ARTYKUŁ PARTNERA
ARTYKUŁ PARTNERA
27 Lut, 2020 - 13:00
Jak zregenerować cerę?

Jak zregenerować cerę?

ARTYKUŁ PARTNERA

Skóra twarzy każdego dnia narażona jest na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych – ekspozycja na słońce, zbyt niska temperatura, zanieczyszczone powietrze, twarda woda – to wszystko osłabia kondycję cery, odbiera jej promienny wygląd i naturalny blask.

Aby uchronić się przed dyskomfortem, jaki może wywołać pogorszenie jej stanu, warto zaopatrzyć się w krem regenerujący do twarzy, który zapewni szybkie i efektywne odżywienie skóry. Jaki kosmetyk wybrać i jak go stosować, aby przyniósł pozytywne efekty?

Krem regenerujący do twarzy – element obowiązkowy w każdej kosmetyczce!

Wymagania pielęgnacyjne cery to kwestia indywidualna, uzależniona zarówno od jej wieku i typu, jak i rodzaju dotyczących jej problemów, co uwarunkowane jest także stylem życia oraz rutyną pielęgnacyjną.

Warto pamiętać, że wraz z wiekiem maleje naturalna zdolność skóry do samodzielnej regeneracji – zanikają bowiem włókna kolagenowe oraz przestaje być wydzielany kwas hialuronowy stanowiący naturalny wypełniacz. Zmniejszona ilość tej substancji wpływa także na obniżenie poziomu naturalnego nawilżenia skóry twarzy, która w efekcie traci sprężystość i staje się sucha.

Ciężkim okresem, w którym wymagania pielęgnacyjne cery znacznie wzrastają, jest zima – spadające poniżej zera temperatury i mroźny wiatr to czynniki wysuszające skórę i wywołujące podrażnienia.

Krem regenerujący do twarzy na co dzień powinny stosować przede wszystkim panie w wieku dojrzałym, natomiast jeśli chodzi o pielęgnację sezonową, warto postawić na nieco bardziej tłuste receptury, które zapewnią skórze regenerację dostosowaną do warunków atmosferycznych.

Jak wybrać krem regenerujący do twarzy?

Przy wyborze najlepszego kremu regenerującego warto kierować się składem produktu. Aby kosmetyk mógł przynieść efekty w postaci odżywionej cery, w składzie szukać należy uznawanych za witaminy młodości witamin A, C i E, kolagenu, alantoiny oraz ceramidów.

Godna polecenia pozycja to krem Age Perfect Odrodzenie Komórek marki L’Oreal Paris. To produkt przeznaczony dla pań po 60. roku życia, jego recepturę oparto na mleczku pszczelim. Regularnie stosowany wygładza skórę i ujędrnia ją, przywracając sprężystość.

Osoby o cerze wrażliwej i wymagające dogłębnej regeneracji mogą wziąć pod uwagę krem regenerujący Cifalcate marki Avene. W odróżnieniu od Age Perfect Odrodzenie Komórek propozycja Avene jest skierowana zarówno do dzieci, jak i dorosłych, nie przynosi jednak efektu ujędrnienia, a jedynie zwalcza podrażnienia różnego pochodzenia.

ZOBACZ RÓWNIEŻ