ARTYKUŁ PARTNERA
ARTYKUŁ PARTNERA
18 Lis, 2019 - 13:06
Kawa w kapsułkach – dlaczego ją tak lubimy?

Kawa w kapsułkach – dlaczego ją tak lubimy?

ARTYKUŁ PARTNERA

Kawa w kapsułkach to nie tylko wygodne rozwiązanie, ale także pełna smaku propozycja, której walory doceniają prawdziwi kawosze. Skutecznie podbija serca prawdziwych koneserów kawy i coraz częściej gości w naszych kuchniach. Co warto o niej wiedzieć?

Doskonałość kawy zaklęta w pojedynczej kapsułce

Kawa w kapsułkach przekonuje do siebie coraz więcej osób. Co w sobie kryje? To wyselekcjonowane ziarna kawy ukryte w pojedynczych kapsułkach, nad jakością których czuwają profesjonaliści. Ilość kawy jest odmierzona tak skrupulatnie, że napar za każdym razem jest idealnie wyważony.

Podczas produkcji kawy w kapsułkach absolutnie nic nie jest dziełem przypadku. Jakość jest rygorystycznie kontrolowana, na każdym etapie przygotowania – tak dzieje się chociażby w przypadku kawy w kapsułkach Nespresso. Marka czuwa nad pozyskiwaniem kawy z poszanowaniem zasad zrównoważonego rozwoju z najbardziej cenionych regionów uprawy kawowców.

Smak kawy w kapsułkach skrywa wiele tajemnic. Składają się na niego body, goryczka i sposób palenia ziaren.

Jeśli chodzi o body, to warto wiedzieć, że tylko kawy o tak zwanym pełnym body pozostawią uczucie gęstości w ustach. Dzięki temu ich smak jest bardzo wyraźny. A gdy zdecydujemy się na kawę o lżejszym body, napój będzie bardziej płynny.

Drugim kluczowym aspektem jest gorycz, jaką posiada kawa w kapsułkach. Odpowiadają za nią odpowiednie proporcje cykorii, gorzkiej czekolady i kakao. To właśnie goryczka decyduje o tym, że smak kawy pozostaje z nami na dłużej, a sposób palenia kawy odpowiada za intensywność napoju.

Kawa w kapsułkach – dlaczego tak ją lubimy?

Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi. Kawa w kapsułkach to produkt, który każdy wielbiciel czarnego napoju lub jego mlecznych wersji ceni za coś innego. Jej zaletą jest bez wątpienia smak i aromat, który gwarantuje hermetyczne zamknięcie. Kolejna korzyść to łatwość przygotowania.

Szybkość i łatwość przyrządzenia napoju zawdzięczamy nie tyle samej kawie w kapsułkach, co ekspresom kapsułkowym.Ekspres kapsułkowy przyrządzi kawę w zaledwie kilkanaście sekund. Wystarczy wyjąć kapsułkę, włożyć ją do szufladki, podstawić filiżankę i nacisnąć odpowiedni przycisk. Gotowe! Cztery proste kroki po których w ciągu chwili możemy delektować się perfekcyjnie przygotowanym napojem.

Wybierając ekspres kapsułkowy, mamy do dyspozycji szeroki zakres urządzeń, które różnią się od siebie funkcjonalnością, rozmiarami, designem czy rodzajem przygotowywanej kawy. Chcąc dokonać zakupu, weźmy pod uwagę to, jak często pijamy kawę, jakie wersje tego napoju lubimy i jakich rozmiarów urządzenie może pojawić się w naszej kuchni.

Od tego zależeć będzie, czy zdecydujemy się na duże urządzenie, które zastąpi nam ulubionego baristę, czy raczej wybierzemy kompaktowy ekspres na kapsułki, który idealnie wpisze się w styl pomieszczenia.

ZOBACZ RÓWNIEŻ