Anna Pawłowska
Anna Pawłowska
15 Gru, 2017 - 02:00

Karta FitProfit, BeActive czy MultiSport – która jest lepsza?

Anna Pawłowska

Karta FitProfit, BeActive lub MultiSport to coraz popularniejsza forma bonusu oferowanego pracownikom. Czym różnią się te karty i którą warto wybrać?

Którą kartę sportową wybrać?

Na rynku funkcjonuje wiele systemów kart sportowych dla pracowników. Najpopularniejsze to FitProfit, BeActive i MultiSport. Jakie są zasady działania? Czym różnią się poszczególne oferty?

Karta FitProfit: nielimitowane wejścia bez dopłat

 • Karta FitProfit przeznaczona jest dla firm, które zatrudniają co najmniej pięciu pracowników. Uwaga: przez zatrudnienie rozumiemy pozostawanie w stosunku pracy, innymi słowy mowa jest o pracownikach etatowych, a nie osobach, które mają podpisaną umowę zlecenie lub umowę o dzieło. Aby skorzystać z oferty, do programu należy zgłosić minimum pięciu pracowników.
 • Pracownik, który posiada kartę FitProfit może też zamówić ją dla osoby towarzyszącej oraz dla dzieci.
 • Karta FitProfit pozwala na nielimitowane wejścia do obiektów sportowych – nie ma ani ograniczeń dziennych, ani miesięcznych, nieograniczony jest też czas pobytu w obiekcie.
 • Wszystkie zajęcia w obiektach sportowych współpracujących z systemem FitProfit są dla posiadaczy kart bezpłatne – nie funkcjonuje system dopłat. Warto jednak pamiętać, że posiadaczy kart obowiązuje regulamin danego obiektu, a to oznacza, że niektóre zajęcia nie są dostępne dla dzieci.
 • Karta FitProfit pozwala na korzystanie z oferty ponad 3300 obiektów sportowych.
 • Karta FitProfit jest jednocześnie karta rabatową, która pozwala na uzyskanie zniżki na usługi firm partnerskich. Zakres tych usług jest bardzo szeroki: to obiekty z branży zdrowia i urody, restauracje, sklepy stacjonarne i internetowe, a także kursy i szkolenia z różnych dziedzin.
 • Cena karty FitProfit ustalana jest indywidualnie dla każdej firmy i zależy od kilku czynników: liczby zatrudnionych, liczby pracowników zgłoszonych do programu i modelu finansowania (pracodawca może na siebie wziąć 100% kosztów, może też dofinansować część abonamentu).

Dowiedz się więcej: Pozytywne motywowanie pracowników – najlepsze sposoby >>

Karta BeActive: oferta dla uczniów i studentów

 • Karta BeActive skierowana jest do klientów indywidualnych w wieku od 16 do 26 lat, posiadających status ucznia lub studenta.
 • Karta BeActive oferowana jest w dwóch wariantach: Comfort i Open. Posiadacze karnetu Comfort muszą w dni powszednie wejść do obiektu sportowego przed godziną szesnastą – w weekendy mogą korzystać bez ograniczeń. Nie ma też limitu wejść w ciągu dnia.
 • Każdy posiadacza karty BeActive jest objęty ubezpieczeniem od następstw nieszczęśliwych wypadków.
 • Kartę można wykupić na 30 lub 90 dni – można aktywować ją w dowolnym momencie.

 • Ciekawą opcją jest wystawianie zaświadczeń o aktywności sportowej danego użytkownika, co może być wykorzystywana do zaliczania zajęć wychowania fizycznego na studiach.
 • Ile kosztuje karta BeActive? Za 30-dniowy karnet Comfort trzeba zapłacić 59 zł, 90-dniowy kosztuje 118 zł. Droższa jest oczywiście wersja Open: od 99 zł za miesiąc do 198 zł za trzy miesiące.
 • Wykupienie karnetu nie wymaga podpisywania długoterminowej umowy.

Dowiedz się więcej: Joga: skuteczna walka ze stresem >>

Karta MultiSport: 4000 obiektów w 650 miastach Polski

 • Karta MultiSport to karta sportowa należąca do systemu świadczeń pozapłacowych Benefit System. Przeznaczona jest dla klientów korporacyjnych – nie ma możliwości indywidualnego przystąpienia do programu. Firma korzystająca z oferty musi zgłosić do programu minimum pięciu pracowników.
 • Z kart mogą też korzystać osoby, które z danym pracodawcą mają podpisaną umowę cywilnoprawną, o ile tylko zostaną zgłoszone do programu.

Karta występuje w trzech wariantach:

MultiSport Active umożliwia korzystanie z obiektów sportowych 8 razy w miesiącu. Daje dostęp do ponad 2000 punktów sportowych na terenie całej Polski i umożliwia korzystanie z ponad 20 dyscyplin sportowych. Nie obejmuje takich usług, jak szkoła jogi, szkoła tańca i sztuki walki.

MultiSport Classic umożliwia korzystanie z karty raz dziennie i daje dostęp do prawie 2 000 punktów sportowych na terenie całej Polski. To możliwość korzystania z prawie 25 dyscyplin sportowych za wyjątkiem szkoły tańca i szkoły jogi.

MultiSport Plus to nielimitowane korzystanie z karty i dostęp do prawie 3900 punktów sportowych na terenie całej Polski. W ofercie jest 25 dyscyplin sportowych.

 • Każdy pracownik korzystający z karty MultiSport może zgłosić dodatkowo do programu osobę towarzyszącą oraz trójkę dzieci. Warto pamiętać, że użytkowników kart sportowych Multisport obowiązuje regulamin obiektów sportowych, więc nie wszystkie zajęcia są dostępne dla dzieci.
 • Niektóre obiekty sportowe wymagają dopłaty od użytkowników kart przy korzystaniu z części zajęć, np. kortów do tenisa czy squasha.
 • Karta może być w całości finansowana przez pracodawcę, firma może też oferować jedynie dofinansowanie części kosztów zakupu karnetu. Ostateczny koszt karty zależy od wybranego modelu finansowania oraz liczby pracowników objętych programem.

Dowiedz się więcej: Karta MultiSport sposobem na motywowanie pracowników >>

Która karta sportowa jest najlepsza i dla kogo?

Dla pracowników etatowych najlepsza będzie karta FitProfit, ze względu na brak dopłat.

Osoby, które pracują w oparciu o umowy cywilnoprawne mogą skorzystać jedynie z pakietów MultiSport – opcja Active jest idealna dla tych, którzy planują nie więcej niż dwa dni ćwiczeń tygodniowo. W przypadku osób uprawiających sport rekreacyjnie, ale częściej dobrze sprawdzi się karta Multisport Classic.

Karta Multisport jest też świetnym wyborem dla tych, którzy często korzystają z rowerów miejskich – posiadacze mogą przez godzinę dziennie korzystać z rowerów miejskich na terenie dwunastu miast.

Karta BeActive to świetny wybór dla uczniów i studentów, którzy lubią próbować różnych aktywności sportowych i chcą mieć możliwość korzystania z różnych obiektów sportowych bez konieczności wiązania się długoterminową umową.

Karta sportowa dla pracowników – dlaczego warto?

Świadczenia pozapłacowe i różnego rodzaju bonusy to sposób na przyciągnięcie wartościowych pracowników do firmy oraz zmotywowanie zespołu. W dużych korporacjach to już standard – pracownicy porównujący oferty biorą pod uwagę nie tylko wysokość samego wynagrodzenia i premii, ale też dodatki pozapłacowe, jakie oferuje dana firma.

Jeszcze kilka lat temu za szczególnie atrakcyjne uchodziły samochód służbowy oraz telefon z wysokim abonamentem. Dziś dodatki te postrzegane są jako niezbędne wyposażenie, które pracodawca powinien zapewnić. Pracownicy wolą propozycje, które realnie pomogą im zredukować wydatki domowe – na przykład bony do sklepów, czy karnety pozwalające na korzystanie z oferty lunchowej restauracji położonych w pobliżu biura. Bonusy cieszące się największym  zainteresowaniem to  karty sportowe, takie jak karta FitProfit, BeActive czy MultiSport.

Dlaczego to właśnie karty sportowe wiodą prym wśród benefitów dla pracowników? Oto trzy powody, dlaczego warto wybrać taki właśnie bonus.

 • Karta FitProfit, BeActive czy MultiSport obejmuje dostęp do bardzo dużej liczby obiektów, dzięki czemu każdy jej posiadacz może wybrać taką formę aktywności, jaka mu najbardziej odpowiada.
 • Uprawianie sportu jest coraz popularniejsze, więc pracownicy docenią, że dzięki karcie sportowej nie muszą wydawać na to własnych środków.
 • Aktywność fizyczna ma niebagatelny wpływ na zdrowie. Osoby, które regularnie uprawiają sport, rzadziej chorują, a to oznacza niższą absencję w pracy. Zachęcenie pracowników do aktywności jest więc dla pracodawcy najlepszą inwestycją.

ZOBACZ RÓWNIEŻ