ARTYKUŁ PARTNERA
ARTYKUŁ PARTNERA
20 Mar, 2019 - 19:03

Jak zabezpieczyć przyszłość swojego dziecka? 3 kroki do sukcesu

ARTYKUŁ PARTNERA

Twoja rodzina powiększyła się? Oprócz zakupu łóżeczka, pieluch i innych potrzebnych akcesoriów, zastanów się nad finansowym zabezpieczeniem swojego malucha.

Pomyśl o przyszłości i bezpieczeństwie swojego dziecka już teraz, aby w odpowiednim czasie bez większego problemu wspomóc je na początku dorosłego życia.

Dbając o siebie – dbasz o dziecko

Czy wiesz o tym, że tylko co trzeci ankietowany Polak w badaniu Związku Banków Polskich „InfoKREDYT” przyznaje, że jest zainteresowany oszczędzaniem z horyzontem dłuższym niż 3 lata? Jeśli chcesz zadbać o przyszłość swojej rodziny, już teraz przeorganizuj domowy budżet.

Zastanów się nad tym, ile środków miesięcznie możesz przeznaczyć na oszczędności na różne cele: dobre ubezpieczenie dla wszystkich członków rodziny, emeryturę, jak i dobry start w dorosłość swoich dzieci. Weź pod uwagę założenie długoterminowej lokaty bankowej, która pomoże Ci się zdyscyplinować i nie pozwoli naruszyć trzymanych na niej środków.

Ucząc się rozsądnej gospodarki własnymi pieniędzmi, możesz również nauczyć tego swoje dzieci i tym samym uzupełnić poważną lukę w systemie edukacji. Pamiętaj, że Twój dobry przykład będzie stanowić nieocenioną wartość dla malucha. Tego rodzaju wiedzę Twój podopieczny ma szansę wynieść tylko z domu.

Ubezpieczenie dla całej rodziny

Po narodzinach dziecka nie zapomnij wykupić dla niego odpowiedniej polisy. Najlepiej, by nie tylko chroniła pociechę od nieszczęśliwych wypadków (NNW), ale na wszelki wypadek także przed odpowiedzialnością cywilną (OC).

Co więcej, właściwe ubezpieczenie może zapewnić Twojemu potomkowi środki do życia w razie Twojej niespodziewanej śmierci. Dobrym rozwiązaniem może być zakup polisy posagowej, która łączy funkcje konta oszczędnościowego i ubezpieczenia.

Otwórz wirtualną skarbonkę

To, co możesz zrobić już teraz, to nauczyć się regularnego oszczędzania. Zacznij korzystać z różnych usług finansowych wspierających umiejętne odkładanie środków na określone cele, takich jak np. lokaty bankowe.

Zawczasu oblicz wysokość składki, którą jesteś w stanie wpłacać na oddzielne konto oszczędnościowe dedykowane Twojemu potomkowi i zacznij to robić. Pomyśl o przyszłości Twojego dziecka tuż po jego urodzeniu, by móc wesprzeć je za kilkanaście lat, gdy wejdzie w nowy etap swojego życia. Z pewnością będzie Ci za to wdzięczne.

ZOBACZ RÓWNIEŻ