Kamil Podsiadło
Kamil Podsiadło
26 Maj, 2017 - 17:12

Jak sprawdzić raport o sobie w BIG InfoMonitor

Kamil Podsiadło

Chciałbyś sprawdzić jakie dane o Tobie widnieją w bazie BIG InfoMonitor? Możesz to zrobić całkowicie za darmo – tłumaczymy krok po kroku jak sprawdzić raport o sobie w BIG InfoMonitor.

BIG InfoMonitor to jeden z najpopularniejszych rejestrów dłużników w Polsce, dodatkowo mocno związany z sektorem bankowym – jego głównymi akcjonariuszami są Związek Banków Polskich oraz BIK.

Wielu pożyczkodawców w procesie weryfikacji zdolności kredytowej klienta kieruje zapytanie właśnie do InfoMonitora, żeby sprawdzić czy potencjalny pożyczkobiorca nie ma żadnych przeterminowanych zobowiązań.

Warto wiedzieć, że każdemu z nas raz na pół roku przysługuje prawo do darmowego pobrania raportu na swój temat. Dzięki temu możemy chociażby sprawdzić, czy nie widnieją żadne niesłusznie obciążające nas wpisy.

W niniejszym artykule wyjaśnimy krok po kroku, jak należy to zrobić.

Rejestracja w BIG InfoMonitor

Pierwszym krokiem, jaki trzeba wykonać, jest rejestracja na stronie internetowej BIG Infomonitor, czyli www.big.pl. W formularzu rejestracyjnym wystarczy wpisać adres e-mail oraz hasło i wówczas mailem zostanie nam przesłany link aktywacyjny.

Po aktywacji należy zalogować się na swoje konto i wówczas wyskoczy okno do zakładania nowego profilu. Spośród dwóch opcji (Oferta Abonamentowa oraz Oferta Pre-Paid) należy wybrać Ofertę Prepaid, gdyż Abonamentowa przeznaczona jest tylko i wyłącznie dla firm.

Następnie wybieramy, że chcemy założyć konto dla klienta indywidualnego i uzupełniamy dane osobowe, o które prosi nas system.

BIG InfoMonitor, zanim wyda nam raport, musi jednak najpierw być przekonany co do naszej tożsamości, tak więc musimy ją potwierdzić. Należy załączyć skany/zdjęcia dokumentu tożsamości i przesłać do weryfikacji. W najgorszym wypadku czas oczekiwania wyniesie 2-3 dni.

Kiedy nasza tożsamość zostanie zweryfikowana, będzie można przejść do sprawdzenia raportu o sobie.

Generowanie raportu o sobie w BIG InfoMonitor

Klienci indywidualni mogą pobrać dwa rodzaje raportów: Raport o sobie oraz Raport z Rejestru Zapytań.

W pierwszym z nich sprawdzimy, czy w bazie znajdują się jakiekolwiek wpisy na nasz temat wraz z ich szczegółami, natomiast w drugim zostanie wyświetlona lista firm, które w ostatnim czasie pobierały z rejestru informacje na nasz temat.

Aby wygenerować raport, należy wejść w zakładkę “Zamów Raport”, kliknąć przycisk “Zamów raport na swój temat” i wybrać interesujące nas raporty. Po kilku sekundach oba raporty powinny być gotowe do pobrania.

Darmowy raport można pobrać raz na pół roku. Oczywiście istnieje możliwości częstszego pobierania raportów, ale wiąże się to już z dodatkową opłatą.

ZOBACZ RÓWNIEŻ