• Spóźniona rata kredytu to oczywiście nie koniec świata. Każdemu z nas może zdarzyć się pewien poślizg w regulowaniu zobowiązań. Dowiedz się, czym skutkują opóźnienia w spłacie kredytu dla kredytobiorcy.
  • Kredyt konsolidacyjny to rozwiązanie, pozwalające zamienić kilka zobowiązań w jedno. Czy warto? Dowiedz się, jakie koszty wiążą się z konsolidacją kredytu, jak znaleźć najlepszą ofertę i kiedy powinieneś się zdecydować na zaciągniecie kredytu konsolidacyjnego. Zapraszamy do lektury po więcej informacji!
  • Co się dzieje z długami po śmierci kredytobiorcy? Jak wygląda kwestia dziedziczenia długów? Czy umorzenie kredytu po śmierci kredytobiorcy jest w ogólne możliwe? A jeżeli tak, to na jakich warunkach? Podpowiadamy jak zabezpieczyć rodzinę przed dziedziczeniem długów na wypadek śmierci kredytobiorcy.
  • Przedawnienie kredytu – myśli o nim spora rzesza kredytobiorców, mających problem z płynnością finansową. Okazuje się jednak, że skorzystanie z przedawnienia nie zawsze jest proste. Nie zawsze jest też korzystne. Jeśli więc ciążą na Tobie zobowiązania, sprawdź, jak działa przedawnienie długu.
  • Restrukturyzacja kredytu to narzędzie stworzone z myślą o kredytobiorcach nieradzących sobie ze spłatą zadłużenia. Sprawdź, czy to dobre rozwiązanie dla Ciebie. Jeśli Twoja sytuacja finansowa uległa diametralnej zmianie i nie jesteś już w stanie spłacać rat kredytu na czas, z pewnością ten temat Cię zainteresuje!
  • Kredyt a pożyczka – oba słowa tylko pozornie znaczą ten sam produkt finansowy. Dzięki nam nauczysz się je rozróżniać i właściwie rozumieć ich reklamy! Dowiesz się także, jakie są najczęstsze rodzaje kredytów i pożyczek oraz jakie konsekwencje wiążą się z zaciągnięciem tych zobowiązań finansowych.
  • Planujesz wziąć kredyt. Czy jednak wiesz, na co zwrócić szczególną uwagę? Przedstawiamy najważniejsze kwestie związane z tematem kredytów i pomagamy w wyborze najlepszego. Poznaj wszystkie rodzaje kredytów. Dowiedz się, czym jest zdolność kredytowa i przeczytaj, na co uważać podczas zaciągania kredytu.
  • Czy wiesz, że to jaki rodzaj rat wybierzesz, wpłynie na całkowity koszt Twojego kredytu hipotecznego? Która rata kredytu, malejąca czy równa, jest lepsza i dla kogo?
  • Kredyt studencki oprócz niskiego oprocentowania i karencji w spłacie, posiada dodatkową zaletę. W określonych sytuacjach istnieje realna możliwość umorzenia zobowiązania. Podpowiadamy, w jaki sposób umorzyć kredyt studencki krok po kroku i na co szczególnie należy zwrócić uwagę.