Michał Nielub
Michał Nielub
19 Wrz, 2017 - 19:29
Kredyt na zakup samochodu bez wkładu własnego

Kredyt na zakup samochodu bez wkładu własnego

Michał Nielub

Kredyt na zakup samochodu bez wkładu własnego? Tak, ale nie wszędzie. Jest to produkt należący do rzadkości i obecnie oferowany tylko w dwóch bankach. Jakie są warunki?

Kredyt na zakup samochodu to produkt coraz bardziej popularny. Korzystają z niego zarówno osoby fizyczne, jak i firmy (choć dla tych drugich większe znaczenie ma leasing). Z jednej strony podyktowane to jest poprawiającą się sytuacją finansową polskiego społeczeństwa, a z drugiej oferta kredytowa jest coraz bardziej dostępna. Możliwe jest również finansowanie zakupu auta bez wkładu własnego. Podpowiadamy, gdzie jest to możliwe i na jakich zasadach.

Kredyt na zakup samochodu bez wkładu własnego

Obecnie na rynku istnieją dwie oferty, w ramach których nie musimy ponosić opłaty wstępnej.  Dostępne są w Getin Banku oraz w mBanku. Warunki, na jakich te dwie instytucje udzielają kredytu, są nieco odmienne, jakkolwiek oba produkty są jednakowo dostępne.

Getin Bank – Kredyt samochodowy AutoCash

Getin Bank nie wymaga wpłaty własnej w ramach produktu Kredyt samochodowy AutoCash. Ofertę tę wyróżnia m.in. brak konieczności zawierania umowy na ubezpieczenie AC oraz szybkie dopełnienie niezbędnych formalności.

Wysokość zobowiązania została objęta limitem i kredytu nie można zaciągnąć na więcej, niż 50 tys. złotych. Okres kredytowania jest dosyć długi – do 120 miesięcy.

Kredyt na zakup samochodu w mBank

Także mBank wprowadził ofertę kredytu na zakup samochodu bez konieczności ponoszenia wkładu własnego. Tak jak w przypadku oferty Getin Banku, okres kredytowania może tutaj wynosić maksymalnie 120 miesięcy. Jednak kwota kredytu jest dużo wyższa i można go zaciągnąć w wysokości 450 tys. złotych brutto przy RRSO na poziomie 8,55%.

Dodatkowo aktualnie trwa promocja na wykupienie ubezpieczeń OC/AC. Zaciągając kredyt na zakup samochodu, przysługuje nam zniżka 19%.

Dowiedz się więcej: Ubezpieczenie samochodu to nie tylko OC – rodzaje ubezpieczeń komunikacyjnych >>

Kredyt na zakup samochodu bez wkładu własnego – dla kogo?

Do zalet takiego kredytu zdecydowanie należy fakt, że nie ponosimy żadnych kosztów przy zawieraniu umowy. Należy jednak liczyć się z wyższymi miesięcznymi ratami, które będzie trzeba spłacać. Jest to skutkiem tego, że na starcie nie wnosimy żadnej opłaty na poczet kapitału. Tym samym, naliczane odsetki będą wyższe.

Dowiedz się więcej: Koszt kredytu samochodowego to nie tylko oprocentowanie >>

Kredyt samochodowy na zakup auta bez wkładu własnego jest korzystny dla osób, które mają wysokie miesięczne przychody i koniecznie potrzebują pojazdu w życiu codziennym, podczas gdy ich stare auto uległo np. poważnej awarii lub wypadkowi.

Z pewnością nie zaleca się takiego rozwiązania dla osób o relatywnie niskich przychodach i wysokich kosztach. Może się wówczas okazać, że osiągane wpływy nie wystarczą na pokrycie kosztów, które wynikają z konieczności spłaty kredytu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ