ARTYKUŁ PARTNERA
ARTYKUŁ PARTNERA
24 Kwi, 2019 - 17:01

Jak szybko założyć najlepsze konto dla studenta

ARTYKUŁ PARTNERA

Studia to okres, w którym wiele osób na poważnie rozpoczyna swoją przygodę z zarządzaniem pieniędzmi. Dużo młodych osób zakłada wówczas swoje pierwsze konto bankowe.

Czy trzeba się przy tym obawiać skomplikowanych procedur? Jak najszybciej założyć konto dla studenta, by nie stracić na tym czasu i móc cieszyć się możliwościami oferowanymi przez bank?

Rankingi kont i ich wpływ na decyzję o założeniu konta studenckiego

Tym, co zajmuje zwykle najwięcej czasu, jest przeanalizowanie oferty kont różnych banków. Czytanie regulaminów oraz tabeli opłat i prowizji jest kłopotliwe. Warto posłużyć się w takim przypadku rankingami kont. Są one aktualizowane każdego miesiąca, dlatego z łatwością można porównać bieżące oferty różnych banków.

Osobną kategorię rankingów stanowią te, w których znajdują się konta przeznaczone stricte dla studentów. Można dzięki nim porównać ofertę kilku banków oferujących konto dla studenta, w zakresie m.in.:

– opłat za prowadzenie konta,

– opłat za kartę lub warunków zwolnienia z takich opłat,

– kosztów przelewów do innych banków (najlepsze konto dla studenta powinno być w tym zakresie zwolnione z opłat),

– liczby i rodzaju bankomatów, z których można wypłacać pieniądze z konta, a także potencjalnych opłat za korzystanie z takich wypłat,

– oferowanych w ramach korzystania z konta dodatków (jak np. zniżki w sklepach partnerskich, limit na koncie czy podwyższone oprocentowanie lokat przy spełnieniu określonych warunków).

Dodatkowo przy wykorzystaniu takiego rankingu można przenieść się bezpośrednio na stronę wybranego przez siebie banku, gdzie złoży się wniosek o założenie konta za pomocą jednego kliknięcia.

Zakładanie konta online

Osobista wizyta w banku? To już przeżytek! Obecnie zakładając konto bankowe dla studenta, nie trzeba ruszać się z domu. Wystarczy skorzystać z komputera lub laptopa, a nawet z tabletu albo smartfona, które są połączone z Internetem.

Należy wypełnić wniosek o założenie konta dostępny na stronie internetowej wybranego przez siebie banku. Można to zrobić o dowolnej porze dnia i nocy, ustalając także w ten sposób datę wizyty kuriera z umową (choć można w tym zakresie skonsultować się również z bankiem telefonicznie).

Kurier dostarcza umowę, a po jej podpisaniu wystarczy odczekać jeden lub kilka dni, by konto zostało aktywowane i można rozpocząć korzystanie z niego.

Zakładając konto online, oszczędza się czas, który trzeba spędzić na podróży do i z banku, odczekanie w kolejce oraz załatwienie sprawy z konsultantem. Wniosek o założenie konta jest bardzo prosty, a bank, po podaniu mu kilku podstawowych danych, sam przygotowuje umowę oraz organizuje jej dostarczenie. To spore udogodnienie dla zabieganego studenta.

Dokumenty wymagane przez bank

Decydując się na założenie konta studenckiego, nie trzeba się martwić o dużą ilość formalności. Zwykle jedynym dokumentem wymaganym od studenta jest jego dowód osobisty.

Niektóre banki mogą oprócz tego chcieć, żeby student okazał zaświadczenie o nauce w szkole wyższej. Zanim podejmie się decyzję o założeniu konta, warto to sprawdzić.

W przypadku konta studenckiego nie będzie wymagane z kolei zaświadczenie o stałych zarobkach. Jest to bowiem produkt przeznaczony dla osób, które dopiero wkraczają w świat finansów i uczą się, jak zarządzać środkami pieniężnymi przy ograniczonym budżecie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ