ARTYKUŁ PARTNERA
ARTYKUŁ PARTNERA
12 Mar, 2019 - 13:38
Kredyt na dowolny cel

Kredyt na dowolny cel

ARTYKUŁ PARTNERA

Kredyt na dowolny cel to po prostu kredyt konsumpcyjny, w którym nie trzeba podawać celu jego zaciągnięcia. Jednym z rodzajów kredytu konsumpcyjnego jest kredyt gotówkowy.

Można go wziąć w każdym banku, ale nie ma konieczności podawania w jakim celu chcemy się zadłużyć, np. kupno samochodu. Jeśli jednak interesuje nas konkretnie kredyt na zakup samochodu to najlepszą opcją będzie kredyt samochodowy.

Z kolei kredyty przeznaczone na zakup nieruchomości nazywa się kredytami hipotecznymi. Czy oznacza to, że pomimo braku konieczności podawania celu zaciągnięcia kredytu,  można go wykorzystać na wszystko?

Kredyt na dowolny cel

Teoretycznie skoro cel jest dowolny to można pomyśleć, że pieniądze z niego można wydać na cokolwiek. Jednak uwaga!

Jeśli w procesie udzielania kredytu pracownik banku lub my sami podajemy we wniosku kredytowym cel, na przykład remont mieszkania, to pieniądze z kredytu trzeba będzie wydać na wskazany remont mieszkania. Bank ma prawo to sprawdzić oraz nałożyć karę na klienta, jeśli okaże się, że pieniądze wydatkował w inny sposób.

Dlaczego ma taką możliwość? Wynika to z definicji samego kredytu. Otóż są to środki pożyczane przez bank do dyspozycji przez kredytobiorcę, jednak nie przechodzą one na własność osoby biorącej kredyt. Pozostają we własności banku, dlatego ten ma prawo sprawdzić jak zostały wydane. Co prawda dzieje się to niezwykle rzadko, ale warto pamiętać, że jest to możliwe.

Jak dostać kredyt?

Najpierw trzeba znaleźć bank z najlepszą ofertą kredytu na dowolny cel. Oferty kredytów konsumpcyjnych można znaleźć między innymi na stronie https://www.bancovo.pl/landing/kredyt-na-dowolny-cel/.

Porównać tu można aktualne oferty wielu banków, a nawet złożyć wniosek, aby uzyskać indywidualną propozycję. Dzięki temu nie trzeba chodzić do kilku oddziałów różnych banków i zbierać ulotek z bieżącymi ofertami.

Kiedy już znajdziemy ofertę, która wydaje nam się najodpowiedniejsza, można złożyć wniosek. Część banków daje możliwość składania wniosków online.

Następnie w celu dopełnienia formalności trzeba udać się do oddziału banku i podpisać umowę, aby uzyskać pieniądze. Przy niskich kwotach jest też możliwość pożyczenia pieniędzy całkowicie przez Internet. Oczywiście, całą procedurę można również przeprowadzić osobiście w oddziale banku.

Niezależnie od formy składania wniosku zawsze potrzebne będą nam te same dokumenty: dowód osobisty i zaświadczenie o dochodach lub inny dokument potwierdzający osiągane dochody. We wniosku podaje się też informacje finansowe, takie jak comiesięczne koszty utrzymania czy inne zobowiązania, np. karta kredytowa. Bank dokonuje weryfikacji klienta w bazach i dopiero po tym wydaje decyzję o udzieleniu kredytu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ