Kamil Żółkiewicz i Martyna Kardyś
Kamil Żółkiewicz i Martyna Kardyś
02 Maj, 2019 - 01:00
Co warto zwiedzić w Japonii?

Co warto zwiedzić w Japonii?

Kamil Żółkiewicz i Martyna Kardyś

Co warto zwiedzić w Japonii – Kraju Kwitnącej Wiśni? Drewniane domy gejsz, wyjątkowo zdobione świątynie czy typowe bary oferujące sushi to tylko przykładowe propozycje!

W Kraju Kwitnącej Wiśni można się spotkać z wieloma ciekawymi atrakcjami. Jest ich naprawdę sporo, jednak co najlepiej wybrać? Pomożemy Ci z tym wyborem i przedstawimy kilka najciekawszych propozycji. Japonia, pomimo swoich niewielkich rozmiarów, przez cały czas pozostaje krajem o wielu ciekawostkach oraz przede wszystkim o interesującej historii.

Z czym powinien się kojarzyć ten kraj? Przede wszystkim z kwitnącą wiśnią. Dodatkowo bardzo często pojawiają się skojarzenia dotyczące jedzenia – sushi. Jednak co warto zwiedzić?

Tokio

Grzechem byłoby być w Japonii i nie odwiedzić stolicy tego małego państwa. Słynie przede wszystkim ze swojego zamiłowania do technologicznych rozwiązań, ale również do tradycyjnych rozwiązań. Japonia charakteryzuje się zbilansowaniem świata technologii oraz tradycji.

Jednak, co takiego ciekawego można znaleźć w Tokio? Jest to miasto, które tętni życiem. Oczywiście to właśnie tutaj napotkasz wysokie budowle oraz liczne bary sushi. Innym przysmakiem, jaki musisz spróbować w Japonii, zaraz po sushi, jest ramen.

Przeczytaj więcej: Kuchnia japońska

Będąc w stolicy należy pojawić się również w dzielnicy Ginza. Słynie ona przede wszystkim z nietypowych elewacji różnych budynków. Dawniej pomiędzy twórcami istniała zażarta konkurencja o to, kto będzie mieć ciekawszy projekt. Wynikiem tego jest dzielnica o różnorodnych, pomysłowych budowlach.

W Tokio znajdziesz również wiele parków, które o odpowiedniej porze będą pokryte kwiatami kwitnącej wiśni. Przykładem może być park Ueno. W Japonii natkniesz się także na wiele świątyń rodem z bajki. Ich architektura jest naprawdę ciekawa.

Wieczorem warto wyjść na miasto i rzucić się w wir zabawy z barami karaoke na najsłynniejszej dzielnicy Shibuya.

Co warto zwiedzić w Japonii - Tokio

źródło zdjęcia: Getty Images / Sean Pavone

Nikko

Można przyjąć to miejsce, jako kolejny punkt podróży zaraz po Tokio. Niestety transport nie jest taki szybki, ale… warto! Jest to małe miasteczko mieszczące się w górach.

Znajdziesz tam przepiękny kompleks świątyń. Co w nich takiego niezwykłego? Oczywiście jest to typowa architektura japońska, czyli bogate zdobienia, oraz wyrazista i oryginalna forma. Dodatkowo świątynie te charakteryzują się jeszcze potężną ilością złota w ich zdobieniu.

Co warto zwiedzić w Japonii - Nikko

źródło zdjęcia: Getty Images / oneinchpunch

Nara

To kolejne ciekawe miejsce wyprawy. Znajdziesz tam przede wszystkim wiele świątyń oraz zwierzyny takiej jak daniele oraz jelenie. Są one na pewno wielką atrakcją dla najmłodszych podróżników. Jedna z tutejszych świątyń znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO.

Nara jest również bardzo ważnym punktem dla osób lubiących historię, ponieważ to właśnie tutaj znajdowała się pierwsza stolica Japonii. Później był to ważny kompleks przeróżnych klasztorów.

Co warto zwiedzić w Japonii - Nara

źródło zdjęcia: Getty Images / bee32

Kioto

W tym miejscu możesz być pewien, że spotkasz się przede wszystkim z pięknymi kimonami. Zachwycać można się również wyjątkowymi drewnianymi domami gejsz. Same uliczki robią wrażenie! Są one położone blisko rzeki, dlatego spacerów nie powinno być końca.

Dodatkowo znajdziesz tutaj wiele ciekawych knajp, gdzie możesz doładować swoje baterie. Podobnie jak wszędzie tutaj także spotkasz wiele interesujących świątyń.

Co warto zwiedzić w Japonii - Kioto

źródło zdjęcia: Getty Images / 2630ben

Japonia jest jednym z najbardziej ciekawych miejsc na całym świecie. Pomimo tego, że państwo jest niewielkie, zwiedzania jest tam co niemiara. Możliwe, że zabraknie Ci czasu na zobaczenie wszystkiego, dlatego warto zaplanować sobie trasę tak, aby na pewno zobaczyć możliwie najwięcej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ