ARTYKUŁ PARTNERA
ARTYKUŁ PARTNERA
04 Lis, 2019 - 16:23
Kosmetyki komedogenne - jak dobrze oczyścić skórę?

Kosmetyki komedogenne – jak dobrze oczyścić skórę?

ARTYKUŁ PARTNERA

Cera każdej osoby, wymaga właściwej pielęgnacji. I nie ma tu znaczenia czy jest sucha, normalna, wrażliwa, czy przetłuszczająca się. Wiele powszechnie stosowanych kosmetyków do pielęgnacji twarzy i do makijażu (nawet tych z górnej półki), jest komedogennych i mimo wysokiej ceny i opatrzenia znaną etykietą – mogą stać się skutecznymi sabotażystami w drodze do idealnej cery. Co to oznacza dla skóry?

Błędne koło – najczęściej powtarzalne błędy, które wpływają na zły stan cery.

Zwykłe i kosmetyki do pielęgnacji twarzy i makijażu, szczególnie te z chemicznym składem i ciężką formułą mają wpływ na stan skóry. Po dłuższym czasie stosowania kosmetyków do makijażu, twarz może zdradzać pierwsze objawy związane z działaniem komedogennym. Jeśli pory skóry stają się coraz bardziej widoczne, a na skórze zaczynają pojawiać się niedoskonałości to wyraźne sygnały świadczące o tym, że cera potrzebuje właściwej pielęgnacji i zmiany dotychczas stosowanych produktów.

Kosmetyki do pielęgnacji twarzy – jeśli są dopasowane do określonego typu skóry – mogą szybko uporać się z niedoskonałościami, widocznie zmniejszyć pory i przywrócić jej zdrowy balans. Niezwykle ważny jest jednak ich skład. Jeśli mają naprawić szkody wyrządzone przez dotychczas stosowane kosmetyki do pielęgnacji twarzy i makijażu – muszą mieć doskonały, wegański i ekologiczny skład i ukierunkowane działanie.

To przykra ironia, że ​​te same produkty, których używa się do skorygowania niedoskonałości, mogą je pogarszać przez np. zatkanie porów. Zły wybór kosmetyków do pielęgnacji twarzy i do makijażu często pogłębia problem skóry np. związany z trądzikiem.

Najwięcej kłopotów stanowią zwykle podkłady z chemicznym składem, ponieważ nakłada się je na całą twarz i szyję, czyli mają największy obszar działania. Co prawda tworzą one iluzję gładkiej i zdrowej skóry, ale z bliska widać wiele niedoskonałości i zaskórników, szczególnie wzdłuż linii żuchwy, policzków, skroni i czoła. To samo dotyczy pudrów, po których cera naprawdę nie ma czym oddychać.

Co można zrobić, aby utrzymać twarz w dobrej kondycji? Naturalne kosmetyki do pielęgnacji twarzy.

Aby poprawić stan swojej skóry należy wyeliminować wszystkie dotychczasowe złe wybory produktów do makijażu i pielęgnacji, wprowadzić odpowiedni plan naprawczy i diametralnie zmienić swoją rutynę pielęgnacyjną.

Wegańskie, naturalne kosmetyki do pielęgnacji twarzy (takie jak https://naturalniewloskie.pl/twarz/) są pierwszym krokiem w kierunku poprawy wizualnej skóry twarzy. Już po kilku dniach stosowania, cera zacznie się stabilizować – pory mogą stać się mniej widoczne, a świecenie zredukowane.

Ważnym punktem jest również oczyszczanie. Zatykane przez długi czas pory wymagają czegoś więcej niż zmiany pianki do mycia twarzy. Dobra, wegańska glinka lub oczyszczająca maska, mogą w naturalny i zdrowy dla skóry sposób doprowadzić ją do  doskonałej kondycji, głęboko wnikając w pory i usuwając zgromadzone w nich zanieczyszczenia – takie kosmetyki do pielęgnacji twarzy są tym od czego należy zacząć akcję – oczyszczanie. Dobre oczyszczenie cery wymaga czasu.

Podstawą pielęgnacji są dobre, roślinne kosmetyki do pielęgnacji twarzy, regularny demakijaż i unikanie stosowania kosmetyków kolorowych z wątpliwym składem. Używanie delikatnego niepieniącego się mocno środka do mycia twarzy i przecieranie jej wilgotną szmatką muślinową (bez szorowania) jest świetnym rozwiązaniem.

Dobrze jest również unikać agresywnych form złuszczania (peelingów chemicznych) i wielu (jeśli nie wszystkich) olejków do twarzy, które nie są w 100% roślinne i ekologiczne. Ważne jest, aby leczyć leżący u podstaw problem – nie nakładać makijażu na skórę, aby go ukryć.

Naturalne kosmetyki do pielęgnacji twarzy nie są komedogenne. Z uwagi na swój prosty i płynący z dobrodziejstwa roślin skład – mogą być stosowane we wszystkich rodzajach skóry. Osoby, które zmagają się z narastającymi problemami z powstawaniem niedoskonałości, powinny sumiennie zweryfikować stan swojej kosmetyczki do makijażu i szafki łazienkowej – wiele znanych i drogich marek stosuje szkodliwe dla skóry, zapychające pory substancje chemiczne, które dają jedynie krótkotrwały efekt poprawy, a w dalszej perspektywie negatywnie wpływają na stan skóry.

ZOBACZ RÓWNIEŻ