ARTYKUŁ PARTNERA
ARTYKUŁ PARTNERA
26 Sty, 2017 - 16:08
Jak oszczędzić na racie kredytu walutowego – wszystko o e-kantorach

Jak oszczędzić na racie kredytu walutowego – wszystko o e-kantorach

ARTYKUŁ PARTNERA

Kredyty zaciągnięcie w obcych walutach potrafią przyprawić przeciętnego Kowalskiego o ból głowy. W dobie szybującego w górę kursu franka szwajcarskiego zaczęliśmy rozglądać się za alternatywnymi rozwiązaniami, które pomagają obniżyć wysokość miesięcznej raty. Co mają do tego e-kantory?

Jak e-kantor pomaga obniżyć ratę

Serwisy oferujące wymianę walut przez internet spowodowały niemałą rewolucję na rynku finansowym, głównie ze względu na to, że oferują one konkurencyjne stawki w stosunku do usług tradycyjnych kantorów oraz banków. Wystarczy przypomnieć, że jeszcze przed 2011 rokiem kredytobiorcy posiadający zobowiązania w walutach obcych byli niejako uzależnieni od banku, w którym zaciągnęli kredyt i musieli kupować waluty po stawkach przez niego ustalonych.

Dopiero ustawa antyspreadowa zakończyła tę niekorzystną dla kredytobiorców sytuację, uwalniając ich spod hegemonii banków narzucających często horrendalne stawki. Korzystne przepisy pozwoliły na dynamiczny rozwój serwisów takich jak kantor internetowy Fritz Exchange, które nie narzucają wysokich marż na swoje usługi i dzięki temu oferują wyjątkowo korzystne warunki dla każdej osoby zainteresowanej wymianą waluty.

Bezpieczna i szybka wymiana walut

Serwisy takie jak internetowy kantor Fritz Exchange pozwalają kredytobiorcom zadłużonym we frankach szwajcarskich sporo oszczędzić. W perspektywie miesiąca mogą to być jedynie złotówki (wszystko zależy od wysokości raty), jednak po roku oszczędności wyglądają już zdecydowanie inaczej.

Kolejnym atutem internetowych serwisów wymiany walu jest ich dostępność – wszystkie transakcje dokonywane są przez sieć www, a klienci chcący skorzystać z takich usług nie muszą odwiedzać stacjonarnego oddziału, stać w niekończących się kolejkach i tracić czasu.

Zakup franka, euro czy innej waluty odbywa się w sposób bezpieczny i szybki, 24 godziny na dobę. W 90% przypadków waluta jest na koncie klienta już w ciągu 15 minut – transakcje przebiegają naprawdę błyskawicznie.

A co z kredytami firmowymi?

Oczywiście nie tylko tzw. frankowicze korzystają z usług internetowych kantorów. Dużym zainteresowaniem cieszą się te serwisy również wśród przedsiębiorców, których zobowiązania zostały zaciągnięte w obcej walucie. Założyłeś firmę i potrzebowałeś zastrzyku gotówki na jej rozwój? Posiadasz kredyt w euro? Skorzystaj z możliwości obniżenia raty zobowiązania i odwiedź kantor Fritz Exchange.

Podmiot ten istnieje na polskim rynku od 5 lat, jednak korzysta z doświadczenia grupy finansowej Fritz Group, która oferuje innowacyjne rozwiązania (np. kantor automatyczny). Do skorzystania z usług serwisu zachęcają także wyjątkowo atrakcyjne warunki – przy transakcjach powyżej 10 tysięcy euro możliwa jest negocjacja cen.

Interesów klientów biznesowych strzegą także wykwalifikowani eksperci do spraw rynków walutowych oraz doświadczeni traderzy, którzy w każdej chwili są gotowi posłużyć pomocą i fachowym doradztwem.

ZOBACZ RÓWNIEŻ