ARTYKUŁ PARTNERA
ARTYKUŁ PARTNERA
26 Sty, 2017 - 00:05

Kosztorys umeblowania małego mieszkania

ARTYKUŁ PARTNERA

Wprowadzasz się do nowego mieszkania? Sprawdź jak przygotować wstępny kosztorys wyposażenia poszczególnych pokoi i z jakimi wydatkami powinieneś się liczyć.

Kosztorys umeblowania małego mieszkania może przybierać bardzo różne formy, w zależności od wyboru standardu wyposażenia czy jakości stosowanych materiałów.

Decydując o zakończeniu prac związanych z wyposażeniem mieszkania warto przygotować możliwie dokładny plan, którego bazą będą nie tylko wymiary poszczególnych pomieszczeń, ale i odniesienia do jakości oraz rodzaju wybieranych produktów.

Podane poniżej ceny są orientacyjne i często wskazują na tańsze gamy danych opcji, dostępne na rynku.

Dowiedz się więcej: Aranżacja wnętrz: jak pomysłowo urządzić małe mieszkanie >>

Koszt mebli do niewielkiego mieszkania

Łazienka

Łazienka to często pomieszczenie generujące najwyższe koszty. Większość problemów związanych z wykończeniem łazienki wiąże się jednak z planowaniem ułożenia płytek, montażem armatury sanitarnej, ewentualnymi przeróbkami hydraulicznymi czy wyborem odpornych na wilgoć farb.

Meble niezbędne w łazience również powinny być wykonane z materiałów odpornych na absorpcję – jeśli drewnianych, to odpowiednio zaimpregnowanych.

Podstawowe wyposażenie łazienkowe sprowadzić można do:

  • wiszącej szafki na przybory toaletowe (najprostsze pojedyncze modele zakupimy już za 90 złotych),
  • półki łazienkowej (40 złotych),
  • lustra (200 złotych za prostokąt o wymiarach 60cm x 80cm),
  • szafki typu słupek (ok. 220 złotych) lub szafki pod umywalkę (od 130 złotych),
  • umywalki (ok. 100 złotych),
  • wanny (akrylowa ok. 400 złotych) lub kabiny prysznicowej (ok. 550 złotych),
  • baterii łazienkowych (umywalkowa od 45 złotych, wannowa/prysznicowa od 90 złotych),
  • WC (kompakt ok. 300 złotych),
  • grzejnik łazienkowy (ok. 100 złotych).

Większość z nas w łazience instaluje również pralkę, której koszt oscyluje w granicach 800 złotych. Nie zapomnijmy również o koszu na pranie – tkaninowe kosze nabyć można już za 15 złotych.

Kosztorys umeblowania łazienki (z wyjątkiem pralki) może się zamknąć w 1500 złotych.

Dowiedz się więcej: 9 pomysłów na wystrój łazienki w stylu skandynawskim >>

Kuchnia

Koszt umeblowania kuchni jeszcze bardziej niż w przypadku innych pomieszczeń uzależniony jest od jej wymiarów.

Cena zestawu mebli kuchennych przygotowywanych pod wymiar może wynieść około 1000 złotych za każdy metr bieżący – jeśli liczymy na meble wyższej jakości możemy zapłacić nawet trzykrotność tej kwoty.

Prosty stół kuchenny nabyć można już za 150 złotych, a zakup jednego krzesła może nas wynieść około 80 złotych. Niezbędnym wyposażeniem kuchni będzie oczywiście zlew z baterią (od 450 złotych plus koszty montażu), kuchenka elektryczna z piekarnikiem (od 800 złotych), okap (proste modele już od 100 złotych) i lodówka (od 900 złotych). Kuchnię wyposażyć można również w zmywarkę (900 złotych).

Dowiedz się więcej: Nowoczesna kuchnia, czyli jaka? >>

Pokój dzienny

Pokój dzienny najczęściej wyposażamy w sofę i fotele. Skórzany zestaw kosztować może około 5 tysięcy złotych, za dwuosobową kanapę o materiałowym obiciu zapłacimy trzy razy mniej.

Regał ścienny to wydatek rzędu 200 złotych, za meblościankę salonową zapłacimy ponad 1000 złotych. Stolik i krzesła mogą nasz kosztować kolejne 1000 złotych, telewizor wraz z półką, na której go postawimy, około 600 złotych.

Dowiedz się więcej: Jak urządzić salon – poznaj najlepsze pomysły >>

Przedpokój

W przedpokoju wystarczy postawić niewielką szafkę na buty (od 150 złotych), a do ściany przymocować wieszak na ubrania (od 20 złotych). Do wyposażenia dodać można lustro (około 200 złotych) oraz dywan (około 60 – 70 złotych).

Sypialnia

Sypialniane łóżko dwuosobowe może kosztować około 1200 złotych wraz z materacem. Za dwa stoliki nocne zapłacimy 250 złotych, a za szafę na ubrania z przesuwanymi drzwiami od 500 złotych wzwyż. Dodatkowa komoda bądź biurko to kolejne 400 złotych.

Kosztorys umeblowania mieszkania to wypadkowa wielu zmiennych. Przygotowując go warto pamiętać o uwzględnieniu możliwie wielu szczegółów.

ZOBACZ RÓWNIEŻ