumy pieniędzy, warto zainteresować się ofertą firm pożyczkowych, dzięki którym masz dostęp do chwilówek.

POMYSŁ NR 2 – znajomi/rodzina

Mówi się, że od rodziny czy znajomych lepiej nie pożyczać, jednak czasami warto rozważyć taką opcję. Młode osoby mogą spróbować dogadać się z rodzicami w kwestiach dofinansowania w ramach dodatkowych obowiązków czy rozwoju osobistego.

Ze znajomymi można również dobić interesującego targu, szczególnie jeśli możemy dać im coś w zamian. Warto wyznaczyć termin spłaty, który będzie jak najbardziej realistyczny a w razie problemów szczerze wyjaśnić sytuację osobom, które pomogły nam finansowo.

POMYSŁ NR 3 – inwestycje

Aktualnie na rynku mamy wiele możliwości inwestycyjnych. Często obawiamy się zbyt wielkiego ryzyka, jednak odpowiednie przygotowanie pozwala podejmować mądre decyzje i uniknąć strat.

Zapytajmy znajomych czy próbowali zarobić pieniądze np. na giełdzie, poszukajmy bezpłatnych kursów, które pomagają zrozumieć jak działają różne formy inwestowania lub kupmy kilka polecanych podręczników i oddajmy się samokształceniu.

Na wyniki trzeba będzie trochę poczekać, jednak czasami warto uzbroić się w cierpliwość, aby móc czerpać korzyść ze swojej pracy. Inwestycją może być również oszczędzanie, w którym pomoże założenie konta, na które co miesiąc będziemy przelewać nawet niewielkie kwoty. I problem skąd wziąć pieniądze rozwiąże się sam – z konta oszczędnościowego.

POMYSŁ NR 4 – hobby

Często słyszymy, że najszczęśliwszymi osobami są Ci, którzy robią to, co kochają. Spróbuj zatem rozwinąć swoje hobby i przekształcić je we własny projekt biznesowy. Jeśli np. interesuje Cię robienie zdjęć, poszukaj dorywczej pracy, która pomoże Ci rozwinąć swoje umiejętności lub stwórz swoje własne portfolio i otwórz niewielkie studio fotograficzne.

Osoby zdolne artystycznie mogą zacząć przekształcać swoje pomysły w przedmioty, które będzie można sprzedać. Dzisiejszy rozwój portali społecznościowych pomoże w darmowej reklamie.

Powyżej przedstawiamy jedynie kilka pomysłów na zdobycie dodatkowych środków finansowych, do których z pewnością można dodać wiele innych sposobów. Wystarczy rozejrzeć się wokół siebie i czasami podjąć wyzwanie. Pamiętajmy, że pytanie „skąd wziąć pieniądze” nie musi pozostawać bez odpowiedzi.

ZOBACZ RÓWNIEŻ