Kamil Podsiadło
Kamil Podsiadło
07 Kwi, 2017 - 11:03
Karta przedpłacona - ile kosztuje i gdzie ją dostać?

Karta przedpłacona – ile kosztuje i gdzie ją dostać?

Kamil Podsiadło

Interesują Cię karty przedpłacone? Chciałbyś się w jakąś zaopatrzyć i szukasz najlepszej oferty? Zobacz, gdzie je można dostać i ile kosztują.

Karta przedpłacona swoim zasięgiem i popularnością nie dorównuje kartom debetowym oraz kredytowym, ale mimo wszystko popyt na nie jest na tyle spory, że na polski rynek wchodzą zagraniczne firmy i oferują ten produkt.

W tym miejscu w głowach niektórych czytelników może rodzić się pytanie: skąd zainteresowanie zagranicznych firm, skoro karty takie powinny być wydawane przede wszystkim przez banki?

Cała sytuacja jest efektem decyzji Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), która zarekomendowała bankom wycofywanie z obrotu kart przedpłaconych prepaid. KNF swoją rekomendację motywowało zabezpieczeniem polskiego rynku przed nieuczciwymi praktykami. Karty przedpłacone według Komisji są narzędziem wykorzystywanym do prania brudnych pieniędzy czy unikania płacenia podatków.

Na reakcję banków nie trzeba było długo czekać i w znacznej większości zastosowały się one do zaleceń wydanych przez KNF. Aktualnie tylko pojedyncze banki oferują klientom karty przedpłacone, ale rynek nie znosi próżni…

Zaistniałą sytuację postanowiły wykorzystać zagraniczne firmy, które śmiało weszły na polski rynek z kartami przedpłaconymi. Nie podlegają one pod KNF, więc swobodnie mogą oferować swój produkt. Proponowane przez nich warunki jednych będą przyciągać, innych z kolei odstraszać…

Zobaczmy, gdzie i na jakich warunkach można starać się o karty prepaid.

Millennium MasterCard Prepaid

Millennium to jeden z nielicznych banków, który pomimo zaleceń KNF wciąż oferuje kartę przedpłaconą. Jednak jest pewien szkopuł – trzeba posiadać rachunek osobisty w banku, by móc się starać o taką kartę.

Przeznaczona jest ona dla osób powyżej 13. roku życia i maksymalnie do jednego rachunku można zamówić 5 takich kart.

Koszty karty przedpłaconej Millennium:

 • 15 zł za wydanie karty,
 • 0 zł za miesięczne utrzymanie przy przynajmniej jednej transakcji bezgotówkowej w miesiącu (inaczej 2 zł),
 • 3,99 za opcjonalny Pakiet Bezpieczeństwa,
 • Darmowe wypłaty z bankomatów Millennium.

Dowiedz się więcej: Wirtualna karta kredytowa – co to takiego? >>

Przedpłacona Karta Maestro ING

W ING również można otrzymać kartę przedpłaconą i w przeciwieństwie do Millennium nie jest wymagane posiadanie konta osobistego – wystarczy podpisanie umowy. Oczywiście z tego powodu karta taka nie zaspokoi potrzeb osób, które pragną anonimowości.

Koszty karty przedpłaconej ING:

 • 15 zł za wydanie karty bez nadruku imienia i nazwiska (0 zł w przypadku jednoczesnego złożenia wniosku o pożyczkę),
 • 20 zł za wydanie karty z nadrukiem imienia i nazwiska oraz z indywidualnym wizerunkiem,
 • Darmowe użytkowanie karty,
 • Darmowe wypłaty z bankomatów ING i sieci Planet Cash.

Dowiedz się więcej: Karta przedpłacona dla dziecka, czyli finanse dla najmłodszych >>

Karta przedpłacona Monedo Pay

Monedo to marka niemieckiego holdingu Kreditech, który w Polsce aktywnie działa na rynku pożyczek pozabankowych. Mówią Wam coś pożyczkodawcy Kredito24, PandaMoney albo Monedo (niegdyś Zaimo)? To „dzieci” Kreditech i do tego grona jakiś czas temu dołączyła również karta przedpłacona Monedo Pay.

Dostępne są trzy rodzaje kont w Monedo Pay: Standard, Premium oraz Elite. Fizyczna karta przedpłacona dostępna jest dla użytkowników Premium lub Elite (przy Standard otrzymujemy jedynie kartę wirtualną).

Aby otrzymać Premium (niższe limity niż Elite), należy podać imię i nazwisko, adres e-mail, nr telefonu komórkowego, kod pocztowy oraz datę urodzenia. Wydanie karty oraz jej użytkowanie jest darmowe. Płaci się jedynie za duplikat, którego koszt wydania to 48 zł.  Z kolei za wypłaty z bankomatów należy każdorazowo uiścić opłatę w wysokości 7 zł.

Dowiedz się więcej: Dla kogo karta walutowa to dobry pomysł >>

Karta przedpłacona Viabuy Prepaid MasterCard

Viabuy oferuje najbardziej liberalne warunki przyznania karty przedpłaconej, jeżeli chodzi o kwestie formalności. Są one w zasadzie zerowe i powalają użytkownikowi zachować anonimowość. Firma podaje, że na terenie Unii Europejskiej przyznawalność tej karty wynosi 100%.

Dowiedz się więcej: Karta MasterCard – poznaj jej rodzaje >>

Co ciekawe, do karty dołączane jest indywidualnie konto z dostępem online, które ma funkcjonalności podobne do tradycyjnego konta bankowego. Viabuy reklamuje się jako idealna alternatywa dla osób z „negatywną weryfikacją kredytową, z upadłością konsumencką, z zabezpieczeniem z mocą przyrzeczenia i zajęciem lub grożącym zajęciem konta.”

Jednak jak można się domyślić, taka anonimowość kosztuje:

 • 375 zł za wydanie karty,
 • 0 zł za pierwsze trzy lata użytkowania, potem 125 zł rocznie,
 • 20 zł za wypłatę w bankomacie,
 • 0 zł za przelewy krajowe i SEPA.

ZOBACZ RÓWNIEŻ