Syntia Militowska
Syntia Militowska
31 Paź, 2017 - 02:00

Jak działa zalotka do rzęs

Syntia Militowska

Znana od wielu lat zalotka do rzęs nie wychodzi z mody. Dowiedz się jak jej bezpiecznie używać.

Zalotka do rzęs jest idealna dla kobiet, które chcą podkreślić swoje oczy bez użycia dodatków jakim są sztuczne rzęsy. Niesamowite efekty gwarantowane przez zalotkę sprawiły, że już dawno zyskała tytuł must have każdej kobiety.

Jak działa zalotka do rzęs?

Co to jest zalotka? Jest urządzeniem, które ma na celu podkręcenie rzęs poprzez ich wygięcie. Wielu osobom przypomina nożyce, jednakże jej wykończenie nie jest ostre, lecz łagodne i wykonane z gumy.

Gumowe nakładki do zalotki zostały stworzone z myślą o bezpieczeństwie rzęs. Ponadto wkłady te są wymienne, dzięki czemu można je w prosty sposób wyjąć i wyczyścić.

Wbrew pozorom jest ona urządzeniem bardzo prostym. Ponadto w wielu przypadkach po jej użyciu – ku uciesze wielu kobiet – sztuczne rzęsy nie są już potrzebne.

Dowiedz się więcej: Jak prawidłowo dbać o rzęsy i brwi >>

Użycie zalotki do rzęs krok po kroku

Zanim zalotka pójdzie w ruch należy dokładnie oczyścić rzęsy z resztek tuszu do rzęs. W tym celu najlepiej użyć mydła, mleczka lub toniku do makijażu.

Kiedy rzęsy będą dokładnie oczyszczone należy sprawdzić, czy zalotka do rzęs również jest czysta. W razie braku pewności ją też należy oczyścić przy pomocy kosmetyku do demakijażu i wacika. Jest to ważne, bowiem niewidzialne gołym okiem drobnoustroje mogą przyczynić się do powstania stanów zapalnych oczu i ich okolic. Warto pamiętać, że wszystkie akcesoria do makijażu powinny być od czasu do czasu dokładnie czyszczone.

W tym momencie możemy przystąpić do użycia zalotki:

  1. Należy chwycić zalotkę kciukiem oraz palcem wskazującym lub środkowym (w podobny sposób jak chcielibyśmy uchwycić nożyczki).
  2. Otwieramy zalotkę i opieramy ją na policzku.
  3. Wszystkie rzęsy z górnej powieki umieszczamy w zalotce do rzęs, tak aby znajdowały się między gumkami zalotki.
  4. Upewnijmy się, że gumki zalotki do rzęs znajdują się na środkowej linii rzęs, a nie na ich końcówkach ani też niezbyt blisko ich nasady.
  5. Ściskamy zalotkę i przytrzymujemy w niej rzęsy około 10 sekund.
  6. Rozluźniamy uścisk i umieszczamy zalotkę kilka milimetrów wyżej, ponownie ją zaciskamy i czekamy 10 sekund. Ten krok powtarzamy aż dojdziemy do samego końca rzęs.

Po zakończeniu podkręcania rzęs za pomocą zalotki, możemy nałożyć ulubiony tusz do rzęs.

Jak działa zalotka do rzęs - pielęgnacja oczu

Jak bezpiecznie używać zalotki do rzęs?

Po pierwsze, zalotka nigdy nie powinna być stosowana, jeśli na rzęsach (i na zalotce) znajdują się pozostałości po jakichkolwiek kosmetykach do makijażu (tusz do rzęs, cienie do powiek). W przeciwnym razie możemy stracić pojedyncze rzęsy.

Przy pomocy zalotki do rzęs należy podkręcać jedynie rzęsy z górnej powieki, bowiem rzęsy z dolnej powieki są naturalnie podkręcone ku dołowi.

Pamiętajmy także, że zalotka do rzęs nie powinna być używana na sztuczne rzęsy bowiem są one już fabrycznie podkręcone.

Nie należy też ruszać zalotką do rzęs podczas jej stosowania bowiem takie działanie może po prostu wyrwać rzęsy.

Jeśli zależy nam na nałożeniu maskary na rzęsy zróbmy to po użyciu zalotki, nigdy przed.

Zalotka do rzęs oraz wszystkie inne akcesoria do makijażu (zwłaszcza oczu) nie powinny być stosowane w ruchu (zwłaszcza podczas jazdy samochodem). Stosując akcesoria do makijażu powinniśmy przybrać spokojną pozycję przed lustrem.

Dowiedz się więcej: Przedłużanie rzęs – wady i zalety >>

Jak działa zalotka do rzęs - piękne rzęsy

Wady i zalety jakie niesie za sobą zalotka do rzęs

Poznaj najważniejsze plusy i minusy stosowania zalotki.

Zalety zalotki do rzęs

Zalotka pozwala na uzyskanie efektu pięknych, długich i podkręconych rzęs w prosty i szybki sposób, dzięki czemu sztuczne rzęsy nie będą już nam potrzebne.

Zalotka nie wymaga konieczności używania tuszu do rzęs bowiem w wielu przypadkach podkręcone rzęsy same w sobie wyglądają na dłuższe i okazalsze.

Prostota użycia sprawia, że bez problemu z zalotką poradzi sobie każda kobieta. Dodatkowo małe wymiary i poręczność zalotki sprawiają, że z powodzeniem zmieści się w każdej kosmetyczce czy torebce.

Prawidłowo użytkowana i przechowywana zalotka do rzęs może posłużyć nam przez długie lata dzięki czemu jest nie tylko tania, ale także ekonomiczna.

Dobre zalotki posiadają w zestawie dwie pary gumek do podkręcania rzęs dzięki czemu po jakimś czasie możemy je bez problemu wymienić na nowe. Pamiętajmy, że wymiana jest konieczna, ponieważ po jakimś czasie gumki tracą na elastyczności przez co podkręcenie rzęs nie jest już tak efektowne.

Wady zalotki do rzęs

Rzęsy naturalnie wypadają co jakiś czas, częste używanie zalotki może przyspieszyć ten proces bowiem zalotka do rzęs niesie za sobą ryzyko każdorazowej utraty od jednej do kilku rzęs.

Nadmierne stosowanie zalotki do rzęs może narazić je na łamliwość i kruchość. Z uwagi na to, że zalotka jest pewnym obciążeniem dla delikatnych rzęs należy używać jej tylko okazjonalnie.

Nieczyszczona lub niedokładnie oczyszczona zalotka (oraz inne akcesoria do makijażu) niosą za sobą ryzyko powstania stanów zapalnych skóry i oczu ze względu na obecność drobnoustrojów.

Pamiętajmy też, że nieprawidłowo stosowana zalotka (czyli stosowana na pomalowane lub sztuczne rzęsy, stosowana w ruchu – na przykład podczas jazdy samochodem) prowadzi do wyrwania i łamania rzęs.

ZOBACZ RÓWNIEŻ