• Chcesz zabezpieczyć przyszłość finansową swojego dziecka, ale nie wiesz jak to zrobić? Sprawdź, czy standardowa lokata dla dziecka będzie dobrym rozwiązaniem. Dowiedz się też, jakie w ogóle produkty oszczędnościowe z myślą o dzieciach proponują dzisiaj banki i które z nich są warte uwagi.
  • Jak znaleźć tani przelew z UK do Polski? To pytanie nurtuje wielu Polaków pracujących w Wielkiej Brytanii. Sposobów na jego wykonanie jest całkiem sporo i dzięki nim można uniknąć wysokich opłat związanych z przelewami bankowymi. TransferGo, kantory walutowe i inne. Zapraszamy do lektury!
  • Czy komornik może zająć kontro firmowe za prywatne długi? Jaki wpływ na egzekucję komorniczą  ma forma prowadzonej działalności? Czy do środków zgromadzonych na koncie firmowym stosuje się kwotę wolą od zajęcia? Omawiamy najważniejsze kwestie związane z zajęciem komorniczym firmowego konta bankowego.
  • Lokata strukturyzowana potencjalnie daje szansę na większe zyski niż tradycyjna lokata bankowa. Czy rzeczywiście tak jest i czy warto z niej skorzystać?
  • Bankowy Fundusz Gwarancyjny to instytucja zapewniająca bezpieczeństwo naszych oszczędności. Każdy chce mieć pewność, że długo gromadzone przez nas środki pieniężne, będą bezpieczne w instytucjach finansowych, do których je przekazujemy. Dowiedz się, jak Bankowy Fundusz Gwarancyjny chroni nasze depozyty.

  • Konto bankowe – jaki rodzaj wybrać i gdzie szukać najlepszej oferty? Czy konto za zero naprawdę istnieje? Sprawdź, co powinieneś wiedzieć o koncie bankowym. Dowiedz się, czym wyróżnia się konto osobiste, firmowe, oszczędnościowe, pomocnicze i walutowe. Poznaj najważniejsze zasady obowiązujące przy wyborze konta.

Wysłałeś komuś przelew? A może czekasz na pieniądze?  Sprawdź sesje Elixir najpopularniejszych banków w Polsce i dowiedz się, kiedy Twój przelew dojdzie do odbiorcy.

Przelew SEPA to rozwiązanie, które umożliwia szybkie i relatywnie tanie przekazywanie środków do osób, które mieszkają na terenie Unii Europejskiej.