ARTYKUŁ PARTNERA
ARTYKUŁ PARTNERA
18 Cze, 2019 - 11:10
Jak dobrać krem do potrzeb skóry?

Jak dobrać krem do potrzeb skóry?

ARTYKUŁ PARTNERA

Krem do twarzy to podstawowy kosmetyk, stosowany przez wiele osób nawet kilka razy dziennie, zależnie od potrzeb i rodzaju cery.

Innego kremu używać będziemy do cery suchej, inny odpowie na wymagania skóry tłustej ze skłonnością do niedoskonałości. Jak dobrać odpowiedni krem nawilżający dla naszego typu cery?

Wiele osób do pielęgnacji twarzy stosuje jedynie uniwersalny krem nawilżający. To dobry wybór, ponieważ nawilżanie skóry stanowi istotny element jej pielęgnacji.

Jeśli jednak chcemy dokładniej zadbać o potrzeby naszej skóry, zapewnić jej młody, zdrowy wygląd i promienny blask, warto dostosować krem, którego używamy, do indywidualnych potrzeb danego typu cery.

Jak rozpoznać typ skóry?

Rodzaj skóry jest uwarunkowanym genetycznie zestawem cech, jakie ma nasza cera. Czy produkuje dużą ilość sebum, czy charakteryzuje się skłonnością do niedoskonałości, wypryskami, czy wręcz odwrotnie, jest zdrowa i gładka…

Każdy rodzaj skóry potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji, warto więc wiedzieć, jaki mamy typ cery i jak możemy najlepiej o nią zadbać.

Aby rozpoznać swój typ cery, należy sprawdzić, co dzieje się ze skórą twarzy po umyciu jej wodą z klasycznym mydłem. Jeśli jest przesuszona i ściągnięta, ma tendencje do powstawania suchych skórek, mamy do czynienia z cerą suchą. Jeśli pojawiają się dodatkowo zaczerwienienia i swędzenie, możemy mówić o skórze wrażliwej.

Jeśli poza tym, że policzki i szyja będą napięte i podrażnione, nos i czoło – tak zwana strefa T, pozostaną błyszczące i lekko tłuste, oznaczać to będzie typową cerę mieszaną. Jeśli błyszczenie się i rozszerzone pory występują na całej twarzy, a dodatkowo pojawiają się wypryski, cerę określamy jako tłustą.

Krem do twarzy, a rodzaj cery

Cera tłusta wymaga kremów lekkich, normalizujących wydzielanie sebum, odświeżających skórę i niepodrażniających jej. Zielona glinka, kwas salicylowy, skrobia i inne składniki matujące często wchodzą w skład kosmetyków do cery tłustej.

Podobne wymagania będzie mieć cera mieszana, której miejsca skłonne do przesuszeń powinniśmy dodatkowo natłuszczać, by odbudować naturalny, hydrolipidowy płaszcz ochronny skóry.

Dla cery suchej, odwodnionej i zszarzałej oraz wrażliwej idealny będzie krem o właściwościach silnie nawilżających.

Krem intensywnie nawilżający Mixa HYALUROGEL pomaga utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia skóry przez 24 h. Formuła kremu wzbogacona jest o kwas hialuronowy, znany ze swoich higroskopijnych właściwości. Krem nawilżający Mixa HYALUROGEL szybko się wchłania, nie pozostawiając tłustej warstwy.

Odpowiednio dobrany krem nawilżający zapewnia skórze komfort, zmniejszenie jej dolegliwości i ogólną poprawę kondycji.

ZOBACZ RÓWNIEŻ