ARTYKUŁ PARTNERA
ARTYKUŁ PARTNERA
08 Cze, 2018 - 17:25
Kinkiety zewnętrzne, czyli pomysł na doświetlenie ogrodu!

Kinkiety zewnętrzne, czyli pomysł na doświetlenie ogrodu!

ARTYKUŁ PARTNERA

Oświetlenie w ogrodzie przydaje się z różnych powodów. Pierwszy to niewątpliwie walory praktyczne. Drugi, nie mnie mniej ważny, to względy bezpieczeństwa. Trzeci i ostatni to aspekty estetyczne. Sprawdź nasze propozycje kinkietów zewnętrznych do ogrodu i kup kinkiet, który sprawi, że Twój ogród rozbłyśnie po zmroku.

Oświetlenie w ogrodzie pełni wiele ważnych funkcji. Pozwala zagospodarować przestrzeń do wypoczynku po zmroku. Umożliwia bezpieczne poruszanie się po działce. Podkreśla urodę elewacji i pojedynczych elementów wykończenia. Jest niezastąpione przy wejściu do domu i we wjeździe do garażu. Zalecana wysokość zawieszenia kinkietu zewnętrznego to 180 cm od ziemi.

Kinkiety zewnętrzne można dostać już od kilkunastu złotych. Designerskie modele są oczywiście dużo droższe, ale podstawowe funkcje pozostają w obu przypadkach takie same. Kinkiety zewnętrzne łatwo dopasować do konkretnego stylu domu i elewacji.

Zawsze modne i uniwersalne są klasyczne kinkiety zewnętrzne. Nie rzucają się w oczy, dominują wśród nich proste, geometryczne formy tuby, półkuli czy prostopadłościanu, stal szlachetna, drewno. Nowoczesne lampy najczęściej wykorzystują żarówki ledowe, co znacznie wydłuża ich żywotność i dodatkowo pozwala ograniczyć aż o 90% koszty zużycia energii.

Kinkiety zewnętrzne z czujnikiem ruchu – 100% pewności i niski pobór prądu

Z myślą o oszczędnościach warto zainwestować w kinkiety zewnętrzne z czujnikiem ruchu. Włączają się one tylko wtedy, kiedy czujnik zidentyfikuje ruch w bezpośrednim sąsiedztwie lampy. Niektóre modele są wyposażone w bardzo praktyczną funkcję, jaką jest stopniowanie mocy świecenia – mówi ekspert sklepu lampy.pl.

Tuż po włączeniu lampa świeci z pełną jasnością. Następnie po wykryciu ruchu ściemnia się na kilka minut, by po tym czasie się wyłączyć. Kinkiety zewnętrzne nie tylko ułatwiają orientację, ale też poprawiają bezpieczeństwo. Właściwe oświetlenie znacznie ogranicza ryzyko pojawienia się niechcianych gości.

Kinkiety zewnętrzne z czujnikiem ruchu mogą być też wyposażone w panel do prezentacji numeru domu. Najbardziej nowoczesne produkty mają bardzo szeroki kąt wykrywania i spory zasięg, a włączają się tylko wtedy, kiedy jest to naprawdę niezbędne.

Kinkiety zewnętrzne retro do domów w różnym stylu

Kinkiety zewnętrzne, czyli pomysł na doświetlenie ogrodu! - mur ogrodowy

 źródło zdjęcia: materiały: lampy.pl

Do domów w stylu rustykalnym angielskim i dworskim pasują kinkiety zewnętrzne w stylu retro. Mogą mieć jedno lub dwa źródła światła. Ten rodzaj oświetlenia wyróżnia się kształtem stylizowanym na starodawne lampy, latarenki gazowe z ubiegłego wieku, posiada nostalgiczne klosze z celowo postarzanymi, patynowanymi elementami – dodaje nasz rozmówca ze sklepu lampy.pl.

Kupując kinkiety zewnętrzne trzeba koniecznie uwzględnić kilka zasad dotyczących bezpieczeństwa i parametrów jakościowych. Dla lamp, które są wieszane na zewnątrz niezbędny jest znak bezpieczeństwa B i odporność na działanie czynników zewnętrznych, zwłaszcza wilgoci i temperatury, czyli stopień IP od 65.

Kinkiety zewnętrzne to praktyczny dodatek do każdego ogrodu. Ciepłe światło, które wita domowników i gości po zmroku, daje wrażenie przytulności i ciepła. Z każdym kinkietem zewnętrznym: klasycznym, miedzianym, ze stali szlachetnej, czy kutego żelaza droga do domu będzie pewna, przyjemna i bezpieczna.

ZOBACZ RÓWNIEŻ