ARTYKUŁ PARTNERA
ARTYKUŁ PARTNERA
10 Lip, 2019 - 16:43
Jak stworzyć dobre CV?

Jak stworzyć dobre CV?

ARTYKUŁ PARTNERA

Poszukujesz pracy? Pomimo odpowiedzi na wiele ofert wciąż nie zostałeś zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną?

Wiesz, że wynikać to może z tego jak wygląda twoje CV? Bardzo często popełniamy bowiem podstawowe błędy, które mogą skreślić nas w oczach potencjalnego pracodawcy. Sprawdźmy więc, jak stworzyć dobre CV.

Przede wszystkim przejrzystość

Jeśli zależy ci na tym, by twoje CV zostało przeczytane przez potencjalnego pracodawcę musisz zdawać sobie sprawę, że przed sobą będzie miał on od kilkudziesięciu do nawet kilkuset takich samych dokumentów.

Na każdy z nich poświęci tylko chwilę, dlatego też dokumenty napisane fantazyjną lub małą czcionką nie mają praktycznie szans na zostanie przeczytanymi w całości.

Stawiaj na proste fonty, zadbaj o wielkość liter oraz unikaj zbytnich zdobień i kolorów. Owszem, możesz zdecydować się na jeden akcent kolorystyczny, jednakże pamiętaj o tym, by nie odwracał uwagi od tekstu.

Zdjęcie – czy warto je dodawać?

To pytanie, które zadaje sobie wiele osób. Nie ma obowiązku dodawania fotografii do CV, niemniej jednak dokumenty ze zdjęciem są coraz popularniejsze. Pracodawca ma bowiem szansę lepiej cię “poznać”.

Pamiętaj jednak, że zdjęcie powinno być na neutralnym tle z lekkim uśmiechem lub poważną twarzą. Wstawianie zdjęcia z imprezy czy popularnego selfie raczej zmniejszy twoje szanse na zdobycie zatrudnienia niż pomoże.

Tylko ważne informacje

Zazwyczaj, gdy piszemy CV chcemy pochwalić się w nim całym naszym doświadczeniem i wiedzą. Tymczasem to nie zawsze dobry pomysł.

Wpisywanie w doświadczeniu każdej pracy, którą podjąłeś, nawet jeśli nie ma ona nic wspólnego ze stanowiskiem, na które aplikujesz może sprawić, że naprawdę cenne informacje, które zachęciłyby pracodawcę zaginą.

Warto więc odwiedzić portal z ogłoszeniami o pracę taki jak Jobsora i sprawdzić co naprawdę liczy się dla pracodawcy. Zbyt długie CV to mniejsze szanse na zdobycie wymarzonej posady.

Podsumowując, tworzenie CV nie musi być wcale trudne. Tym bardziej, że w internecie znajdziesz eleganckie, gotowe szablony graficzne, dzięki którym dokument będzie wyglądał idealnie. Warto je wykorzystać.

ZOBACZ RÓWNIEŻ