ARTYKUŁ PARTNERA
ARTYKUŁ PARTNERA
02 Lut, 2017 - 09:21
Jak zapłacić przelewem za zakupy on-line

Jak zapłacić przelewem za zakupy on-line

ARTYKUŁ PARTNERA

Przy zakupach internetowych mamy do dyspozycji kilka różnych metod płatności, które można podzielić na te z góry oraz przy odbiorze. Jedną z najpopularniejszych jest przelew na konto sprzedającego. Jeżeli dopiero czekają cię pierwsze zakupy w sieci, sprawdź z nami, jak bezpiecznie wysłać przelew i szybko otrzymać paczkę!

Obecnie większość z posiadaczy kont bankowych ma do nich dostęp on-line – po zalogowaniu się na konto możemy zobaczyć jego saldo, możemy też wykonywać różne operacje, na przykład przelewy. To właśnie dzięki nim odbywa się większość transakcji sprzedaży w internecie w Polsce.

Przelew bezpośredni czy przez system płatności on-line?

Gdy chcemy zapłacić za zakupy dokonane on-line, do wyboru mamy dwa rodzaje przelewów, a mianowicie możemy wykonać przelew bezpośrednio na konto bankowe podane przez sprzedającego lub możemy wykorzystać w tym celu e-płatności, czyli systemy płatności on-line, które także obsługują przelewy, ale i pośredniczą w innych metodach zapłaty, na przykład przez karty czy z tak zwanych wirtualnych portmonetek.

W pierwszym przypadku musimy poświęcić na przelewy internetowe nieco więcej czasu, gdyż konieczne jest skopiowanie do formularza wszystkich potrzebnych danych jak numer konta, nazwa odbiorcy, suma. Warto uważać, aby wpisać dane z oficjalnej strony sklepu czy aukcji, ponieważ zdarza się, że oszuści podsyłają swoje konta na adres e-mailowy klienta.

Wygodniejszym wyborem są przelewy on-line odbywające się przez systemy płatności, ponieważ wtedy formularz uzupełniany jest samoczynnie przez system – zadaniem płacącego jest tylko przejrzenie danych i potwierdzenie przelewu przez SMS z banku lub w inny sposób autoryzacji. Nie ma też ryzyka, że otrzyma się błędny numer konta.

Co więcej, plusem takiej formy płatności jest to, że informację na jej temat sprzedawca otrzymuje od zaraz, nawet jeżeli przelew wykonujemy z innego banku, więc realizacja zamówienia może rozpocząć się od razu i przesyłkę możemy otrzymać jeszcze szybciej niż przy zwykłym przelewie internetowym.