Anna Wezgraj da Silva
Anna Wezgraj da Silva
09 Paź, 2017 - 04:00
Jak wzmocnić cienkie włosy

Jak wzmocnić cienkie włosy

Anna Wezgraj da Silva

Cienkie włosy też mogą wyglądać pięknie, jeśli tylko odpowiednio o nie zadbamy. Podpowiadamy, w jaki sposób je pielęgnować by były naszą ozdobą, a nie problemem.

Dbanie o cienkie włosy nie musi być trudne i w głównej mierze polega na systematyczności. Warto jednak być cierpliwym, gdyż odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne wykonywane w domu potrafią przynieść zadowalające rezultaty. Ważne są nie tylko kosmetyki, ale również rodzaj używanej szczotki czy odpowiednio dobrane cięcie. Podpowiadamy, w jaki sposób wzmocnić cienkie włosy, aby nosić je z dumą każdego dnia.

Zdrowe włosy to piękne włosy

Jednym z podstawowych sposobów na poprawę kondycji cienkich włosów jest ich odpowiednie odżywienie. Pomogą nam w tym różnego rodzaju maski do włosów (także te domowej roboty), odżywki do cienkich włosów oraz olejki.

Pamiętajmy jednak, że tego typu kosmetyki – nawet te najlepsze – mogą obciążać włosy. Zamiast pożądanego efektu, otrzymamy oklapnięte kosmyki i nieciekawy wygląd. Stosując powyższe preparaty musimy więc kierować się podstawową zasadą: unikajmy kosmetyków bez spłukiwania. Odżywki stosujmy więc przed umyciem włosów,  a olejowanie (np. olejkiem rycynowym) zastosujmy na noc.

Dowiedz się więcej: Olejek rycynowy – właściwości i zastosowanie >>

Spośród wielu dostępnych na rynku kosmetyków starajmy się używać tych delikatnych, przeznaczonych właśnie do cienkich włosów. Przydatne okażą się wszelkiego rodzaju odżywki do spłukiwania, maski wzmacniające włosy bądź delikatne mgiełki odżywcze, a nawet kuracje w ampułkach.

Nie zapominajmy również, że efekty będą widoczne jedynie w przypadku regularnego stosowania kosmetyków. Warto jednak wykazać się cierpliwością. Dzięki takim działaniom wyrobimy w sobie również nawyk dbania o nasze włosy, niezależnie od tego czy są cienkie, czy grube. Z pewnością trud pielęgnacji zostanie po pewnym czasie wynagrodzony pod postacią zdrowych i lśniących włosów.

Dowiedz się więcej: Keratynowe prostowanie włosów – na czym polega, plusy i minusy >>

Jak wzmocnić włosy poprzez szczotkowanie

Odpowiednie kosmetyki to nie wszystko. Musimy również zwrócić uwagę na właściwe rozczesywanie kosmyków. Nie bez znaczenia będzie tu rodzaj szczotki. Cienkie włosy pokochają naturalne włosie, które w delikatny sposób je rozczesze, równomiernie rozprowadzi nadmiar sebum i zbierze wszystkie zbędne pyły czy obumarłe włosy.

Do najbardziej popularnych szczotek należą te z naturalnego włosia dzika, włosia końskiego lub koziego. Nie uszkadzają one włosów podczas rozczesywania i są wspaniałą alternatywą dla zwykłych szczotek i grzebieni. Pamiętajmy, że sprawdzą się jedynie u kobiet z cienkimi włosami, gdyż tych grubych po prostu nie rozczeszą.

Dowiedz się więcej: Najlepsze preparaty na wypadanie włosów >>

Jak wzmocnić cienkie włosy - szczotka z naturalnego włosia

Cienkie włosy a właściwe cięcie

Jak wzmocnić włosy? Z pewnością dobrym pomysłem będzie ścięcie rozdwojonych końcówek i odświeżenie fryzury u profesjonalisty. Odpowiednio dobrane uczesanie potrafi zdziałać cuda i optycznie zwiększyć ilość włosów na głowie.

Szczególnie zalecane są krótkie fryzury – zawsze eleganckie i przykuwające uwagę. Ważne, aby były pocieniowane (nie można jednak przesadzić). Właścicielki długich włosów również powinny zdecydować się na cieniowanie i dodatkowo zaopatrzyć się w specjalne pianki do układania cienkich włosów.

Dowiedz się więcej: Najmodniejsze krótkie fryzury z grzywką >>

Krok ostateczny: zagęszczanie włosów

Jeżeli nasze włosy są bardzo cienkie i nie widzimy żadnych szans na ich naturalne wzmocnienie bądź po prostu chcemy od razu uzyskać pożądany efekt, możemy zdecydować się na ich zagęszczenie. Istnieje naprawdę wiele sposobów, wśród których można wyróżnić np. zagęszczanie włosów metodą „na zimno”, metodą taśmową, na ultradźwięki czy przez zastosowanie bardziej skomplikowanych technik.

Wszystko zależy od efektów jakie chcemy uzyskać oraz od naszych możliwości finansowych. Najtańsze zabiegi zagęszczania włosów to koszt ok. 200-400 zł (np. poprzez metodę clip-on), za bardziej specjalistyczne (i długotrwałe) rozwiązania trzeba będzie wydać nawet do kilku tysięcy złotych.

Pamiętajmy, że o cienkie włosy trzeba dbać w sposób wyjątkowy i co najważniejsze – robić to systematycznie. Najlepsze efekty uzyskamy poprzez połączenie kilku sposobów na raz. Dobrym rozwiązaniem będzie więc stosowanie odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych z jednoczesnym używaniem szczotki z naturalnego włosia i regularnym odwiedzaniem salonu fryzjerskiego w celu odświeżenia fryzury i doboru odpowiedniego strzyżenia.

Jak wzmocnić cienkie włosy - zagęszczanie włosów

ZOBACZ RÓWNIEŻ