Michał Nielub
Michał Nielub
09 Wrz, 2017 - 04:00
Jak wybrać najlepsze konto bankowe dla studenta?

Jak wybrać najlepsze konto bankowe dla studenta?

Michał Nielub

Konto bankowe dla studenta powinno być przede wszystkim darmowe. Jest to grupa, która szczególnie zwraca uwagę na koszty. Która oferta banków jest najlepsza?

Konto bankowe dla studenta często jest pierwszym krokiem do samodzielności finansowej młodych osób. Banki dostrzegają zapotrzebowanie wśród tej grupy, dlatego wiele z nich wprowadziło ofertę dopasowaną do ich potrzeb. Jednak jak wybrać najlepsze?

Na co zwracać uwagę?

Elementy, na które trzeba zwracać uwagę, by wybrać najlepsze konto dla studenta, w znacznej mierze będą zależeć od indywidualnych potrzeb oraz sposobu korzystania z rachunku. Przede wszystkim, należy uważać na koszty.

Zakładając, że dana osoba będzie korzystać z karty płatniczej oraz zlecać przelewy w systemie internetowym, warto zwrócić uwagę na następujące kwestie:

  • opłata i warunki korzystania z karty płatniczej,
  • opłata za konto osobiste,
  • prowizje pobierane od przelewów zleconych w koncie internetowym.

Dowiedz się więcej: Konto bankowe – w jaki sposób banki zachęcają nowych klientów do otwarcia konta >>

Najlepsze konto dla studenta – aktualna oferta

mBank – eKonto m

Nie bez znaczenia pozostają kwestie promocji. Najciekawsze wprowadził mBank. Konto osobiste eKonto m, dedykowane dla młodych osób w wieku od 13 do 24 lat. Ofertę wyróżnia brak opłat za korzystanie z rachunku, darmowe przelewy oraz brak opłat za korzystanie z karty płatniczej. Istnieje również możliwość korzystania ze wszystkich bankomatów w Polsce całkowicie za darmo.

Dodatkowo bank oferuje 100 zł premii za płatności kartą oraz korzystanie z aplikacji mobilnej. Co więcej, posiadacz tego konta jest uprawniony do 55% zniżki na zakupy w ponad 3 000 sklepów na terenie całego kraju.

Bank Millennium – konto 360o Student

Równie ciekawą ofertę dla studentów posiada Bank Millenium. Warunki korzystania z konta 360Student są podobne, jak w przypadku mBanku. Różni się ono ograniczoną możliwością korzystania z bankomatów, ponieważ bez opłat można korzystać wyłącznie z urządzeń Banku Millennium.

Ta instytucja również przewidziała promocje dla nowych posiadaczy rachunków. Na starcie oferuje 50 zł premii oraz bon rabatowy w wysokości 100 zł, który można zrealizować w sieci sklepów Rossman.

Konto bankowe dla studenta – rankingi

Student, który wybiera konto osobiste może również zasugerować się rankingami (sprawdź tutaj). Na ich podstawie jest w stanie szybko i bez wychodzenia z domu znaleźć darmowe konto bankowe.

Dowiedz się więcej: Konto bankowe – rodzaje kont i ich charakterystyka >>

Jak wybrać najlepsze konto bankowe dla studenta? - darmowe konto

Najlepsze konto dla studenta powinno być przede wszystkim darmowe, co wynika z ograniczonego budżetu żaków. Dostrzegły to zarówno Bank Millennium, jak i mBank. Dedykowana oferta uprawnia do bezpłatnego korzystania z podstawowych funkcji konta: użytkowania karty płatniczej, prowadzenia rachunku oraz realizacji przelewów.

ZOBACZ RÓWNIEŻ