ARTYKUŁ PARTNERA
ARTYKUŁ PARTNERA
16 Sty, 2017 - 09:16
Kredyt studencki na studia magisterskie za granicą

Kredyt studencki na studia magisterskie za granicą

ARTYKUŁ PARTNERA

Kredyt studencki na studia zagraniczne? Czy to realne?

Na co przeznaczyć kredyt studencki?

Kredyt studencki może wspomóc życie studenta w wielu sytuacjach. Jedni wykorzystują kredyt studencki inwestując gotówkę, zakładając start-up lub też po prostu na podstawowe potrzeby studenckie.

Istnieje wiele możliwości wykorzystania gotówki pochodzącej z kredytu, wszystko zależy od tego w jakiej sytuacji finansowej znajduje się student.

Jeżeli ma inną możliwość wykorzystania pieniędzy niż bieżące potrzeby, warto się zastanowić w jaki sposób może zagospodarować pieniądze.

Kredyt studencki na studia za granicą

Istnieje jeszcze inna możliwość. Przez ostatnie lata wymiany studenckie oraz studia za granicą robią furorę. Coraz więcej studentów korzysta z możliwości jakie dają uczelnie.

Popularny program Erasmus istnieje obecnie na każdej uczelni wyższej, publicznej czy prywatnej. Idea programu to wyjazd na semestr lub dwa na studia na uczelnię zagraniczną w Europie.

Program jest finansowany ze środków unijnych, jednak kwoty jakie przyznawane są studentom mają za zadanie jedynie wyrównanie różnic występujących pomiędzy kosztami ponoszonymi na utrzymanie w Polsce oraz za granicą.

Dowiedz się więcej: Jak wziąć kredyt w sposób mądry i bezpieczny >>

Dlatego też nie wszyscy studenci mogą sobie pozwolić na wymianę studencką. Bo jeżeli student mieszka z rodzicami jego koszty nie są wysokie, a za granicą będą wyższe i z pewnością rodzice będą musieli wspomóc kondycję finansową studenta. A no to nie wszyscy mogą sobie pozwolić…

Wyjściem może być właśnie kredyt studencki, który:

  • posiada bardzo niskie oprocentowanie
  • jest spłacany dopiero dwa lata od skończenia studiów
  • regularnie zasila studenckie konto bankowe w trakcie studiowania

A co jeżeli chcemy studiować za granicą, ale na własną rękę?

Otóż tutaj sytuacja jest bardziej skomplikowana. Jeżeli jest się studentem uczelni zagranicznej kredyt studencki w Polsce nie może być udzielony.

Kredyt studencki jest udzielany wyłącznie studentom polskich uczelni. Dlatego jeżeli marzysz o studiach za granicą, ale jesteś ograniczony finansowo, lepiej zdecydować się na wymianę studencką.

ZOBACZ RÓWNIEŻ