ARTYKUŁ PARTNERA
ARTYKUŁ PARTNERA
19 Cze, 2019 - 10:34
Jak przygotować swoje biurko, aby praca stała się przyjemniejsza?

Jak przygotować swoje biurko, aby praca stała się przyjemniejsza?

ARTYKUŁ PARTNERA

Praca biurowa może wydawać się lekka i przyjemna, często jednak wiąże się z dużym stresem. Odpowiedzialność za szereg dokumentów, godziny spędzone przed monitorem komputera czy prowadzenie rozmów biznesowych wyczerpią każdego pracownika po kilku godzinach pracy.

Dodatkowym obciążeniem utrudniającym prawidłowe wykonywanie swoich obowiązków może być źle przygotowane stanowisko pracy, począwszy od ustawienia i wygody biurka i krzesła, na wyposażeniu biura kończąc.

W jaki sposób zadbać o ergonomię miejsca pracy? Jakie akcesoria biurowe wybrać, by praca okazała się lżejsza? Jaki wpływ na naszą wydajność w pracy ma design biura?

Ozdób biurko elementami w swoim ulubionym kolorze

Praca biurowa to przede wszystkim praca umysłowa. Na naszą wydajność ma wpływ nie tylko odpowiednia miara wypoczynku, ale też wygląd miejsca, w którym codziennie spędzamy kilka godzin. Na ogół biura aranżowane są raczej w stylu minimalistycznym, a każde stanowisko pracy wygląda tak samo.

Nie oznacza to jednak, iż nie możemy swojego biurka spersonalizować, by praca była przyjemniejsza. Doskonałym pomysłem może być ozdobienie biurka elementami w ulubionym kolorze, które ożywią wnętrze, ale też sprawią, że to miejsce będzie bardziej „nasze”.

Mogłyby to być zdjęcia bliskich osób w zdobionych ramkach, nieduży wazonik na żywe kwiaty, ale też oryginalne artykuły biurowe, które jednocześnie będą zdobić biurko, i ułatwiać nam wykonywanie codziennych zadań.

Ustaw kolorowe i oryginalne gadżety ułatwiające pracę

Jak przygotować swoje biurko?

Na jakość naszej pracy wpływ ma nie tylko otoczenie pod kątem odczuć estetycznych. Żadna praca biurowa nie pójdzie sprawnie, jeśli na biurku i na regałach będzie panował chaos wśród dokumentacji.

Chociaż obecnie większość plików i dokumentów można przechowywać na komputerze, nadal niejednokrotnie korzystamy w biurze z tradycyjnej formy archiwizacji dokumentów, do której potrzebne są nam specjalne akcesoria.

Warto więc wybrać stylowe akcesoria biurowe, które będą świetnie prezentować się na regale, a jednocześnie ułatwią nam pracę. Mogą to być segregatory, teczki, skoroszyty, pojemniki i pudła archiwizacyjne, koszulki i kopertówki i wiele innych.

Wszystkie te akcesoria można znaleźć w ofercie Global Office, zarówno on-line, jak i w sklepie w Warszawie.

Więcej na ich temat można przeczytać tutaj: https://globaloffice.pl/blog/artykuly-biurowe-dzieki-ktorym-organizacja-dokumentow-stanie-sie-prosta-18.

Łatwy i szybki dostęp do dokumentów to przyjemniejsza praca

Jak przygotować swoje biurko?

Chaos na biurku i na regałach skutkuje zmniejszeniem wydajności pracy, gdyż uniemożliwia szybkie znalezienie potrzebnych dokumentów. Poza tym, w kontakcie z kontrahentami, taka niezorganizowana praca nie świadczy dobrze o firmie i może skutkować utratą Klientów, a co za tym idzie, stratami dla pracodawcy.

To z kolei będzie dla pracownika źródłem stresu, a może i większych problemów. Dlatego dla własnej korzyści warto zadbać o uporządkowanie dokumentów i wyposażenie się w akcesoria i przybory, które to ułatwią. O czym warto wtedy pamiętać?

Jedną z prostych, acz skutecznych form segregowania dokumentów jest przyklejanie odpowiednich etykiet na grzbietach segregatorów i teczek. Ciekawym rozwiązaniem może też być zastosowanie kodu kolorystycznego na segregatory.

Gdy poszczególne rodzaje dokumentów mają przyporządkowany konkretny kolor segregatora lub teczki, łatwiej zorientować się, które dokumenty należą na przykład do szefa, a które do sekretarki. W ten sposób można rozdzielić dokumentację na poszczególne działy, Klientów czy tematykę.

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj: https://globaloffice.pl/blog/jak-zorganizowac-dokumenty-propozycje-segregatorow-19.

Artykuły piśmiennicze i kreślarskie w określonym miejscu

Jak przygotować swoje biurko?

Oczywiście praca w biurze to nie tylko setki dokumentów, które należy odpowiednio posegregować i przechowywać. Potrzebne są także drobne przybory i artykuły piśmiennicze, niezbędne na biurku każdego pracownika.

Sposób ich przechowywania również może mieć duży wpływ na jakość naszej pracy oraz nasze samopoczucie w pracy. Wyobraźmy sobie, jak irytująca byłaby sytuacja, w której Klient ma podpisać jakiś dokument, a my gorączkowo poszukujemy wśród papierów jednego piszącego długopisu. Z pewnością nie świadczyłoby to o profesjonalizmie, a dla nas byłoby źródłem dodatkowego stresu.

Można temu łatwo zapobiec, zaopatrując się w specjalne pojemniki i pudełka pozwalające uporządkować drobne przybory piśmiennicze i przechowywać je zawsze na widoku. Oczywiście równie ważna jest odpowiednia jakość tych artykułów, o czym więcej można przeczytać tu: https://globaloffice.pl/blog/gdzie-znalezc-dobre-artykuly-biurowe-w-warszawie-20.

Bez wątpienia praca w biurze, choć wydaje się jednostajna, wymaga uporządkowania i dobrej organizacji miejsca pracy. Warto więc zadbać o to, by nasze biurko prezentowało się dobrze, ale też przyczyniało się do poczucia satysfakcji z wykonywanych zadań.

Wbrew pozorom, często decydują o tym drobne rzeczy, jak chociażby przemyślane i gustowne dodatki biurowe. Ze sklepem Global Office możemy urządzić swoje biuro tak, jak chcemy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ