Kamil Podsiadło
Kamil Podsiadło
02 Cze, 2017 - 12:02

Jak sprawdzić raport o sobie w BIG ERIF

Kamil Podsiadło

BIG ERIF to jeden z rejestrów dłużników, do którego mogą trafić osoby lub firmy z nieuregulowanymi zobowiązaniami. Dowiedz się jak sprawdzić, czy nie widniejesz w tej bazie.

Chcesz zaciągnąć pożyczkę przez Internet lub kupić coś na raty, ale z niewiadomych Ci względów dostajesz decyzje odmowne? Być może znajdujesz się w rejestrze dłużników BIG ERIF.

Każda osoba, która posiada przeterminowane o minimum 60 dni zobowiązania o wartości minimum 200 zł (w przypadku firm 500 zł), może zostać przez wierzyciela zgłoszona do rejestru dłużników, co bardzo utrudnia życie gospodarcze.

Jeśli zastanawiasz się, czy nie znajdujesz się w bazie dłużników BIG ERIF, to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość – bardzo łatwo można to sprawdzić, nie ponosząc przy tym żadnych kosztów.

Każdemu obywatelowi Rzeczypospolitej Polskiej przysługuje raz na pół roku prawo darmowego pobrania raportu o sobie z dowolnego rejestru dłużników. Pisaliśmy już jak to zrobić w BIG InfoMonitorze, a dzisiaj przyszedł czas na ERIF. Do dzieła!

Jak sprawdzić raport o sobie w BIG ERIF?

ERIF to Biuro Informacji Gospodarczej, które należy do Grupy Kapitałowej KRUK, zajmującej się m.in. obrotem wierzytelności oraz ich windykacją.

Tak jak pisaliśmy wcześniej, raz na pół roku każdy może pobrać darmowy raport o sobie. Jak to zrobić?

W pierwszej kolejności należy wejść na stronę www.infokonsument.pl i się zarejestrować. Wystarczy podać adres e-mail, numer telefonu i sposób generowania hasła, a następnie kliknąć w link aktywacyjny, który przyszedł na podany wcześniej adres e-mail.

Następnie należy zalogować się na swoje konto oraz dokończyć proces rejestracji. Konieczne będzie podanie identyfikujących danych osobowych, a w celu pobrania raportu – zweryfikowanie swojej tożsamości.

Kiedy już nasza tożsamość zostanie potwierdzona, to nic nie będzie stało na przeszkodzie, by pobrać darmowy raport o sobie w BIG ERIF.

Pobranie raportu

W celu pobrania raportu na swój temat, wystarczy wejść w zakładkę “Sprawdzanie” i kliknąć “Pobierz Raport na Twój Temat“. Po chwili raport będzie gotowy do pobrania – znajdziemy tam zarówno ewentualne informacje pozytywne oraz informacje negatywne, wraz z ich szczegółami.

W podobny sposób można pobrać Raport z Rejestru Zapytań. W ten sposób sprawdzisz, czy ktoś w ciągu ostatnich 12 miesięcy pobierał z BIG ERIF informację o Tobie.

Gdybyśmy chcieli częściej niż raz na pół roku sprawdzać powyższe raporty, to jednorazowy koszt wynosi 3 zł za każdy z osobna. Dodatkowo dostępna jest usługa Monitoruj siebie (za 12 zł rocznie), dzięki której będziemy dostawali powiadomienie e-mail każdorazowo, jeśli pojawi się w bazie jakikolwiek wpis na nasz temat.

ZOBACZ RÓWNIEŻ