Martyna Markiel
Martyna Markiel
12 Cze, 2017 - 10:47

Jak urządzić pokój dziecięcy na poddaszu

Martyna Markiel

Jak urządzić pokój dziecięcy na poddaszu? Przedstawiamy pomysły i inspiracje, które pomogą stworzyć oryginalną przestrzeń zarówno dla chłopca jak i dla dziewczynki.

Pokój dziecięcy na poddaszu? Jak najbardziej! Poddasze ma swój specyficzny urok. Z jednej strony przytulne i oryginalne, pozwala zerwać ze standardowym podziałem ścian i sufitu. Z drugiej strony uważane jednak za mniej praktyczne ze względu na dużą liczbę skosów. Urządzenie pokoju dziecięcego na poddaszu to nie lada wyzwanie. Podpowiadamy, jak stworzyć idealny, bezpieczny a zarazem magiczny kąt dla naszych pociech.

Podczas planowania i projektowania pokoju dla dzieci powinniśmy przede wszystkim pomyśleć o jego funkcjonalności – codzienne zajęcia dziecka, odpowiednie meble, a także dodatkowe elementy, które pozwolą dziecku na jak najbardziej komfortową zabawę oraz naukę. Ważna jest także estetyka przestrzeni, odpowiedni dobór kolorów i kształtów, które nadadzą pokojowi dziecka nutę fantazji.

Potrzeby dzieci zmieniają się wraz z ich wiekiem. Na rynku znajdziemy zatem szeroki wybór uniwersalnych mebli, które z minimalną interwencją idealnie dostosować możemy do wieku dziecka.

Jednym z najważniejszych czynników jest też bezpieczeństwo. Podczas projektowania pokoju dziecięcego na poddaszu należy zadbać o to, aby dziecko nie miało bezpośredniego dostępu do instalacji elektrycznych, oświetlenia i ogrzewania. Warto także pamiętać o odpowiednim położeniu okna.

Ułóżmy ulubione zabawki malucha na półkach, pomalujmy ściany optymistycznym kolorem farb bądź też dodajmy kolorową wykładzinę. Najlepiej będzie, jeśli w urządzanie pokoju zaangażujemy same dzieci. Świetna zabawa i satysfakcja naszych pociech gwarantowana.

Jak urządzić pokój dziecięcy na poddaszu? Poniżej przedstawiamy kilka sprawdzonych pomysłów, które na pewno przypadną do gustu zarówno nam, jak i naszym wymagającym podopiecznym.

Dowiedz się więcej: Pomysł na pokój dziecięcy – praktyczne rozwiązania >>

1. Magiczna huśtawka

 

Niekonwencjonalny element w postaci pożądanej przez dzieci huśtawki to wyjątkowy pomysł, który totalnie zmienia charakter pomieszczenia.

 

Wystarczy wywiercić kilka otworów i zainstalować parę haków! Do tego ciekawe wzory na ścianach i gotowe!

Dowiedz się więcej: Jak zaaranżować pokój dziecięcy dla rodzeństwa >>

 2. Miękka wykładzina lub dywan

 

Miękki dywan bądź wykładzina zamortyzuje wszystkie upadki dziecka. Wygodne podłoże do zabaw stwarza dodatkowo ciepłą i przytulną atmosferę.

 

Wykładzina czy też dywan idealnie sprawdzą się w pokoju naszych podopiecznych, warto jednak postawić na tkaniny wykonane z włókien sztucznych.

Dowiedz się więcej: Pokój na poddaszu dla dziewczynki – najlepsze pomysły >>

 3. Różowy pokój

 

Ulubiony kolor prawie wszystkich dziewczynek. Żywe i intensywne kolory zmienią smutne poddasze w idealny, kolorowy pokój dziecięcy. Do tego designerskie łóżeczko i toaletka. Wszystkie elementy tej sypialni uzupełniają się wzajemnie, a naturalne światło dodatkowo podkreślało kolory pokoju.

Dowiedz się więcej: Najlepsze pomysły na pokój dziecięcy dla dziewczynki >>

 4. Drewno

 

Drewno to niezwykle ciepły i stosunkowo łatwy w aranżacji materiał. W zależności od gustu można zdecydować się na naturalny odcień bądź pomalować drewno na dowolny kolor.

Dowiedz się więcej: Jak optycznie powiększyć mieszkanie na poddaszu >>

 5. Tapeta w paski

 

Ta kolorowa sypialnia, choć wąska, wygląda na niezmiernie przestronną dzięki wykorzystaniu pionowych, wychodzących ku górze linii. Idealne rozwiązanie w sypialni małego chłopca.

Dowiedz się więcej: Najpiękniejsze naklejki na ścianę dla dzieci – inspiracje (TOP 13) >>

 6. Motyw marynarza

 

Wyłożona ciemniejszą wykładziną podłoga, a do tego niebieskie ściany nadają pomieszczeniu nowoczesnego i świeżego wyglądu. Uzupełnieniem tego magicznego miejsca są łóżka w kształcie łódek.

Dowiedz się więcej: Najlepsze pomysły na pokój dziecięcy dla chłopca >>

 7. Biel

 

Idealne rozwiązanie jeśli chcemy, aby pokój dziecięcy na poddaszu służył naszym maluchom przez dłuższy czas. Uniwersalny kolor nada pomieszczeniu lekkości i optycznie powiększy nasze poddasze. Neutralne barwy w pokoju dziecka pozwalają na częste zmiany wystroju – wystarczy tylko wybrać odpowiednie dodatki i gotowe!

ZOBACZ RÓWNIEŻ