Anna Pawłowska
Anna Pawłowska
04 Sty, 2018 - 01:00
Karta MultiSport sposobem na motywowanie pracowników

Karta MultiSport sposobem na motywowanie pracowników

Anna Pawłowska

Popularnym benefitem dla pracowników jest karta MultiSport. Dowiedz się, jakie daje możliwości i dlaczego warto zainwestować w MultiSport w swojej firmie.

Karta MultiSport to oferowany przez firmę Benefit Systems karnet na zajęcia sportowe, który pracodawca może wykupić dla swoich pracowników jako rodzaj bonusu dodawanego do pensji. Karta sportowa gwarantuje bezpłatny dostęp do 4 000 obiektów w 650 miastach Polski i – w zależności od wybranego wariantu – możliwość trenowania aż do 25 dyscyplin sportowych.

Dlaczego warto zaoferować pracownikom kartę MultiSport?

Karta sportowa to obecnie najpopularniejsza forma benefitu pozapłacowego oferowanego w firmach. Jak wynika z badania „Świadczenia dodatkowe w oczach pracowników w 2017 roku” przeprowadzonego przez Sedlak & Sedlak, odsetek osób otrzymujących ten benefit wyniósł 47,9%. Na drugim miejscu w rankingu najpopularniejszych świadczeń znalazł się telefon służbowy do użytku prywatnego (43,5%). Trzecie miejsce to ubezpieczenia na życie (38,9%).

Nieprzypadkowo pracodawcy chętnie sięgają właśnie po taki system motywowania pracowników, jak zaoferowanie im karty MultiSport dającej dostęp do szerokiej oferty zajęć sportowych. Dlaczego warto postawić na kartę MultiSport?

  • Uprawianie sportu jest coraz popularniejsze, więc pracownicy docenią możliwość trenowania bez konieczności przeznaczania na to własnych środków;
  • Dostęp do obiektów sportowych pozwala na aktywny wypoczynek, a wypoczęci pracownicy są efektywniejsi i bardziej kreatywni;
  • Rekreacyjne uprawianie sportu jest zdrowe i sprzyja niższej absencji pracowników. Motywacja do regularnego ruchu jest szczególnie istotna dla osób mających pracę siedzącą.;
  • Możliwość zamówienia karty dla osoby towarzyszącej oraz dla dzieci sprzyja aktywnemu spędzaniu czasu przez całą rodzinę, a work-life balance to wartość, którą powinna docenić każda nowoczesna firma.

Dowiedz się więcej: Karta FitProfit, BeActive czy Multisport – która jest lepsza? >>

Dla kogo jest przeznaczona karta MultiSport?

Karta MultiSport to produkt dedykowany wyłącznie dla klientów korporacyjnych – nie można jej kupić indywidualnie, może ją jedynie zamówić pracodawca dla swoich pracowników. Do programu mogą przystąpić firmy zatrudniające minimum 10 pracowników.

Nie ma przeszkód, by z programu nie mogły korzystać osoby zatrudnione w oparciu o umowy cywilnoprawne. Karta MultiSport może być w pełni finansowana przez pracodawcę lub współfinansowana przez pracownika. Koszt karty ustalany jest indywidualnie dla danej firmy, w zależności od liczby zgłoszonych pracowników.

Dowiedz się więcej: Działalność gospodarcza – to musisz wiedzieć >>

Karta MultiSport: w jakich wariantach występuje

MultiSport Active

To wariant najprostszy i jednocześnie najtańszy. Użytkownik takiej karty może odwiedzić obiekty sportowe osiem razy w miesiącu, czyli pozwala to na treningi średnio dwa razy w tygodniu – to dobra propozycja dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę ze sportem lub nie planują poświęcać więcej czasu na treningi.

Karta MultiSport Active jest honorowana w ponad 2 000 punktów sportowych na terenie całej Polski i umożliwia korzystanie z ponad 20 dyscyplin sportowych. Nie obejmuje jednak szkoły jogi, szkoły tańca i praktykowania sztuk walki.

MultiSport Classic

To najpopularniejszy wariant karty sportowej. Jego użytkownicy mogą raz dziennie skorzystać z oferty treningowej w prawie 2 000 obiektów w całym kraju. Karta ta daje możliwość korzystania z prawie 25 dyscyplin sportowych (z wyłączeniem szkoły tańca i szkoły jogi).

MultiSport Plus

To wariant najdroższy i dający najwięcej możliwości – jego posiadacze mogą bez limitów korzystać z oferty prawie 3 900 obiektów sportowych w całej Polsce. Do wyboru mają aż 25 dyscyplin sportowych.

Niezależnie od tego, jaki wariant karty MultiSport posiadamy, trzeba pamiętać, że obowiązuje nas taki sam regulamin, jakiego muszą przestrzegać inni użytkownicy danego obiektu sportowego. Oznacza to np. konieczność wcześniejszej rezerwacji miejsc na niektórych zajęciach. Może się też zdarzyć, że nie skorzystamy np. z pływalni, jeśli wszystkie tory są już zajęte.

Każdy pracownik posiadający kartę MultiSport może także zgłosić do programu osobę towarzyszącą i trójkę dzieci.

Dowiedz się więcej: Pozytywne motywowanie pracowników – najlepsze sposoby >>

Jak wygląda oferta kart MultiSport dla dzieci?

Karty te przeznaczone są dla użytkowników mających poniżej 15 lat.

MultiSport Plus Kids

Daje możliwość kilkukrotnego korzystania w ciągu dnia z usług oferowanych przez obiekty sportowe honorujące kartę MultiSport Plus. Dzieci mają do dyspozycji osiem dyscyplin sportowych: lodowisko, basen, basen letni, ścianka wspinaczkowa, taniec, sztuki walki, grota solna, parki linowe.

MultiSport Classic Kids

Pozwala na jedno wejście dziennie do obiektu sportowego. W ofercie znajdują się: lodowisko, basen, basen letni, ścianka wspinaczkowa, taniec, sztuki walki, grota solna, parki linowe.

MultiActive Kids

Ma zapisaną na karcie liczbę wejść w miesiącu. Do wyboru jest ponad 20 dyscyplin sportowych. Warto pamiętać o sprawdzeniu, które zajęcia w danym obiekcie dopuszczają udział osób niepełnoletnich i na jakich zasadach.

Powyższe karty funkcjonują też w wariancie „basen”, czyli obejmują wyłącznie ofertę pływalni. W zależności od wybranego wariantu, dziecko może korzystać z basenu wyznaczoną liczbę razy w miesiącu (Active), raz dziennie (Classic) lub bez limitu (Plus).

ZOBACZ RÓWNIEŻ