Syntia Militowska
Syntia Militowska
27 Paź, 2017 - 02:00

Dlaczego kominek koza w salonie to dobry pomysł

Syntia Militowska

Kominek koza dumnie wkracza na salony: coraz więcej osób uważa, że jest idealnym rozwiązaniem grzewczym i dekoracyjnym wnętrza. Ponadto prezentuje się znakomicie, nadając wnętrzu sielskiej atmosfery i przytulności. Sprawdź, dlaczego jeszcze warto go mieć i poznaj propozycje na urządzenie salonu z piecem wolno stojącym.

Piec koza znakomicie spełnia swoją funkcję grzewczą, a umieszczony w salonie może być oryginalnym dodatkiem, którego nie powstydziłby się żaden miłośnik aranżacji wnętrz. Nie każdy wie, że kominek koza jest rozwiązaniem dla osób, które z pewnych przyczyn nie mogą mieć tradycyjnego kominka. Dowiedz się, jakie inne zalety niesie za sobą koza piec w salonie.

Nowoczesny kominek koza w salonie – zalety

Wielu ludziom kominek koza nadal kojarzy się z topornym i nieeleganckim piecem. Warto zaznaczyć, że właśnie taki kominek pamiętają nasze babcie i prababcie, zaś nowoczesny piec koza jest nie tylko dekoracyjny, ale i w pełni bezpieczny.

 

Alternatywa dla tradycyjnego pieca

Koza piec oraz inne kominki wolnostojące z powodzeniem zastępują tradycyjne piece w salonie oraz w innych pomieszczeniach. Decydując się na kominek koza unikniemy wielu kosztownych prac budowlanych, z którymi niestety wiąże się budowa tradycyjnego pieca w salonie oraz w innych pomieszczeniach.

Nowoczesny design

Mnogość wzorów i kolorów, w których produkowany jest piec koza, pozwala na dopasowanie go wedle swoich potrzeb tak, aby idealnie uzupełniał wystrój wnętrza naszego salonu.

Dowiedz się więcej: Jak dobrać lampy do salonu >>

Piece wolnostojące a mobilność

Kominki wolnostojące (w tym także piec koza) charakteryzują się prostotą w funkcjonowaniu i stosunkowo niewielkim ciężarem – jak najbardziej możliwy jest ich demontaż lub przeniesienie. Możemy więc je postawić w dowolnym miejscu salonu bez konieczności ingerencji w konstrukcję mieszkania.

Wysoka efektywność cieplna

Piec koza wykazuje się porównywalną jakością oraz wydajnością, co tradycyjne kominki. Żeliwny kominek koza całą swoją powierzchnią błyskawicznie oddaje ciepło, dzięki czemu sprawnie ogrzeje salon, a także sąsiednie pomieszczenia.

Subtelne uzupełnienie wnętrza

Kominek koza zajmuje o wiele mniej miejsca w porównaniu do tradycyjnych kominków. Odpowiednio ustawiony w salonie nie zdominuje przestrzeni, lecz idealnie ją uzupełni.

Dowiedz się więcej: Duński styl hygge w aranżacji wnętrz >>

Prostota użytkowania

Piec koza jest nie tylko estetyczny, ale także wygodny i prosty w użyciu, co cechuje także pozostałe kominki wolnostojące. Każdy, kto chce mieć kominek koza w salonie doskonale sobie z nim poradzi.

Piec koza z piekarnikiem

Niejeden piec koza posiada wbudowany piekarnik, w którym można przyrządzić obiad lub upiec ciasto, dzięki czemu możemy ograniczyć zużycie energii. To rozwiązanie sprawdzi się szczególnie w nowoczesnych salonach, których przestrzeń połączona jest z kuchnią. Dodatkowo, samodzielnie przygotowane pieczywo rozniesie przyjemny zapach po całym domu.

Aspekt ekologiczny

Ponadto, współczesny piec koza znacznie ogranicza emisję szkodliwych gazów do atmosfery.

Dowiedz się więcej: Piec koza – poznaj wady i zalety >>

Dlaczego kominek koza w salonie to dobry pomysł - rodzina przy kominku

Kominek koza – piec wolnostojący do salonu

Zdecydowana większość osób wybierających ten rodzaj ogrzewania, decyduje się postawić kominek właśnie w salonie. Dlaczego? Elegancja oraz oryginalność, którą reprezentuje piec koza okazuje się idealnym uzupełnieniem niejednej aranżacji wnętrz. Szczególnie pięknie będzie się prezentował w dekoracji wnętrza w stylu rustykalnym czy nawet industrialnym (tzw. loftowym).

Dowiedz się więcej: Nowoczesne firany do salonu – 7 pomysłów >>

Wiele osób zadaje sobie pytanie – Gdzie postawić kominek koza? Zarówno piec wolnostojący, jak i piec stacjonarny powinien zawsze znajdować się w samym centrum kondygnacji.

Stawiając piec koza w salonie warto wybrać najdłuższą ścianę w pomieszczeniu lub jego narożnik, bowiem tam będzie najbardziej wyeksponowany. Pamiętajmy także, aby w pobliżu kozy nie znajdowały się łatwopalne substancje czy materiały.

Dowiedz się więcej: Jak urządzić salon z kominkiem? >>

Narożny piec koza w salonie połączonym z kuchnią

Dlaczego kominek koza w salonie to dobry pomysł - piec koza w narożniku

Kominek koza w centralnej części salonu

Dlaczego kominek koza w salonie to dobry pomysł - piec koza w centralnej części salonu

Piec wolnostojący nie zwalnia nas z podstawowych zasad zachowania ostrożności. Dlatego też ze względów estetycznych, a także bezpieczeństwa warto zadbać o to, aby kominek koza miał wokół siebie niezagospodarowaną przestrzeń. Ponadto, piec koza powinien stać na materiale niepalnym, odpornym na wysoką temperaturę.

Dowiedz się więcej: Szyba do kominka – jak wybrać najlepszą? >>

Piec koza ustawiony na materiale niepalnym

Dlaczego kominek koza w salonie to dobry pomysł - piec koza ustawiony na materiale niepalnym

Kominek koza w salonie – przykładowe aranżacje

Istnieje naprawdę szeroki wachlarz aranżacji wnętrz z zastosowaniem kominka wolnostojącego. Popularność zyskuje dzięki swojej oryginalności oraz zaletom wymienionym powyżej. Oto przykładowe rozwiązania aranżacyjne, w których pierwsze skrzypce gra kominek koza:

Koza piec w mieszkaniu urządzonym w stylu rustykalnym

Narożny piec koza w salonie połączonym z kuchnią - piec koza w aranżacji w stylu rustykalnym

Kominek koza w mieszkaniu urządzonym w stylu industrialnym

Dlaczego kominek koza w salonie to dobry pomysł - piec koza w aranżacji w stylu industrialnym

Dekoracyjny piec koza w salonie

Dlaczego kominek koza w salonie to dobry pomysł - piec koza stylizowany na stary

Kominek koza w drewnianym wnętrzu

Dlaczego kominek koza w salonie to dobry pomysł - piec koza - drewniane wnętrze

Kominek koza może więc stanowić bardzo ciekawy element dekoracyjny wnętrza. Występuje w wielu formach, dlatego też oprócz swojej podstawowej funkcji ogrzewania, świetnie nada się do podkreślenia charakteru naszego salonu.

Dlaczego kominek koza w salonie to dobry pomysł - piec koza w centralnej części salonu - para przy kominku

ZOBACZ RÓWNIEŻ