ARTYKUŁ PARTNERA
ARTYKUŁ PARTNERA
13 Lis, 2019 - 15:20
Jak przygotować się do imprezy andrzejkowej?

Jak przygotować się do imprezy andrzejkowej?

ARTYKUŁ PARTNERA

Nie ulega wątpliwości, że andrzejki to jedna z lepszych okazji na wielkie wyjście. W końcu to czas zabaw i imprez. Na taką okoliczność potrzebujesz odpowiedniego make-upu. Makijaż wieczorowy w wersji imprezowej nie jest trudno zrobić. Podpowiadamy, jak go wykonać krok po kroku, by idealnie przygotować się na andrzejkowe szaleństwa.

Intensywny makijaż wieczorowy

Makijaż wieczorowy wykonujemy na wiele różnych okazji – nie tylko na wielką galę czy wesele, ale także po prostu na imprezę z przyjaciółmi. W każdej z tych okoliczności makijaż musi wyglądać nieco inaczej. Na andrzejki jednak możesz pozwolić sobie na więcej i zrobić przepiękny, pełen blasku i interesujący makijaż, który będzie zwracał uwagę wszystkich.

Jedna zasada jest ważna i pasuje do wszystkich makijaży wieczorowych – zadbaj o trwałość. Dotyczy to zarówno stosowania kosmetyków najlepszej jakości, jak i wykorzystania utrwalaczy w mgiełce, dzięki którym makijaż nie spłynie nawet w czasie tańców i największych szaleństw.

Makijaż wieczorowy na andrzejki – piękna twarz

Robienie makijażu wieczorowego zacznij od oczyszczenia i peelingu twarzy. Pamiętaj, by dokładnie ją osuszyć. Potem użyj primera – to baza pod podkład, dzięki której makijaż zachowa trwałość i będzie ładnie prezentował się przez całą noc.

Następnie przychodzi czas na nakładanie korektora. Nałóż go na wszystkie niedoskonałości i zatuszuj nim cienie pod oczami. Najlepiej zastosować kosmetyk w płynie, który łatwo się rozetrze. Dzięki temu nie będzie widoczny pod podkładem, a jednocześnie wszelkie niedoskonałości będą zakryte. Następnym krokiem jest podkład. Nakładaj go i rozcieraj gąbeczką, by warstwa była cienka. Dużo podkładu stworzy nieestetyczną maskę. Cienka warstwa dobrego kosmetyku zdecydowanie wystarczy.

W makijażu wieczorowym możesz pozwolić sobie na intensywne konturowanie. W tym wypadku najlepiej sprawdzi się strobing, czyli konturowanie rozjaśniaczem. Nałóż go na policzki, czubek nosa, środek czoła i tuż nad ustami. Dzięki temu twarz będzie pełna blasku – idealnie na andrzejkowe wyjście.

Oczy pełne blasku na andrzejki

Nie mniejsze znaczenie ma makijaż oczu. Na andrzejki możesz pozwolić sobie na szaleństwo i sięgnąć w zasadzie po każdy kolor, ale w tym wypadku lepiej postawić na błyszczące i brokatowe cienie. Złoto, miedź, może srebro? Świetnie się sprawdzą.

W zasadzie wystarczy, że pomalujesz ruchomą powiekę i wytuszujesz rzęsy, ale warto postawić na coś intensywniejszego. Ciemniejszym cieniem zaznacz zewnętrzny kącik oka i załamanie powieki, a najjaśniejszym – wewnętrzny kącik. Jeszcze tylko wydłużający tusz i gotowe – możesz wychodzić na imprezę.
ZOBACZ RÓWNIEŻ