Malwina Tomżyńska
Malwina Tomżyńska
12 Lut, 2018 - 01:00

Karta Euro 26 – dla kogo i na jakich warunkach?

Malwina Tomżyńska

Karta Euro 26 to połączenie ubezpieczenia z korzystnym systemem rabatów i zniżek. Sprawdź, czy to rozwiązanie będzie wystarczające podczas zagranicznych wypadów.

Karta Euro 26 to rozwiązanie dedykowane osobom młodym, aktywnym, głównie studentom. Jest międzynarodowym narzędziem, przeznaczonym dla osób poniżej 30 roku życia, oferującym ubezpieczenie oraz dostęp do korzystnych zniżek i systemów rabatowych.

W wielu krajach traktowana jest na równi z legitymacją studencką, dzięki czemu posiadanie jej może skutecznie potwierdzić nasz status studenta (nawet jeżeli tak naprawdę go nie posiadamy). Poznaj wszystkie zalety i korzyści wynikające z posiadania karty Euro 26 i sam podejmij decyzję, czy warto ją kupić.

Karta Euro 26 – kompleksowe rozwiązanie dla młodych

Karta Euro 26 to Europejska Karta Młodzieżowa, która funkcjonuje w wielu krajach w całej Europie od około 20 lat. Posiadanie jej gwarantuje młodym ludziom nieograniczone możliwości w zakresie dostępu do edukacji, turystyki, sportu, rekreacji i kultury.

Euro 26 honorowana jest przez 36 krajów znajdujących się na naszym kontynencie, umożliwiając jej posiadaczowi obok polisy ubezpieczeniowej także korzystanie z wielu tysięcy zniżek. System działania karty Euro 26 gwarantuje jej posiadaczowi, że w trakcie całego roku, podczas nauki, zabawy, pracy lub podróży, może korzystać z kompleksowej ochrony ubezpieczeniowej.

Dla kogo Euro 26

Mimo, że jest to rozwiązanie, które w wielu krajach jest traktowane na równi z legitymacją studencką, czyli poniekąd świadczy o posiadaniu przez nas statusu „studenta”, dedykowana jest każdemu kto znajduje się pomiędzy 5 a 30 rokiem życia.

Jest to idealne narzędzie, które powinno się znaleźć w portfelu każdego młodego człowieka, który:

 • spędza wakacje za granicą,
 • dużo podróżuje,
 • pracuje,
 • spełnia się jako wolontariusz,
 • wyjeżdża na wymianę studencką (np. Erasmus),
 • dorabia na wakacjach.

Dowiedz się więcej: Karta EKUZ – jak ją uzyskać i dlaczego warto? >>

Rodzaje karty Euro 26

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów karty Euro 26, w zależności od naszych potrzeb:

Karta bez ubezpieczenia

Karta dostępna w sprzedaży tylko przez Internet. Za kwotę 21 zł rocznie dostajemy dostęp do tysiąca zniżek, promocji i rabatów.

Karta w wariancie Polska

Karta z ubezpieczeniem działającym na terenie Polski. Składka w wysokości 61 zł rocznie gwarantuje nam oprócz ubezpieczenia obejmującego teren naszego kraju także system zniżek i rabatów (podobnie jak w przypadku karty w wariancie bez ubezpieczenia).

Karta Polska Sport

Karta przeznaczona dla osób czynnie uprawiających sport. W jej pakiecie znajdziemy ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków oraz ubezpieczenie OC. Co ważne zakres ubezpieczenia karty Polska Sport obejmuje wypadki wynikłe w trakcie uprawiania sportu amatorsko, zawodowo, wyczynowo oraz związanych ze sportami wysokiego ryzyka.

Ubezpieczenie jednak, jak sama nazwa wskazuje, działa jedynie w przypadku wypadków, które zdarzyły się na terenie Polski. Wysokość składki w wariancie Polska Sport wynosi 76 zł na rok.

Karta w wariancie Word

Przeznaczona dla osób często podróżujących za granicę, bez względu na cel wyjazdów (obejmuje zarówno podróże związane z wyjazdem na wymianę zagraniczną organizowaną przez uczelnię wyższą, wyjazd do pracy, wyjazd na wolontariat, jak i wyjazd wypoczynkowy).

Składka roczna w wysokości 84 zł gwarantuje nam pakiet ubezpieczeń obowiązujących na terytorium całego świata, z wyłączeniem Stanów Zjednoczonych oraz Kanady.

Karta obejmuje ubezpieczenie od następstw niebezpiecznych wypadków, ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, konsultacje i wsparcie lekarza ortopedy oraz chirurga po powrocie do Polski, pomoc w wypadku poza krajem oraz np. badanie rentgenowskie.

Dodatkowo podczas pobytu za granicą otrzymujemy dostęp do internetowych konsultacji z polskim lekarzem (tak zwane konsultacje online). To bardzo przydatna opcja, w sytuacji gdy leczymy się za granicą i mamy wątpliwości związane z diagnozą postawioną przez specjalistę kraju, w którym się znajdujemy.

Dowiedz się więcej: Ubezpieczenie zdrowotne za granicą – co należy wiedzieć? >>

Pakiet Sport

Jego wysokość to 147 zł. Podobnie jak w przypadku karty w wariancie Word działa na terenie całego świata, z wyłączeniem Stanów Zjednoczonych i Kanady. Dodatkowo jednak zawiera on ubezpieczenie obejmujące wypadki związane z uprawianiem sportu (tak jak w przypadku karty Polska Sport).

To idealne rozwiązanie dla osób wyjeżdżających za granicę w celu amatorskiego lub zawodowego uprawiania sportu – jazda na snowboardzie, regaty, jazda na nartach, surfing, wspinaczka wysokogórska i inne ryzykowne sporty.

Dowiedz się więcej: Ubezpieczenie turystyczne dla osób uprawiających sporty ekstremalne >>

Oprócz powyższych podstawowych pakietów, na stronie internetowej euro26.pl (sprawdź tutaj), dostępne są dwa dodatkowe pakiety w postaci Polska Extra (koszt składki rocznej to 73 zł), Polska Sport Extra (koszt składki rocznej to 87 zł), Word Extra (koszt składki rocznej to 93 zł) oraz pakiet Sport Extra (koszt składki na rok wynosi 171 zł), które oprócz wyższej ceny, różnią się od pakietów Polska, Polska Sport, Word i Sport wysokością oferowanej ochrony ubezpieczeniowej.

Szczegółowe informacje odnośnie zakresu ubezpieczenia oraz wysokości poszczególnych świadczeń można zaleźć tutaj.

Euro 26 – pakiet zniżek i rabatów

Dodatkową (uprzyjemniającą życie) funkcją karty Euro 26, bez względu na pakiet jaki wybierzemy, jest system rabatów i zniżek, z jakich możemy korzystać we wszystkich krajach, w których honorowana jest karta.

W ofercie karty znajdują się m.in. zniżki i rabaty związane z zakupem ubrań, butów, rezerwacją noclegów w hotelach, jedzeniem w restauracjach, wykupywaniem wycieczek, kursów językowych, szkoleń i innych.

Wśród marek współpracujących z Euro 26 i oferujących zniżki dzięki posiadaniu tej karty, możemy znaleźć:

 • Diverse,
 • Decathlon,
 • e-optyk24.eu,
 • Księgarnia PWN,
 • Yvres Rocher,
 • Time Trend,
 • Toursport
 • New Balance.

Dokładne informacje na temat zniżek i rabatów znajdziemy tutaj.

Jak stać się posiadaczem Euro 26?

Jeżeli jesteśmy zainteresowani wykupieniem karty Euro 26, mamy dwie możliwości zamówienia plastiku. Możemy wykorzystać w tym celu Internet i dokonać zamówienia karty bezpośrednio na stronie (sprawdź tutaj) lub udać się do jednego z punktów partnerskich (punktów dystrybucyjnych) oferujących usługę Euro 26.

Euro 26 – ważne informacje

 • Jeżeli jesteś osobą, która nie ma jeszcze ukończonych 16 lat, zamówienia karty Euro 26 musi dokonać Twój rodzic lub opiekun prawny.
 • Wyrobienie karty Euro 26, bez względu na wariant, możliwe jest maksymalnie na dwa dni przed 30 urodzinami. Oznacza, to że możliwe jest korzystanie z przywilejów karty w postaci ubezpieczenia oraz systemu zniżek po ukończeniu 30 roku życia (maksymalnie przez rok od daty wystawienia karty).
 • Karta wysyłana jest do zamawiającego na podany adres korespondencyjny zaraz po opłaceniu składki rocznej.
 • Podstawową opcję karty Euro 26 – bez ubezpieczenia, możemy zamówić jedynie przez Internet (placówki partnerskie nie prowadzą sprzedaży karty bez ubezpieczenia).

Karta Euro 26 to na pewno dobre rozwiązanie dla osób:

 • znajdujących się pomiędzy 5 a 30 rokiem życia,
 • wyjeżdżających za granicę (nawet sporadycznie),
 • uprawiających sport (zarówno amatorsko, jak i zawodowo), także taki, który zaliczany jest do sportów niebezpiecznych lub podwyższonego ryzyka, jak np. snowboard, surfing, wspinaczka itp.
 • wyjeżdżających na wymianę studencką w ramach Erasmusa,
 • dokonujących częstych zakupów u partnerów, oferujących zniżki w ramach karty Euro 26.

Karta Euro 26 to ciekawe narzędzie dedykowane wszystkim młodym osobom, aktywnie korzystającym z życia. Oprócz systemu zniżek i rabatów, może nam zagwarantować ochronę ubezpieczeniową (przede wszystkim w postaci ubezpieczenia od następstw niebezpiecznych wypadków i ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej). Wybór odpowiedniego pakietu to sprawa indywidualna. Decyzja powinna uwzględniać nasz tryb życia, plany na najbliższy rok, upodobania, a także zamiłowanie do uprawiania sportów.

ZOBACZ RÓWNIEŻ