ARTYKUŁ PARTNERA
ARTYKUŁ PARTNERA
02 Mar, 2018 - 12:24

Jak zastrzec numer telefonu (w każdej sieci!)

ARTYKUŁ PARTNERA

Dowiedz się, jak zastrzec numer w telefonie z systemem Android, a jak w iOS oraz w jaki sposób ukryć go w sieciach: Orange, Plus, Play i T-mobile.

Jak zastrzec numer w swoim telefonie? Raz na jakiś czas każdy chce, by identyfikacja numeru telefonu była niewidoczna. Jednak nie wszyscy wiedzą, w jaki sposób tego dokonać. Procedury różnią się nieco w zależności od systemu operacyjnego oraz sieci, w której posiadamy naszą komórkę.

Zastrzeżenie numeru telefonu na Androidzie

Jak ustawić numer prywatny w smartfonie? W telefonach z Androidem można znaleźć opcję zastrzegania numeru. W tym celu musimy wejść trochę „głębiej” w ustawienia telefonu. W każdym modelu funkcja ta może być w zupełnie innym miejscu.

  1. Najczęściej jednak znajduje się ona w Ustawieniach, gdzie szukamy opcji Połączenia.
  2. Tam powinniśmy znaleźć Ustawienia dodatkowe lub Więcej ustawień.
  3. Następnie szukamy opcji ID rozmówcy, bądź Identyfikacja rozmówcy
  4. Po kliknięciu w panel wybieramy opcję Ukryj numer i gotowe!

Jak zastrzec numer telefonu w iPhone

Jak zastrzec numer w iPhone? W telefonach z systemem iOS można znaleźć opcję zastrzegania numeru w ustawieniach telefonu.

  1. Wchodzimy w Ustawienia, następnie Telefon.
  2. W sekcji Połączenia klikamy na odnośnik Pokazuj mój numer.
  3. Następnie, aby zastrzec swój numer telefonu, przesuwamy suwak w lewo.W ten sposób identyfikacja numeru telefonu nie będzie widoczna.

Jak zastrzec numer telefonu w Orange

Sieć Orange prowadzi bezpłatną usługę Blokada Prezentacji Numeru. Można ustawić dwie wersje usługi: jednorazową lub stałą.

Zastrzeżenie numeru przez konto Mój Orange

Aby włączyć Blokadę Prezencji Numeru, możemy zalogować się na konto Mój Orange i tam możemy wybrać jaką blokadę chcemy ustawić: stałą czy ruchomą.

Zastrzeżenie numeru przez Biuro Obsługi Klienta

Jeśli nie mamy założonego konta lub nie możemy znaleźć szukanych informacji, z pomocą przychodzi Biuro Obsługi Klienta. Wystarczy zadzwonić pod numer *600 i pracownik infolinii pomoże nam ustawić blokadę.

Zastrzeżenie numeru przez Automatyczne Biuro Obsługi Klienta

Pod numerem *500 możemy ustawić zastrzeżenie numeru z pomocą Automatycznego Biura Obsługi Klienta poprzez wybieranie odpowiednich komend na klawiaturze. Podobnie odbywa się to pod numerem *100*#, który otwiera Twoje Menu.

Zastrzeżenie numeru przy użyciu kodu

Najprostszy sposób to użycie specjalnego kodu – wystarczy wpisać *110*30# i nacisnąć słuchawkę. Ten kod ukrywa numer telefonu do czasu, aż wpiszemy kod *110*30*00#, który włącza ponownie widoczność numeru.

Jak ukryć numer telefonu w sieci Play

Jednorazowe zastrzeżenie numeru w Play

Jak zastrzec numer w Play? Sprawa jest niezwykle prosta. Wystarczy, że przed numerem, na który chcemy zadzwonić wpiszemy krótki kod #31#.

Przykładowo, jeśli chcemy zastrzec numer, dzwoniąc do osoby pod numer 789789789, wpisany numer powinien wyglądać #31#789789789.

Zastrzeżenie numeru w Play na stałe

Dzięki temu prefiksowi nasz numer pozostanie ukryty. Jest to opcja jednorazowa, więc jeśli chcemy ukryć nasz numer na stałe powinniśmy zadzwonić do Biura Obsługi Klienta pod numer *500. Konsultant pomoże nam zastrzec numer na czas nieokreślony.

Jak zastrzec numer w sieci Plus

W sieci Plus również mamy kilka opcji ukrycia numeru. Możemy wykorzystać krótkie kody, które wpisujemy przed numerem telefonu.

Zastrzeżenie numeru w Plus przy użyciu kodu #31#

#31# włącza blokadę identyfikacji numeru, natomiast kod *31# z powrotem go wyłącza – nasz numer będzie ponownie widoczny dla rozmówcy.

Jeśli chcemy zadzwonić pod numer 789789789 z blokadą numeru musimy wybrać #31#789789789, a gdy chcemy, żeby nasz numer znowu się wyświetlił, wpisujemy *31#789789789.

Zastrzeżenie numeru w Plus – telefon na abonament

Jeśli mamy telefon na abonament, zastrzeżenie numeru można też włączyć w aplikacji Mój Plus.

Równie prosto można wysłać bezpłatny SMS na numer 2601 o treści dodaj pluskod CLIR, gdzie pluskod to hasło do konta. Aby wyłączyć blokadę numeru, wysyłamy SMS na ten sam numer o treści usuń pluskod CLIR.

Jak ukryć numer w sieci T-Mobile?

Zastrzeżenie numeru w T-Mobile przy użyciu kodu #31#

W sieci T-Mobile również działają prefiksy #31# – włączający blokadę i *31#, który ją wyłącza.

Zastrzeżenie numeru w T-Mobile przez Automatyczne Biuro Obsługi Klienta

Można też zmienić ustawienia pod numerem *100#. Po wybraniu numeru kierujemy się prostymi wskazówkami. Wybieramy numer 5 – przydane usługi i 4 lub 3 w zależności od posiadanej taryfy.

Zastrzeżenie numeru w T-Mobile w serwisie IBOA

Wygodną opcją dla posiadaczy abonamentu może być także zalogowanie się w serwisie iBOA, gdzie można ustawić numer zastrzeżony.

Jak zastrzec numer, by nie był widoczny dla naszego rozmówcy? Okazuje się, że to wcale nie jest trudne! Wystarczy znajomość wygodnych kodów lub opcja w telefonie, by sprawić, że numer będzie anonimowy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ