ARTYKUŁ PARTNERA
ARTYKUŁ PARTNERA
13 Lip, 2020 - 19:29
Jak wybrać buty na trening i czym kierować się przy wyborze?

Jak wybrać buty na trening i czym kierować się przy wyborze?

ARTYKUŁ PARTNERA

Dla osób, które dużo i systematycznie ćwiczą, wybór butów na trening jest niezwykle ważny. Jakie buty na trening wybrać, aby cieszyć się pełną stabilnością i wygodą?

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, iż odpowiednio dobrane obuwie treningowe może wpłynąć nie tylko na komfort treningu, ale pozwala nam także przekraczać własne limity i osiągać lepsze wyniki. To właśnie dlatego każdy sportowiec, któremu zależy na stabilności, dobrym odbiciu, swobodzie ruchu i ogólnym komforcie w poruszaniu się, powinien zainwestować w wysokiej klasy obuwie sportowe.

Nike Metcon – kolekcja butów crossfitowych wysokiej generacji

Metcon to jedna z najnowocześniejszych i najbardziej rozpoznawalnych kolekcji firmy Nike. Przygotowując tę serię, producent działał z myślą o crossfitowcach, czyli osobach, stawiających na trening ogólnorozwojowy z wykorzystaniem sporej ilości sprzętu sportowego.

Buty Nike Metcon charakteryzują się przede wszystkim wysoką elastycznością cholewki, którą połączono z niezwykle mocną, stabilną piętą, co sprawia, że sportowiec ma pełną swobodę ruchu, przy jednoczesnym wzmocnieniu stabilności, tak ważnej podczas wykonywania ćwiczeń siłowych i eksplozywnych.

Charakterystycznym elementem tej kolekcji stał się również specjalny wałek na podeszwie. Zadaniem tego elementu jest zwiększanie przyczepności buta podczas wspinania się po linie oraz zmniejszanie tarcia na ścianie w trakcie wykonywania pompek w staniu na rękach i innych ćwiczeń z  podporem.

Nike Metcon to również gwarancja wysokiej oddychalności buta, co sprawia, że stopa podczas treningu nie przegrzewa się, dzięki czemu komfort odczuwalny jest nawet w trakcie treningu o bardzo wysokiej intensywności.

Buty do treningu Nike Metcon bardzo szybko zyskały popularność. Ich wysoka renoma sprawiła, że producent stworzył kilka generacji tej kolekcji, a każda następna zawierała kolejne wzmocnienia. Jeden z ostatnich modeli Nike Metcon 5 charakteryzuje się bardzo dobrą stabilnością, co spodobało się sportowcom, dźwigającym duże ciężary.

Dla kogo Nike Metcon?

Nike Metcon to seria obuwia treningowego, która została stworzona z myślą o osobach, trenujących crossfit. I to właśnie przez takich sportowców została spopularyzowana. Specjalne wzmocnienia na podeszwie, zapewniające przyczepność sprawdzają się  podczas wspinaczek i ćwiczeń przy ścianie, niezwykle elastyczna cholewka wspiera totalną swobodę ruchów, a stabilna pięta i wzmocniona podeszwa, które stały się tak wyraźne w późniejszych modelach, to idealna opcja do ćwiczeń z dużymi ciężarami. Ta ostatnia funkcja sprawiła, że z butów Nike Metcon zaczęli korzystać także sportowcy siłowi, stawiający na duże obciążenia.

Podsumowując, Nike Metcon to idealne obuwie do trening, które świetnie sprawdzi się zarówno podczas treningu siłowego, jak i aerobowego. Jednak głównym celem stworzenia obuwia, było wspieranie osób, stawiających na treningi ogólnorozwojowe. Dla ciężarowców firma Nike przygotowała inne buty sportowe warte uwagi.

Nike Romaleos

Buty do treningu Nike Romaleos to kolekcja, wydana przez Nike specjalnie dla weightlifterów. Są to idealne buty do dźwigania ciężarów, chętnie wybierane także przez sportowców olimpijskich.

Nike Romaleos zaprojektowane zostały z myślą o sile i stabilności. Charakterystyczne dla nich jest wzmocnienie podeszwy środkowej i szerokiej, płaskiej podeszwy zewnętrznej. Regulowane paski w śródstopiu służą do zabezpieczania stopy podczas najbardziej intensywnych treningów. Wytrzymała pięta umożliwia dźwiganie wyższych ciężarów, jak również wykonywanie dynamiczniejszych ruchów eksplozywnych.

Seria Romaleos nazywana byłą „idealnym obuwiem do przysiadów”, co jest prawdą, aczkolwiek buty te mają znacznie szersze zastosowanie. Świetnie sprawdzają się podczas wyciskania sztangi oraz każdego innego ćwiczenia z dużymi ciężarami. Sportowcy siłowi doceniają ich wysoką stabilność, połączona pewną elastycznością, która pozwala swobodnie wykonywać treningi.

Nike Metcon czy Nike Romaleos – które buty do treningu wybrać?

Jeżeli poszukujemy butów uniwersalnych, do każdego rodzaju treningu, Nike Metcon stanowią idealną opcję. Seria ta została wykonana w taki sposób, aby zapewniać pełną swobodę ruchu podczas biegania, ruchów eksplozywnych, czy wspinaczek, przy jednoczesnym zachowaniu maksymalnej stabilności, idealnej do ćwiczeń na dużych ciężarach. Elastyczna oddychająca cholewka sprawia, że zwiększa się dynamika ruchu oraz jego zakres, co na pewno spodoba się miłośnikom crossfitu.

Nike Romaleos to kolekcja wykonana specjalnie z myślą o osobach, trenujących na dużych ciężarach i z pewnością to oni właśnie postawią na ten typ obuwia do treningu. Jeżeli poszukujesz butów stabilnych, które wytrzymają podczas wyciskania, pchania lub ciągnięcia obciążeń o dużej wadze, Romaleos to idealna opcja. Buty te nie bez powodu stały się popularne wśród wyczynowych sportowców olimpijskich, którym zależy na wzmocnionej podeszwie, zapewniającej maksymalną stabilizację.

Wszystkie wymienione wcześniej modele znajdziesz w sklepie Unbroken Store, który specjalizuje się w sprzedaży sprzętu do treningu funkcjonalnego, a także zaopatruje osoby trenujące podnoszenie ciężarów i wiele innych dyscyplin sportowych.

Zobacz również